Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

botha

zakaz burki dla muzlumanek we francji...

Polecane posty

Gość natural origins
sprobuj pojechac do krajow arabskich i wyleciec na ulice w miniowie, bluzce odkrywajacej pepek i z wielkim dekoldem a zobaczysz co sie stanie...tak wiec uwazam, ze francuzi powinni traktowac osoby w burkach tak samo jakby oni potraktowali europejczykow w miniowach z wywalonymi na wierzch cycami...ja mieszkam w anglii obecnie i to czego sie tutaj muzulmanie odmagaja przechodzi ludzkie pojecie a durni angole na wszystko pozwalaja...co krok to otwieraja nowy meczet..a widzieliscie kiedys np w. arabii saudyjskiej, maroku tudziez innym kraju muzulmanskim kosciol katolicki np? ostatnio w londynie byla afera bo jacys muzulmanscy dzialacze wykrzykiwali obelgi pod adresem zolnierzy brytyjskich powracajacyh z afganistanu...no sorry, ale jakim prawem muzulmanie tak sie panosza w obcym kraju?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bonjourka
Ja jestem za calkowitym zakazem noszenia burek, skoro sa w kraju europejskim powinny sie dostosowac do tutejszych standardow a jak sie nie podoba to nikt ich tutaj na sile nie trzyma...powoli nastepuje islamifikacja europy, zanim sie obejrzymy polowa spoleczenstwa europejskiego bedzie chodzila w burkach, gdyz muzulmanie mnoza sie na potege niczym kroliki rozplodowe!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość njalatwiej tak zakazywac
Dlaczego mieliby sie nie "mnozyc"? To nie z ich winy Europa przemienia sie w muzulmanska. To Europejczycy sa "nowoczesni" maja malo dzieci, jesli w ogole. Kraje muzulmanskie najczesciej sa krajami wyznaniowymi. Nic wiec dziwnego,ze nie ulatwiaja zycia innym religia. Francja ma rozdzial religii od panstwa - dlatego nie ma prawa narzucac niczego w kwestii religijnej obywatelom. Blad Francji, nie Arabow..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak sie akurat sklada ze ja tez mieszkam w uk.. na poczatku tez ten temat wywolam u mnie mase roznych mysli a pierwsza byla taka 'i b. dobrze!' ale pozniej sie troche zastanowilam i musze napisac ze to jest troche nie fair w stosunku do tych kobiet bo jezeli chca sie tak okrywac to jest to ich indywidualna sprawa, co francuzi zrobia kiedy owe kobiety sie sprzeciwia i nadal beda paradowac po ulicy w burkach?? zastrzela je?? dadza mandat? troche to nieprzemyslane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podoba mi sie ze Francja
jest konsekwentna - nie ma burek, ale i krzyzy w szkołach. Religia jest prawdziwie oddzielona od panstwa. Polacy pochwala zakaz burki we Francji , ale zgania zakaz krzyzy - gdzie tu logika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do: natural origins a tak w zasadzie to po kiego sie rzucasz?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do bonjourka : 'muzlumanie' to b. ogolna nazwa np. turcy sa muzlumanami lecz nie nosza burek, wiekszosc z nich nie nosi hijabow (chust) na glowach... no ale to chyba nie na temat :) a z reszta o co be z muzlumanizacja europy... bez przesady!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gdyby mi narzucono taki zakaz to bym sie nigdy nie zgodzila. Katolicy nosza krzyze na wisiorkach,wiec niech tez im zakażą.Niech zakaza wszystkiego,bo ja poczulabym sie skrzywdzona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakie wy bzdury piszecie
Mieszkam we Francji i wyglada to tak,ze w miejscach publicznych nie ma oznak religijnych. Tz np. krzyzy w szkolach. Tak samo niepelnoletni (!) nie moga nosic widocznych symboli religijnych w szkolach - czy to jest krzyzyk czy burka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cashmir
A ja uwazam ze skoro muzulmanie przeprowadzaja sie i mieszkaja w europie to powinni sie dostosowywac do danego kraju. To prawda ze niedlugo europe zaleje narod arabski,wszedzie ich pelno doslownie wszedzie.Ja miesykam w Skandynawi i to co tam sie dzieje to poprostu katastrofa.Kazdy narod rzadzi sie swoimi prawami tak wiec jak bzm ja zamieszkala w Arabii chodzilabym w burce wiec oni jak mieszkaja w europie niech chodza jak europejki i tzle. POPIERAM FRANCJE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cashmir (i inni), burka, jak ktos juz wczesniej zaznaczyl, to nie jakas moda ale sprawa wyznaniowa! Wiekszosc kobiet ktore sie okrywaja robia to dobrowolnie! Nie rozumiem czemu dla niektorych to taki problem, przeciez nie wszystkie kobiety chca chodzic z cyckami i nogami na wierzchu! Poza tym, zakaz odnosi sie wylacznie do miejsc publicznych, tzn szkol, szpitali, urzedow panstwowych itp instytucji, nie ulic. Co do dostosowania sie do kraju w ktorym sie mieszka, po czesci sie zgadzam, ale integracja powinna byc spoleczna a nie religijna! Bo jesli mieszkasz w kraju gdzie przewyzszajaca religia jest protestantyzm, czy ty tez zrezygnujesz z katolicyzmu? Wg mnie na ten temat wymawia sie wiele osob z mala wiedza na temat kultury arabskej i religi muzulmanskiej :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja sie troche nie zgadzam z rzadem francuskim... to tylko jeszcze bardziej porozni ludzi i wyznania.. zobaczycie jeszcze nie raz uslyszymy o atakach terrorystyczych na francje.. niedobrze oj niedobrze, ale w sumie to sami sie o to prosza!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też nie poprieram zakazu
