Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jak to bylo

wlasny biznes w uk- wasze doswiadczenia- tak ogolnie

Polecane posty

Gość jak to bylo

czy macie lub znacie kogos kto ma/mial jakas wlasna dzialalnosc w uk? ile ''zaryzykowaliscie' otwierajac biznes (np. pod wzgledem finanswoym, czy to bylo cos czym sie juz wczesniej zajmowaliscie?i jak on sie rozwinal ( o ile ). a moze macie jakies opowiesci dotyczace biznesowych niepowodzen... zastanawiam sie czy nie otworzyc wlasnego malego niznesu w uk ,ale oczywiscie boje sie... bo nigdy nie prowadzilam wlasnej dzialalnosci .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiśnieska
a o jakim profilu ma być ta działalność?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja otworzylem
wlasny biznes, zaryzykowalem wszysctko co mialem czyli niewiele. Na szczscie sie udalo, doswiadczenie zdobywalem w trakcie i na szczscie postkalem szczerych dobrych ludzi ktory dostrzegli we wmnie szanse. Wykazalem sie potem juz bylo lzej. Niestety przyszedl kryzys i zrobilo sie bagno. Im dluzej siedze w tym biznesie tym wiecje siwych wlosow na glowie, i stresu ma 35 lat zszargane nerwy do granic mozliwosci. milonerem nie jestem choc zycie wiode w miare kofortoewe. odeszla deo mnie zona nie wytrzymala stresu zycia ze mna. Ten biznes to budowlanaka. NIgdy wiecej... probuje teraz sie ogarnac i isc do innej branzy gdzie ktos docenia i szanuje ludzi oczywiscie za godziwe pieniadze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałem w Polsce własny biznes, więcej miałem nerwów niż przyjemności. Zależy co prowadziś. Jedni mają dobrze inni walczą z kryzysem. Różnie bywa. Np użytkownik z góry ma łatwiej bo już ma doświadczenie i fach w rękach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gigi gigi
pierwsza, podstawowa rzecz (niezależnie czy to branża gastronomiczna czy usługowa) NIE NASTAWIAJ SIĘ NA KLIENTÓW POLAKÓW - bo pójdziesz z torbami - Polacy nie cierpią wydawać pieniędzy i wolą wszystko sobie ugotować, zrobić i naprawić sami - a jeszcze bardziej nie lubią jak muszą zapłacić za usługę Polakowi - zawsze będzie targowanie się i płacz, że chcesz z niego zedrzeć!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niesety prawda. Nie ma co pakować wszystkich do jednego worka. Bo są Polacy, którzy kasę mają i nie licytują się ile mają zapłacić. Jednak większość cwaniaczków wprost będzie licytowała się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak to bylo
dziekuje za wpisy choc nie do konca sie dowiedzialam to co chcialam- jakie bylo ryzyko? czy dostaliscie jakies granty albo wzieli pozyczke- ile? czy to bylo cos czym sie wczesniej zajmowaliscie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gigi gigi
nikt ci nie da żadnych grantów ani pożyczek - nie licz na to!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gigi gigi
.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gigi gigi
owszem są - próbowałeś kiedyś brać na firmę? - i nie wyzywaj ludzi od tępaków jak nie masz pojęcia o temacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gigi gigi
żeby wziąć pożyczkę na biznes musisz mieć świetną płynność finansową, grubo na koncie, udokumentowane zamówienia na najbliższy rok i znakomitą historię kredytową z poprzednich dziesięciu lat!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gigi gigi
.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upka....,,
a co z tzw.start up loans od rzadu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja otworzylem
