Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anna 38

Szkoła w Niemczech

Polecane posty

Gość Anna 38

Za rok planujemy się wyprowadzic do Niemiec ale nie wiem co ze szkołą mojego syna. Syn teraz idzie do 3 gimnazjum czyli za rok wybiera sobie szkołę średnią no i własnie chciałabym wiedzieć czy w Niemczech też w wieku 16 lat wybiera się szkołę czy syn poszedłby odrazu do szkoły sredniej? Na jakiej to jest zasadzie w Niemczech wie ktoś może??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JML
najprawdopodobnej syn pojdzie na kurs przygotowawczy.Musza sprawdzic jaki poziom wiedzy reprezentuje,jak wyglada jego znajomosc jezyka.W Niemczech segreguja dzieci na uczace sie dobrze i slabo,wtedy decyduja do jakej klasy trafi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja mam takie pytanko
W jakich terminach w Niemczech obchodzone są wakacje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JML
to zalezy w jakim landzie sie zamieszkuje.Wakacje trwaja 6 tygodni i nie wszystkie landy obchodza je w kazdym terminie.Najczesciej pomiedzy czerwcem a wrzesniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja mam takie pytanko
Dziękuję za odpowiedź :) Zawsze minie to interesowało ... a nigdzie nie mogłem tego znaleźć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Anna 38
do jakiego landu sie wybieracie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JML
ja juz mieszkam w Westfali w okolicach Dortmund

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Prinzesschen
Wszystko zależy od tego jak dobrze syn mówi po niemiecku. Może się zdarzyć tak że jeżeli mówi niewystarczająco dobrze zostanie cofnięty o rok a jeżeli mówi całkiem całkiem to będzie chodził dodatkowo na kursy najprawdopodobniej VHS. A i zapewne będzie chodził do Gymnasium a Gymnasium kończy się maturą;-) Pozdrawiam;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×