Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość opiekun osoby straszej

PRACA WE WŁOSZECH

Polecane posty

Gość opiekun osoby straszej

interesuje mnie praca we włoszech w charakterze opiekuna osoby starszej dlatego buszuje po necie w poszukiwaniu informacji :) ... wszystko co uznam za istotne bede tu wklejać . jesli ktoś ma jakieś ciekawe informacie w tym temacie to prosze sie wypowiedzieć zapraszam :) zaczynam wklejać : Spada przyrost naturalny, społeczeństwo europejskie szybciej się starzeje. Przybywa osób starszych, które potrzebują stałej opieki, tym samym rośnie zapotrzebowanie na opiekunów, którzy zadbają o ich codziennie potrzeby i urozmaicą wolny czas. Wielu Polaków, zwłaszcza kobiet, wyjeżdża za granicę pracować właśnie w takim charakterze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość opiekun osoby straszej
Legalna praca Rynek pracy otwarty od 1 maja 2004 r. Formalności pozwolenie na pracę: nie wymagane pozwolenie na pobyt: wymagane przy pobycie dłuższym niż 3 miesiące. Załatwia się je na policji policji (questura). Zaplanuj wyjazd z głową Praca opiekuna osoby starszej różni się zasadniczo od innych zajęć, również od opieki nad dziećmi. Jest to zajęcie dające ogromną satysfakcję i ciekawe życiowe, również osobiste, doświadczenie, ale też bardzo obciążające i wymagające wiele poświęcenia i ciężkiej pracy. Wyjazd za granicę do pracy asystenta będzie łączył się z dużym stresem i pracą w warunkach, które dla wielu są ciężkie do zaakceptowania. Niezbędna jest tu znajomość języka, gdyż komunikacja i dobre zrozumienie podopiecznych jest niezbędne w codziennych obowiązkach. Warto też uważnie przeczytać umowę, która określa warunki pracy, tak, żeby nic nie zaskoczyło nas już po przyjeździe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość opiekun osoby straszej
Specyfika pracy w Italii jest nieco inna. Przede wszystkim dotyczy w większości kobiet, które udają się do pracy w domach prywatnych, w których zazwyczaj łączą opiekę nad starszą osobą z obowiązkami pomocy domowej. Nie jest to łatwa praca, tym bardziej, że wiele zależy od tego do jakiej rodziny się trafi. Niestety doświadczenia wielu kobiet wskazują, że najlepiej szukać tego rodzaju pracy albo za pośrednictwem sprawdzonej agencji albo z polecenia znajomej osoby. Niestety zdarzały się przypadki wykorzystywania opiekunek i zmuszania do pracy ponad siły. Język włoski jest również podstawowym wymaganiem, z tym, że często osoby starsze mówią lokalnym dialektem, trudnym do zrozumienia nawet dla osoby dobrze znającej język. Think Tank Feministyczny ogłosił konkurs na pamiętnik emigrantki i znaleźć w nim można poruszające sprawozdanie jednej z kobiet, która zdecydowała się na wyjazd i opiekę nad starszą osobą we Włoszech. Tak opisywała swoje stosunki z podopieczną: "Do tej pory przewinęło się przez jej dom 15 osób, nikt nie mógł wytrzymać psychicznie, były różne osoby: Polki, Rumunki, Bułgarki, Ukrainki, itp. Dzień wyglądał następująco: godzina 4 pobudka, trzeba było podać wodę mineralną z lodówki, lub zrobić kawę i podać do łóżka, a później zależało od humoru "babki", albo była zadowolona i szłyśmy dalej spać, albo wylewała kawę na podłogę i trzeba było szykować następną. Nieraz zdarzało się kilka podejść z kawą aż wreszcie była zadowolona. Około godziny 8 "babka" wrzeszczała, że koniec spania, pomagałam się jej ubrać, ona siadała w fotelu i oglądała telewizor, ja brałam się do sprzątania, nie było tego dużo - pokój z kuchnią. Czasem myłam podwórko lub podlewałam palmy. Pieliłam mały ogródeczek, ale jak robiłam to często to "babka" też była niezadowolona. Na jednym podwórku lecz w osobnym domu mieszkał syn z rodziną, ale mało oni wszyscy się interesowali "babką". Jak miała dobry humor, to jadłyśmy obiad, a jak nie to wszystko, co wcześniej razem przygotowałyśmy wyrzucała do kosza. Przez ten miesiąc schudłam bagatela tylko 15 kg. Ale musiałam wytrzymać, nie mogłam się poddać".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość opiekun osoby straszej