@ gigi - troche przesadzasz. Ale owszem nie jest altwo dostac na zuplenie nowa firme. Musisz miec przede wszytkim doskonaley biznes plan to jest podstawa. Dokument w ktorym pokazujesz, ze sprawdziles/as wszystko i wiesz dokladnie co gdzi i ile kosztuje, konkurencja, badanie ranku etc etc. No chyba , ze wygralas kontrakt i szukasz pozyczki zeby zaczac, wtedy nie ma sprawy. Ja tak mailem, nie mialem nic oprocz listu ze firm chce nas wziac na gruby kontrakt i tak sie zaczelo. Poza tym jest tez cos takeigo jak "angel investors" ale tez musisz miec dobryz biznes plan. wiec do dziela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klean Keepers
Polacy coraz chętniej otwieraja wlasne biznesy w Angli. Mimo dużej konkurencji otwarcie wlasnej firmy sprzatajacej cały czas się opłaca. Przedstawiamy nasza inicjatywe na własny biznes, firme sprzatajaca. Rozpoczynając działalność w tym biznesie pamiętaj, ze klienci korzystający z tego typu usług łatwo przywiązują się do firmy, ale też maja duże wymagania a duża konkurencja na rynku powoduje, że najmniejsza wpadka z Twojej strony może przyczynić się rezygnacji z Twoich usług. Dlatego też jedną z najważniejszych kwestii będzie jakość i solidność wykonywanych usług. Dodatkowo pamiętaj, ze kluczem do uznania wymagającego klienta może być zwracanie uwagi na szczegóły podczas wykonywania prac porządkowych. Pamiętaj, aby szczególną ostrożność zachować przy wszelkiego rodzaju sprzętach i wyposażeniu, nic nie ma prawa ulec zniszczeniu czy nawet uszkodzeniu. Nasza firma Klean Keepers istnieje od 2004 roku na rynku londynskim , obecnie posiadamy ponad 80 pracownikow na full time oraz part time , posiadamy wszelkiego rodzaju sprzety do czyszczenia budynkow oraz wlasny katalog ( jestesmy dostawcami ) srodkow czystoci , Posiadamy takze wlasne glowne biuro na SW8 3NS. Jezeli jestescie Panstwo zainteresowani wspolpraca z nami proponujemy: Darmowy trening w sprzataniu oraz w profesjonalnych produktach sprzatajcych. Biuro do dyspozycji + Komputer na Battersea SW8 3NS. Ksiegowosc oraz koszta administracyjne pokrywamy my. Reklame oraz profesjonalny marketing pokrywa Klean Keepers. Sprzet oraz srodki czystosci takze jestesmy w stanie udostepnic bez dodatkowych oplat na zyczenie naszego partnera. Oplaty biura , internet, etc.. ponosi Klean Keepers. Nasze oczekiwania: Jezyk Angielski nie jest wymagany. Doswiadczenie w sprzataniu , nie konieczne lecz przydatne. Wlasny samochod , moze byc osobowy. Wklad Wlasny z Panstwa strony: £150-£180 funtow poniewaz musimy zrobic logo na samochodzie , invoice oraz wykaz dla panstwa wgladu. 150–250 funtow na marketing w panstwa obrzarze pracy – dzielnica , invoice oraz wykaz dla panstwa wgladu. Zarobki : Sprzątanie biur od £150 - £400 funtow za dzien. Sprzątanie mieszkań i domów od £80 - £250 funtow za dzien. Czyszczenie po remontach od £50 do £350 za dzien. Pielengnacja terenow zewnetrznych od £200 do £1200 za dzien. Srednie kontrakty od £2,500 do £5,000 proponujemy dopiero po 2 miesiacach wspolpracy. Duze kontrakty od (+£6,000 ) proponujemy po bardzo dobrej wspolpracy z Panstwem +3 miesiace. Przed kontaktem prosze zapoznac sie dokladnie z naszymi uslugami strona Internetowa: www.kleankeepers.co.uk Conrad Wisniewski Business Development Manager Mobile: 0745 399 0252 Phone: 0207 978 2004 Klean Keepers cleaning & maintenance 21 Ingate Place Battersea, London SW8 3NS Phone: + 44 207 978 2004 e-mail: conrad@kleankeepers.co.uk www.kleankeepers.co.uk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dajesz tyłka na flacie, co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A dlaczego od razu uwazasz , ze daje tylka na flacie? Nie tylko ta branza dziala pomimo kryzysu. A tak w ogole to nie powinnam ci nic odpisywac, bo znizam sie do poziomu reprezentujacego ciebie, czyli zadnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no to jak chcesz się pochwalić jak ci świetnie idzie to napisz chociaż tylko jaka branża - bo inaczej to prowo jak nic!