to w końcu wyłącznie ich sprawa, czy chcą tak chodzić czy nie. Podobno to człowiek ma prawo sam o sobie stanowić, podobno jest wolny, ma swoją godność i jeśli nie robi tym nic złego, to dlaczego mu tego zabraniać. Tak jak ktoś zauważył wyzej, co kogo obchodzi, że noszę medalik na szyi..moja szyja..mój medalik. Przecież chyba tym nie łamię jakiegoś prawa ani społecznych norm. To, że Francja zakazuje, nie znaczy, że ludzie to akceptują. Poprostu robią co muszą.. Takie ograniczanie wolności przekonań i religii kiedyś im się odbije. Liberalność Francji , jej ogólna rozpusta jest porażająca...ale wolą się przyczepoć tych, którzy mają swoje zasady i nimi się kierują w życiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też nie poprieram zakazu
swoją drogą gdzie tu miejsce na akceptację i tolerancję. Zamiast odwajać się z innymi kulturami, najlepiej ograniczyć wszystkie ich przejawy. Kiedyś tak dyskryminowano Żydów, teraz to przekłąda się na niechęć do innych. Wiadomo do czego to doprowadziło w przypadku Zydów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cashmir
Ja jednak zdania w tym temacie nie zmienie.Nie trzeba cuckow wywalac na wierzch zeby wygladac podobnie do europejek.A religia jest i bedzie zawsze wazna dla wyznaniowcow wiec czy ma sie zwykla bluzke czy burke to wierzy sie w boga czy jak oni allaha. Francja jako pierwszy kraj sie odwazyla i dobrze nie mozna sie wiecznie bac bo ataki.Ludzie jeszcze troche i my we wlasnych krajach nie bedziemy mieli nic do powiedzenia bo oni sa poprostu wszedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobra ja odpowiem
no tak ,ale dlaczego burki zakazali dopeiro teraz a oznak chrzescijanskiej religii duzo wczesniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość burka jest dla gburka p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bigola
mieszkam we Francji od kilkunastu lat.Chcialam zauwazyc ze juz kilka lat wczesniej zabtoniono ostentacyjnego obnoszenia sie ze swoja religia?Zeby muzulmanie nie czuli sie zdyskryminowani to i chrzescianom zabroniona sztafirowac sie z krzyzami.Teraz doszedl zakaz burek i zgadzam sie z tym trzeba dostosowac sie do kultury w jakiej sie mieszka.Moje dziecko jak bylo male balo sie tych pan na czarno ktorym czesto nawet oczu nie bylo widac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale bzdury piszecie
zakaz burki jest wniesiony przede wszystkim ze wzgledow bezpieczenstwa (mamusia w burce ktora przychodzi do szkoly po dziecko - skad wiadomo kto pod burka siedzi?) i ze wzgledow na pewnego rodzaju takt (jak sie rozmawia z kimkolwiek, rowniez z urzednikami takt i dobre wychowanie nakazuje patrzenie sobie w oczy - nie wyobrazam sobie rozmowy z kawalkiem materialu!) I tu nie chodzi tylko o religie - Francja jest zalana Arabami ktorzy panosza sie tu jak u siebie. Jak im sie nasze obyczaje nie podobaja to niech nie przyjezdzaja. A Polki ktore ich tak bronia to pewnie oczarowane matowa skora i czarnymi slepiami idiotki ktore jeszcze dobrze ich nie poznaly. Europa zginie pod ich natlokiem i przerodzi sie w jeden wielki Afganistan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiedys bylo w necie zdjecie
prawa jazdy kobiety z twarza owinieta szmata, taki dokument to smiech. Jezeli ona moze sie ukrywac przed identyfikacja, to moze my tez robmy sobie zdjecia do dokumentow w maskach. Prawo ma byc jedno dla wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez we francji mieszkam
nie wydaje mi sie zeby dziewczynki mialy na tyle do powiedzenia w swoich domach zeby decydowac co do burki, to nacisk tradycji, wychowania, religi to tak jak 3/4 u nach chodzi do kosciola bo tata i mama kazali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co za polaczki pisza
''francja jest zalana Arabami ktorzy panosza sie tu jak u siebie. Jak im sie nasze obyczaje nie podobaja to niech nie przyjezdzaja. '' polakami tez zalana i co z tego ciemnoto...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co za polaczki pisza
'' A Polki ktore ich tak bronia to pewnie oczarowane matowa skora i czarnymi slepiami idiotki ktore jeszcze dobrze ich nie poznaly.'' a ty ktoregos/ ktoras arabke poznalas, wiesz jak wyglada jej'jego zycie?? co za prostaczka pisze... zal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×