Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość TaKa JeDnA AnNa

Stomatolog w UK. Jak to jest?

Polecane posty

Gość TaKa JeDnA AnNa

Nie zapisalam sie jeszcze do zadnego dentysty. Dzis bardzo boli mnie zab. Sasiadka powiedziala mi, ze moge isc do dentysty na emergency- z bolacym zebem na pewno mnie przyjmie i powinien sam mnie przypisac do przychodni bez wypelniania przeze mnie aplikacji. Czy to prawda? I jeszcze jedno: mam Working Tax Credit. Czy to prawda, ze dostajac ten zasilek leczenie stomatologiczne mam za darmo? Sasiadka mowila, ze najprawdopodobniej tak. Tylko, ze ona urodzila tu dziecko i potem przez dwa lata miala dentyste za darmo-miala karte. Gdy waznosc karty sie jej skonczyla, to wystarczylo, ze u dentysty pokazywala decyzje przyznajaca WTC. Tylko, ze jej przyslali taka karte poczta. Ja Working Tax Credit dostalam w marcu, ale do tej pory zadnej karty uprawniajacej do darmowej opieki zdrowotnej lekarzy specjalistow nie dostalam... I w sumie teraz sasiadka nie wie, czy sama decyzja o workingu wystarczy, by miec za darmo dentyste... Czy musze miec karte? Jesli tak, to jak i gdzie sie o nia starac? I zastanawiam sie, czy w sumie lepiej nie zaplacic za leczenie zeba-bo wiele negatywnych opinii slyszalam na temat jakosci darmowego leczenia zebow... Prosze o opinie doswiadczonych osob :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TaKa JeDnA AnNa
Dzieki za link... Juz przegladalam to forum i Emito tez i nie znalazlam odpowiedzi. Jak juz to jakies glupie komentarze kazdy tam rzuca nie na temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tutaj jest link nt
Working Tax Credit Exemption Certificate. Kobieta w ciazy i rok po narodzeniu dziecka ma bezplatna opieke stomatologiczna. Co do tej karty powyzej to nigdy mi jej nie wyslali dopoki nie urodzilam dziecka i po macierzynskim moj roczny dochod wyniosl chyba niecale 6 tys. funtow. Najlepiej zadzwon na infolinie i zapytaj czy masz uprawnienia do tej karty, ja dostalam dopiero po telefonie do HMRC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tutaj jest link nt
a co do jakosci leczenia to przychodnie sa na kontrakcie z nhsem i szczerze mowiac widzialam pacjentow, ktorzy placili 100-200 funtow a jakosc uslug taka sama jaka i ja dostalam w kolejce za nimi a nic nie placilam. Prywatnie mozna rowniez, sa przychodnie ktore nie maja podpisanej umowy z NHS, chyba jameshull, czy jakos tak, mozesz wyguglowac,ale ceny - za sama konsultacje powiedzieli chyba 160 funtow, a gdzie leczenie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TaKa JeDnA AnNa
A co z ta opcja, ze niby, gdy sie ma WTC, to stomatolog i inni lekarze specjalisci sa za darmo? Wystarczy pokazac dentyscie decyzje o przyznanym workingu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TaKa JeDnA AnNa
No ja jestem w tych sprawach zielona :( Wystarczy sama decyzja o WTC, czy musze najpierw zalatwic Working Tax Credit Exemption Certificate, zeby miec darmowe leczenie u dentysty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kgfjdflkgfglkjhflkgjhgkl
powinnas miec karte nhs, ktora uprawnia cie do korzystania z darmowego dentysty ale tylko w ramach nhs.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobiety w ciąży i rok po urodzeniu dziecka mają opiekę za darmo. Jeśli masz kartę na darmowe leki ( przysyłają automatycznie) to i stomatolog też darmowy.Jeśli przekroczysz jakiś próg zarobków bodajże 16 tyś. to niestety nie masz prawa do darmowego leczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TaKa JeDnA AnNa