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Księgowość, prowadzę i ta branżą dobrze idzie w kryzysie.przynajmniej w moim wypadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Więc widzisz, że do dawania d**y bardzo daleko kolego. To się nie dziwię,że dobrze idzie, trzeba też wiedzieć jak dobrze zarządzać firmą i mieć ogromną wiedzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
naprawdę? no co ty nie powiesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
firma- jest wtedy kiedy Ty mozesz wyjechac na wakacje i maszyna nadla dziala, tzn zdobywa nowych klientow, rozlicza pozostalych. w innym wypadku to jest tylko praca a nie firma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Praca? ja jezdze na wakacje , bo w mojej firmie ludzie pracuja,a nie tylko ja.widac masz pojecie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
losie co za matoly w tej Polsce, mieszka za granica to sie dostosowal i zmienil imie, ktore pozwoli mu funkcjonowac na tamtejszym rynku. Moj syn ma na imie Jaroslaw i tez mu mowie, zeby zmienil, bo po co ma meczyc sie z codziennym tlumaczeniem kazdemu jak to sie pisze i wymawia. On zyje w innym kraju a nie Polska, Polska goeno mu dala, wiec nic nie jest jej winien i moze sobie zmienic imie na takie jakie mu pasuje, a ty pilnuj swojego nosa, a nie polskim zywczajem wpierdalasz sie w nie swoje sprawy. Uczony wiesniak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość firmywuk
Zaczynanie firmy od pożyczki to zły pomysł. Najpierw sprawdź , czy biznes ma szanse się utrzymać bez sztucznego podtrzymywania przy życiu. http://www.kurspromocji.co.uk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moj maz otworzył własny biznes. Papiery i wszystko było załatwione przed nowym rokiem. Otworzył niedawno. Jest to mała restauracja tak z 10 stolików. Narazie bedzie cisza ale czekamy na sezon. Wtedy sie cos ruszy i zarobi pewnie tyle zeby zamknąć na cały styczeń i luty i mieć urlop.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Naiwnosc ludzka nie zna granic . Tak z restauracji w ktorej jest 10 stolikow strasznie sie wzbogacicie - please !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ex_debill_znowu_po
otwarte w grudniu dwa przybytki - jedna restauracja, druga mini restauracja - własnie coś na ok. 10 stolików, otwarte naprzeciwko siebie, ale w dobrym miejscu - posh dzielnica i te sprawy, mają stoliki pełne od początku działalności - tak było w grudniu, styczniu i teraz aż do 11 kiedy zamykają, więc... nie wiem, czy można liczyć, że wraz z sezonem się poprawi, ale powodzenia, szczerze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polecam BandF service
Ja nie wiedzialam jak sie za to zabrac, chcielismy otworzyc z nazeczonym firme budowlana. Moja znajoma polecila mi firme B&F service, pomagaja stworzyc firme od podstaw. Napisali nam profesjonalny business plan, bez ktorego ani rusz, p. Ewa prowadzi nam ksiegowosc juz od 2 lat i jestesmy bardzo zadowoleni poza tym ta firma zalozyla nam rowniez profesjonalna strone internetowa, dzieki ktorej mozemy pozyska wiecej klientow ;) Wszystko jest do zrobienia tylko trzeba trafic na dobrych ludzi, ktorzy pomoga Wam na starcie. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pokaż swoja firmę:) znaczy stronę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×