Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jokobella

praca opiekunka w niemczech

Polecane posty

Gość jokobella

ciekawa jestem czy sa tu opiekunki osob starszych czyli seniorow pracujace w niemczech lub szukajace pracy ? - czy na tym forum mozna porozmawiac o pracy w opiece, wymienic sie opiniami na ten temat, a moze znajdzie sie ktos poszukujacy pracy i chetny do podjecia takiej pracy ??? - sa tu tacy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pewnie duzo jest tych od podcierania tylkow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witaj jokobella. Ja osobiscie nie pracuje jako opiekunka,ale mam siostre ktora wyjezdzała do niemiec jako opiekunka i bardzo sobie chwalila.wiadomo tam jak i w Polsce ludzie sa rozni,ale ona akurat bardzo dobrze trafila,pani ktora sie zajmowała(chodzaca) byla sympatyczna i miala bardzo dobre warunki.z tego co sie orietuje to wyjezdzala przez jakas agencje.miala wszystko oplacone-podroz,ubezpieczenie i zapewnione utrzymanie. W tym roku rowniez ma zamiar wyjechac. Jednak zeby zbytnio nie przesłodzic to powiem Ci ze spotykala sie tam z Polkami ktore narzekaly ale one jechaly na wlasny rachunek-kasa wieksza ale wtedy to juz loteria jak trafisz. Nawet namawiala mnie na wyjazd,ale waham sie bo nie znam jezyka a to podobno warunek konieczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A Ty jestes w Niemczech czy dopiero rozważasz wyjazd? Jesli jestes to napisz jak to wyglada w prakytyce tak dokładnie bo jestem ciekawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jokobella
aaaa i jest tu ktos ? juz myslalam ze nikt nie napisze, no i niespodzianka... do gosc nr. 1 - mozliwe ze duzo jest tych do podcierania tylkow, zakladajac ze ty pewnie masz szlachetniejsze zajecie od tego, jak znam zycie to podnoszenie i opuszczanie ... flaszki z browarem - heeeh ! do gosc nr.2 - tak - jako opiekunka wskazane jest znac jezyj aby chociaz moc sie porozumiec z podopiecznym, chociaz troche moc rozumiec co ci ludzie chca, ale roznie bywa w praktyce, bywalo ze przyjechaly opiekunki i ...... NIC ! -nic ni w zab, ale byl ktos w poblizu kto nauczyl sie porozumiewac, bo wazne sa dobre checi i mile usposobienie a super wazne to smaczna kuchnia, wypieki - to jest tu doceniane, jako ze sami nie potrafia duzo(powiedziala bym ze niewiele) i mowie to z przekonaniem i sporym doswiadczeniem, ale bez jezyka tez jest mozliwa opieka, jesli podopieczny jest lezacy i potrzebuje tylko pielegnacji, zmiany 3- razy dziennie pampersa i wiadomo jedzenia, pytaj sie po roznych firmach moze ci sie uda wyjechac, do gosc nr. 3 - ja jestem juz dosc dlugo - a jak to wyglada w praktyce tak dokladnie ? - tak dokladnie to roznie, sa firmy - znajdziesz w necie pelno - firma wysyla opiekunke do pracy ladnie, pieknie, trajluja ze praca sprawdzona a firma solidna i oficjalna, przyjedziesz a tu na miejscu - bywa roznie, znam przypadek, dziewczyna przyjechala z polski - sama jazda ok. 17-cie godz. i tego samego dnia wieczorem wyjechala tym samym busem ktorym przyjechala ( wiedziala ze bedzie wracal ) czy miala pieniadze ? - to jej problem w takich przypadkach ciezko o zwrot kosztow podrozy, bo nik juz nie jest zainteresowany toba ! - dobrze jest trafic na normalnych ludzi w takim przypadku co bywa zadkoscia - wiadomo, chcieli zarobic na tobie,tylko i wylacznie - wyciagnac kase !!! nigdy nie napisza w umowie o takim przypadku bo umowa jest tylko kozystna dla nich, ich- firm, prawa i kozysci a ty do pracy, w razie twojej niezdatnosci do pracy albo nieprzychylnosci podopiecznego - rodzinki , twoje ryzyko i mozesz raczej tylko na tym stracic i nerwy i kase - ich bedzie zawsze na gorze !!! - moja rada nie podpisuj umowy w polsce, ja podpisuje dopiero tu na miejscu i to dopiero jak mi sie podoba praca, a jak nie podoba to dowidzenia, dopiero co mialam sama przypadek ze pacjentka ciezka i trudna do opanowania,wiec dzwonie do firmy i mowie ze nie wyrabiam, a oni ze przeciez podpisalam umowe, a ja ze na szczescie jeszcze nie !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Muna
najlepiej szukac prywatnie drogie panie na wymiane z kims kto juz jezdzi :) inaczej roznie mozna trafic a z reszta kwestia charakteru i co komu pasuje wiem jedno ze jak sie zna w miare dobrze jezyk to i rozumie sie doskonale jak niemcy potrafia traktowac osoby do pomocy malo kiedy trafia sie naprawde porzadna rodzina a tak coz trza znosic humorki i nie tylko takiego pracodawcy nie zapomnijcie upominac sie o ubezpieczenie i meldunek tymczasowy bo malo ktora z was to robi a to istotne bo mozna skorzystac z opieki lekarskiej czy dentystycznej na czas pobytu czyli pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gorrgonzola
do Muna - a gdzie szukac prywatnie ? , masz namiary ? wiem ze cudownie nie beda nas traktowac, wiem cos o tym,a co masz na mysli aby upomniec sie o ubezpieczenie a o meldunku tymczasowym to jak do tad jeszcze nie slyszalam, myslisz ze jest konieczny ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kilka razy pracowałam już w Niemczech, właśnie opieka nad seniorami. Współpracowałam z wieloma agencjami, ale najlepsza Opieka Inter Job. Naprowadzą cię dosłownie na wszystko i terminowo wypłacą wynagrodzenie, jeżeli już się zdecydujesz. Poza tym poczytaj, bo nikt u nich nie narzeka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jeżdżę ze Schwester Pflege z Krakowa. Jestem bardzo zadowolona z tej współpracy. Dobrali mi ofertę do moich oczekiwań (bez dźwigania i pieluch), za dobre pieniądze. Jak tylko mi coś trzeba, mogę na nich liczyć, pieniądze są zawsze w terminie. Tak że zmieniać nie zamierzam póki co :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Łatwo znaleźć taką pracę, bo Niemcy nie chcą się tego podjąć. To słabo płatne zajęcie i dosyć ciężka robota, ale te marne 2.000€ zawsze zarobisz. Niemiec za takie pieniądze woli nie pracować i nie dziwię mu się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Łatwo znaleźć taką pracę, bo Niemcy nie chcą się tego podjąć. To słabo płatne zajęcie i dosyć ciężka robota, ale te marne 2.000€ zawsze zarobisz. Niemiec za takie pieniądze woli nie pracować i nie dziwię mu się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja byłam 2 miesiące temu, a ofertę znalazłam na Dobrej Szteli, miałam fajną podopieczną i dobre zarobki, zdecydowanie warto szukać tam ofert