No ja jestem zapisana do przychodni i mam swojego GP. No i leki, o ile jakies zapisze mam za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to jeśli masz leki za darmo to i dentysta też darmowy. Niestety bardzo trudno jest znaleźć jakiś gabinet który akurat robi zapisy dla nowych pacjentów NHS. Jeśli będziesz miała z tym problem po prostu zadzwoń do NHS i oni dadzą Ci namiary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TaKa JeDnA AnNa
Nie mam karty na darmowe leki ... Zreszta mi nie chodzi o to, zeby na chama miec dentyste za darmo. Tylko nasluchalam sie historii, ze jesli mam WTC to leczenie zebow za darmoche. Wiec jesli taka opcja bylaby mozliwa to wiadomo, ze wole isc za darmo niz placic, zwlaszcza, ze ktoras z dziewczyn wyzej pisala, ze jakosc uslug jest taka sama. Jutro pojde na emergency i powiem, ze z bolacym zebem jestem. Zobaczymy, czy mnie przyjmie mimo nie zlozonej aplikacji (sasiadke przyjeli wlasnie z bolem i sami ja wpisali do rejestru) oraz czy i ile bede musiala zaplacic za leczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TaKa JeDnA AnNa
U tego stomatologa, gdzie chce uderzyc sa zapisy dla pacjentow NHS-maja taka wywieszke na oknie :) W piatek popoludniu bylam po aplikacje, ale to wiele stron do wypisania, chca wyciag z banku z mojego konta i wiele innych danych, zeby ustalic moja zdolnosc do zaplaty. I jak to wypelnie, to musze wyslac poczta na podany na wniosku adres :( Wiec to troche potrwa. Nie spieszylo mi sie do tej pory z zapisem do dentysty, ale dzis tak mnie zab rwal, ze szok-faszeruje sie tabletkami przeciwbolowymi i nareszcie przestalo bolec. No i nie wiem, czy jakies zmiany weszly z tymi aplikacjami, czy co, bo sasiadki maz rok temu skladal aplikacje do tego samego stomatologa, co ja teraz- ale nie tylu stronicowa co ta moja, nie musial podawac wysokosci srodkow na koncie i normalnie aplikacje skladal w rejestracji-nie musial nigdzie wysylac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiesz co ?
Nie napisalam Ci,ze znajdziesz tam gotowa odpowiedz,tylko zebys TAM ZAPYTALA :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuknij sobie na ta strone. Wpisz swoj adres post code i znajdzie wszystkie w kolejnosci najblizsze placowki dentystyczne nhs. Ja w zyciu nie dawalam do rejestracji wydruku konta!!! a mieszkam w uk od 6 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milosc francuska
A powiedzcie jak tu jest z opieka dentystyczna w przypadku gdy nie posiada sie zadnej karty upowazniajacej do darmowego leczenia? Kolezanka mi mowila, ze jej znajoma poszla do dentysty w ramach NHS z tym, ze musiala doplacic 40 funtow do leczenia (leczenie kanalowe). Czy slyszeliscie o czyms takim? Ja jeszcze nie kozystam z dentysty w UK i nie wiem jak to zalatwic i dokad sie udac. Zazwyczaj w Polsce lecze zeby i ostatnimi czasy niby wszystko bylo ok ale niestety teraz mam problem z zebem. Do Polski sie wybieram za miesiac i nie wiem czy dam rade tak dlugo wytrzymac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ta karta upowaznia
do bezplatnych wizyt u dentysty, bezplatnych recept, znizki na okulary i bezplatnego badania wzroku, zwrotu za dojazdy na planowe leczenie w placowkach NHS (ale nie do dentysty). Nie upowaznia do bezplatnych wizyt u innych lekarzy specjalistow, to jest przeciez w ramach skierowania bezplatne, inna sprawa sa terminy oczekiwania na wizyte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ta karta upowaznia
ten polski link ktory ktos podal jest nieco przestarzaly bo ceny sie zmienily od 1 kwietnia 2011,ale poza tym wszystko tam jest wytlumaczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TaKa JeDnA AnNa