Aby uniknąć takich sytuacji przed wyjazdem warto upewnić się kim są nasi pracodawcy i podpisać jasną i klarowną umowę na podstawie której będzie można dochodzić swoich praw. Związek Pracowników Sezonowych radzi: aby pracować legalnie jako pomoc domowa (assistente domestico) lub opiekunka osoby starszej (badante, colf) należy mieć podpisaną umowę z pracodawcą, czyli w praktyce z rodziną, która oferuje zatrudnienie. W umowie musi być określony czas pracy, wynagrodzenie i ilość wolnych dni. Trzeba do niej ponadto dołączyć paszport lub dowód, numer identyfikacji podatkowej i ewentualne dyplomy, poświadczające nabyte kwalifikacje. Wszystkie dokumenty pracodawca musi wysłać listem poleconym do Regionalnego Biura Pracy, a po akceptacji zobowiązany jest regularnie odprowadzać składki na nasze ubezpieczenie zdrowotne i emerytalne. Jedyny warunek, jaki musi spełniać rodzina zatrudniająca, to minimalny dochód miesięczny, który wynosi 2000 euro (cały etat) i 1600 euro (pół etatu). Zarobki są niezbyt wysokie, zważając na koszty życia we Włoszech - minimalna pensja to od 400 do 700 euro, ale zazwyczaj można liczyć na około 750-800. Doświadczony pracownik może dostać do tysiąca euro. Czasem rodzina zapewnia też wyżywienie i mieszkanie - wtedy zarobki oczywiście są niższe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość opiekun osoby straszej
PRZYDATNE LINKI : Ambasada RP w Rzymie Informacje dla Polaków wyjeżdzających do Włoch http://www.rzym.polemb.net/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szukam Pani w wieku 53 do60 lat na moje zastepstwo od 10 grudnia na dwa miesiace do pracy do opieki (Pani 87 lat chodzaca ) w Italii w Reggio Calabria. Warunki Pokoj wlasny z telewizorem ,lazienka, noce przespane ( nie wstaje sie w nocy do babci ) Zarobek 750 euro . Wymagania . znajomosc j, wloskiego konieczna ,poniewaz osobiscie robi sie zakupy ,nalezy porozmawiac z babcia ,wyjsc na spacer. Prosze pisac tu na forum w celu skontaktowania sie ze mna wowczas ,podam adres mojej poczty lub skyp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
750 euro miesięcznie? :O bez jaj, naprawdę za takie ochłapy pracujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Piczram
Kieruj się na Norwegię, tam zarobisz więcej http://pracaidealna.pl/ Skandynawia jest najlepszą opcją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariolina
ja zalatwiam prace we wloszech dla opiekunek osob starszych. mam na imie ewa, za miesiac biore 165 euro. jest to praca w okolicach mediolanu. prosze dzwonic w godz . wieczornych na nr. +39 3356920716.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Antelka
Ja ofert pracy zawsze szukam na tej stronie: http://zagraniczneofertypracy.pl/wlochy . Zawsze są aktualne, a firmy są legalne. Sama właśnie zastanawiam się nad wyjazdem do Włoch, bo dobrze znam włoski, ale chciałabym wyjechać dopiero w wakacje. Może coś fajnego do tej pory znajdę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzień dobry, mam na imię Grażyna, mam 55 lat. Znam bardzo dobrze język włoski i posiadam 11-letnie doświadczenie pracy za granicą w opiece nad osobami starszymi. Jestem pracowitą, uczciwą, bez nałogów osobą. Bardzo mi zależy na uczciwej, dobrej pracy, na dłuższy okres czasu. Będę bardzo wdzięczna za każdą odpowiedz dotyczącą pracy we Włoszech. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przepraszam, zapomnialam zostawić swój numer telefonu: 515594962, pozdrawiam Grazyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Trzymajcie namiary - http://www.gowork.pl/praca/olsztyn;l Popatrzcie jakie są teraz oferty pracy. Przecież tak naprawdę w w każdej branży jest praca, a dobrze zarabiać można nawet w Polsce pracując jako opiekun. Akurat w tym zawodzie widać ogromne zapotrzebowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem Polką szukam pracy jako opiekunka do starszych osób do dzieci do sprzątania na godziny jest ciężko znaleźć na godziny pracę jest znałeś gdy się żyje się ma swoje życie czyli może ktoś by wiedział o Pracy na godziny proszę o kontakt na email

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×