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Również polecam dobrą sztele, sprawdzone źródło z dobrymi wynagrodzeniami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja teściowa jeździ i sobie chwali, jedzie na 3 miesiące i siedzi z babka 24/dobę, jeden dzień w tyg wolny. Gdybym ja tyle pracował i podliczył nadgodziny zarobił bym 3 x tyle co ona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja prace pielęgniarki otrzymałam w konsultant24.pl i chwalę sobie bardzo ze względu na zarobki jak również na warunki jakie tam zastałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jeżdżę od kilku lat, z polecenia koleżanki ofert zaczęłam szukać na dobrej szteli i teraz zawsze tam szukam, mają dużo ciekawych ofert z fajnymi zarobkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Opiekunki AJ Partners
A ja reprezentuję Agencję, która pomaga opiekunkom i opiekunom wyjechać do Niemiec. Jeżeli macie jakieś pytania odnośnie pracy, może będę w stanie odpowiedzieć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
za marne 2.000€ to sie nie oplaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja za mniej niz 3.000€ nie podejmuję pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laurag30
ja pracowałam dla agencji Medipe - fajne wynagrodzenie i motywujące premie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gooowno z agencjami! Okradną cię i tyle. Przecież oni niczego nie załatwiają za darmo. Żyją z naszej krzywdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Współpracuje od dłuższego czasu z Laxo Care - agencja okej. Los opiekunek ich interesuje, koordynatorzy są dostępni jak coś złego się dzieje, bez problemów telefony odbierają i radzą jak się zachować w danej sytuacji. Nie pozostawiają cię samej sobie. Sztelle wybierają dobre. Ja miałam zazwyczaj chodzących podopiecznych. Bonusy na święta i inne okazje wypłacają.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kubik