No ja juz powizycie, w zasadzie po dwoch... Babka w recepcji upierala sie o karte NHS. Ale dentystka mnie przyjela tylko na podstawie decyzji o WTC i nie musialam placic wyrwala mi zab. ale mowila, ze sprawdzi, czy do darmowego leczenia jestem upowazniona. Tydzien pozniej szlam do kontroli zebow-dentystka nie sprawdzila tego, spytala, czy na pewno wplywa mi na konto WTC, bo jak nie jestem uprawniona, to zaplace kare. A ja to przeciez wiem. No i za darmo kontrola zebow byla. Mam tylko jeden jeszcze zab do plombowania i kamien do usuniecia. Najlepsze, ze przyszly te nieszczesne karty NHS-moja i meza- tego dnia, gdy wrocilam do domu po kontroli u stomatologa. Wiec juz luz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nosleep27
Ja sobie bardzo chwalę :) trafiłam do swietnej przychodni ze zgranym zespołem :) ceny nawet nie sa takie olbrzymie tutaj masz cennik http://www.polski-lekarz.co.uk/cennik/ na tej samej stronie mozesz sie zapisac online na wizytę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paniusia00
Ja ostatnio wybrałam się do przychodni MyMedyk do Pani dr Krystyny Kwiatkowskiej i bardzo sobie chwale ceny są znośne często sa róznego rodzaju promocje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja wlasnie zrezygnowalam z uslug polskiego dentysty. Gdy urodzilam dziecko przyslugiwaly mi przez rok bezplatne uslugi stomatologiczne, nie chcial mnie leczyc. Zignorowal to, ze mi plomba wypadla, ktora sam zakladal, musialam mu palcem ja pokazac... Zrobil mi zeba, ale wdala sie tam infekcja i ... Stracilam zeba... Znalazlam angielskiego dentyste, ktory tez leczy w ramach Nhs. Nie biore benefitow oprocz child benefity, wszystko placilam zawsze 100%. Gdy przyslugiwalo mi za darmo po ciazy, wymigiwal sie, a zarabial na naszej rodzinie pare lat. Odezlam od niego, razm ze mna maz i syn, teraz niech sobie szuka innych klientow...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maniaaaa9
Akurat miałaś pecha że trafiłaś na takiego dentyste, ja chodze do przychodni http://www.medyk.co.uk/ do Polskiej Pani dr Krystyny Kwiatkowskiej i nie mam zastrzeżeń nie miałam żadnych problemów. Ceny są nieduże często robią promocje, a najwazniejsze ze znaja sie na tym co robią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elcia8
Mowa o stomatologu to ja również chodze do przychodni http://www.medyk.co.uk/ do dr Krystyna Kwiatowska super babka, widać ze lubi to co robi i przykłada się nie miałam zadnych problemów ze plomba mi wypadła czy coś robi dobrze ceny są srednie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tytka4
Ja na swojego stomatologa nie narzekam zaczęłam już jakis czzas chodzic do dr Krystyny Kwiatkowskiej do przychodni MyMedyk i zęby mam zdrowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W UK korzystam tylko z uslug polskich stomatologow. Na poczatku zarejestrowalam sie w jednej (NHS), gdzie przyjmowal mnie co raz to inny Anglik, i nic nie potrafil zrobic. Zagladal tylko i zawsze wszystko bylo ok, tyle, ze zeby mialam w coraz gorszym stanie a kontrola trwala do 5 minut. Pojechalam doPolski, okazalo sie, ze mam 7 zepsutych zebow w tym 3 do natychmiastowego wyrwania...To samo powtarzalo sie w kolejnych 4 gabinetach. Az wreszcie trafilam na gabinet, w ktorym pracuje 3 Polakow, tez przez NHS i od tej pory jest super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kennith
This is the job description house loan application Cleveland, Ohio, and Buffalo, New York - Decreasing populations and job losses in these rust-belt cities have hurt housing. These cities experienced several decades of plant closings, and lingering foreclosures hurt prices across the board. Buffalo's median sales price, for example, has dropped from around $80,000 a year ago, to about $63,000, according to Movato.com.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×