To są złodzieje, oskubią cię z kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nela

Jak ktoś ma chęć to może na własną rękę sobie zleceń szukać, droga wolna. Jestem opiekunką ale w Anglii, co prawda mam swoją działalność ale podpisuje kontrakty z promedica i jade już na gotowe. Chyba normalne że jakąś kase z tego mają za fatyge, to jest pośrednik a nie fundacja czy caritas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Otynia

Ja szukałam zleceń zawsze na Dobrej Szteli, wszystko profesjonalnie załatwione i oferują bardzo fajną stawkę, osobiście byłam zadowolona i na pewno jeszcze wyjadę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bea3737

Ja mam pracę z agencji Schwester Pflege, proponowała mi znajoma, aby przeszła na własną działalność, ale jak sobie odliczyłam wszystkie koszty, to wcale tak to się znowu nie opłaca, a tu jestem pod skrzydłami agencji a nie pozostawiona sama sobie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaja

Można fajnie zarobić, polecam! Na stronie Dobra Sztela jest mnóstwo sprawdzonych ofert i  bardzo atrakcyjjnych. Korzystałam z ich strony z polecenia znajomej i mogę potwierdzić, że są wiarygodni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EwkaSz

Praca opiekuna osób starszych może nie jest łatwa, ale można sporo zarobić. Z czasem nabiera się wprawy przy wykonywaniu różnych czynności. Ja z Promedica24 wyjechałam . Firma od lat działa na rynku, więc spokojnie można jej zaufać. Dbają o komfort opiekunek, dlatego też mają do dyspozycji 24godzinne wsparcie telefoniczne. Gdyby coś się niedobrego działo, to można się w każdej chwili skontaktować i liczyć na pomoc. Moja podopieczna miała alzhaimera . Były godziny czy dni że było wszystko ok, a był też taki czas, że nie wiedziała kim jestem . Trochę pierwszy raz się przestraszyłam i skorzystałam z takiej pomocy. Przyjechała rodzina się uspokoiła. Potem wiedziałam już jak reagować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośka46

Ja wolę mniejsze firmy, gdzie bardziej jest ten kontakt z biurem niż w dużej agencji. Na wsparcie też zawsze mogę liczyć, wiadomo jak by coś się działo, to dzwonię od razu. Na szczęście moja babcia nie jest problemowa, nic złego się jak dotąd nie działo. Wyjeżdżam z firmą Schwester Pflege, zarabiam dobrą stawkę, wiadomo że kosztem np. rozłąki z rodziną, ale w PL bym tyle w życiu nie zarobiła w 1 miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anna S.

ja pracowalam 3 lata z agencja Dobra Sztela i bardzo sobie chwale, przede wszystkim kontakt z agencja, warunki pracy i zarobki byly super!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×