Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

CZARNA PERŁA Siyah Inci

Polecane posty

Gość gość

Mamy nowy turecki serial i nową rolę naszego przystojnego Talgohana ( Yigita).Teraz będziemy się zachwycać Kenanem i śliczną Hazal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fanka tureckich seriali
Czytając fabułę myślałam, że serial będzie mega wkurzający i chyba nie będę go oglądać, ale po pierwszym odcinku mnie wciągnęło :) Hazal jest śliczna i bardzo sympatyczna. Kenan sprawia wrażenie dobrego chłopaka, na razie nie przypomina Yigita z Tylko z Tobą. Póki co nie wiem, czy Vural jest obrzydliwym psychopatą, czy psychicznie chorym i nieszczęśliwym człowiekiem, ale tego pewnie dowiemy się w następnych odcinkach. Halil to wstrętny dziad, który myśli, że skoro wychował Hazal, to ma prawo za nią decydować. Przybrana siostra to wredna małpa. Już jej prawie uwierzyłam, gdy mówiła, że przekona ojca, by pozwolił Hazal na ślub z Kenanem. Dobrze, że przynajmniej Melek jest dobrą kobietą. Tutaj serial przypomina mi Nadzieję i miłość - kochająca matka, pazerny i despotyczny ojczym i wredna przybrana siostra. Natomiast prześliczne krajobrazy i budowle przywołują wspomnienia z Grzechu Fatmagul(o ile się nie mylę to nawet ta sama miejscowość), podobnie jak początek serialu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aaanita
mi od pierwszego wejrzenia wpadl w oko Vural. juz po kilku ujeciach widac ze ma nierowno pod sufitem. jest tak roztrzesiony emocjonalnie ze wysypal w samochodzie cale opakowanie psychotropów, potem poszedl do basenu moczyc spodnie i popic tabletki alkoholem. brawooo!!! zauwazyliscie moment w ktorym rozbil butelke. byla z krysztalu bo rozsypala sie w drobniutkie kawaleczki. moja babcia mowila ze po tym poznaje sie prawdziwy krysztal. zwykle szklo rozlatuje sie na duze kawalki. poza tym mamusia organizuje mu urodziny od kilku lat na ktorych sie nie pojawia. moze na tegoroczne przyjdzie....??? te jego oczy i mimka twarzy - urodzony psychopata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aaanita
Kenan faktycznie nie przypomina siebie w Tylko z toba. przytyl, zmienil fryzure, jakis taki niezbyt nierozgarniety,biedny, bez rodzicow rybak majacy na utrzymaniu niepełnosprawnego fizycznie brata. a wiec jego zycie nie wyglada na uslane rozami. a jesli chodzi o Hazal to wynika z tego ze jest nieslubnym dzieckiem. ojczym prawdopodobnie byl wdowcem z mala coreczka wiec on i Melek pobrali sie z rozsadku bo wielkiej milosci to miedzy mini nie widze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rzuciłam jednym okiem, bo mama ogląda i czy dobrze mi się zdawało, że tam gra nasz ulubieniec Musa z "Nadzieja i miłość"?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aaanita
tak, to nasz dawny znajomy Musa ktory teraz nazywa sie Ahmet i kocha się w Ebru ktora kocha sie w Kenanie, ktory kocha sie w Hazal i w ktorej rowniez kocha sie tez Vural chyba nie bede ogladac tego serialu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O czym jest ten serial?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
21.33 google ci się popsuło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fanka tureckich seriali
Serial jest o tym, że Hazal kocha Kenana ze wzajemnością, ale zakochuje się w niej bogaty i psychiczny Vural, bo jest bardzo podobna do jego żony, którą zabił, gdy ta chciała od niej odejść. Dzięki intrydze przybranej siostry, w jutrzejszym odcinku dojdzie do zdarzenia, przez które Hazal zostanie zmuszona do ślubu z Vuralem. Kenan będzie przekonany, że narzeczona została skuszona pieniędzmi i dlatego go zostawiła tuż przed ślubem. Poprzysięga zemstę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
fanka tureckich seriali Dziękuje za odpowiedź . :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A oglądałyscie, Ty opowiedz, Morze czarne? Też jest ładny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fanka tureckich seriali
2018.05.14 Nie oglądałam, ale słyszałam o tym serialu. Jaka jest właściwie jego fabuła? 2 dni temu wyjaśniło się dlaczego Hazal jest tak bardzo podobna do Naz - bo to była jej ciotka. Aziz jest ojcem Hazal. Ciekawe jak to było, że zostawił Melek, gdy ta była w ciąży. Czy zostawił ją dla innej, czy może Halil wymyślił jakąś intrygę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ty opowiedz Morze czarne oglądam na Turcja tv, z polskimi napisami, Nefes zostaje oddana /sprzedana przez własnego ojca do jakiegoś biznesmena Vedata, jest bardzo źle traktowana, nie może wychodzić po za teren ogrodzony, wielokrotnie próbuje uciekać, rodzi Vadetowi syna, w końcu udaje się jej uciec wraz z synkiem, jak na razie przetł. jest 16 odc.średnio na tej str pokazują się 1na tydz. Piekny film, już nie mogę doczekać się następnego odc. Trwają one ponad 2godz. Uczta dla duszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aaanita
ja ogladam ale czasami brakuje mi juz sil na ogrom niesprawiedliwosci , podlosci i cierpienia pokazane w tym serialu. nie wiem czy w koncu doczekamy sie pocalunku tahira i nefes. mam nadzieje ze nie planuja 2 sezonu bo intryg i widoku vedata juz nie zniose.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fanka tureckich seriali
Ja chyba daruję sobie oglądanie ,,Ty opowiedz, Morze Czarne'', bo chyba bym nie wytrzymała oglądania takiej niesprawiedliwości i złego traktowania kobiety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No cóż, widocznie Turcy lubią takie seriale. Ja również oglądam i też z niecierpliwością czekam na każdy kolejny odcinek. Oglądałam też serial Küçük Gelin gdzie za mąż wydali 13-letnią dziewczynkę, która chyba rok później urodziła synka. Coś niepojętego dla nas europejczyków. W Czarnej Perle też zmusili dziewczynę do ślubu aby rodzina nie została zhańbiona. Szczególnie takie rozwiązani sprawy ucieszyło ojczyma no i Ebru. Niesamowicie żal mi Kenana. Chłopak tak się przecież starał wyremontować mieszkanie , cieszył się,że mimo przeszkód będzie razem z ukochaną dziewczyną, której ufał jak nikomu innemu, i której był pewien na 1000 procent. A tu takie zaskoczenie. Hazal poniżyła go, wyśmiała jego ubóstwo i zrobiła to dość przekonywująco bo Kenan choć na początku nie wierzył, to w końcu zrozumiał,że ona mówi prawdę. A Hazal mimo,że rozpacz rozrywała jej serce to aby zerwać z Kenanem musiała mu sprawić ból. Przypomina mi to troszeczkę Fatmagul, gdzie dziewczyna musi wyjść za mąż za swojego gwałciciela. Wiem,że czuje do niego obrzydzenie i jest zrozpaczona .Uważam, że gdyby była mądra to znaczy nie walczyła z Vuralem, nie była opryskliwa, udawała jakąś maleńką sympatię do niego, to nie będzie miała żle.On przecież ją kocha ponad wszystko i zrobi dla niej wszystko a dzięki temu można go owinąć wokół palca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fanka tureckich seriali
Mnie również Czarna Perła przypomina Grzech Fatmagul. Zarówno Hazal, jak i Fatmagul pochodzą z małej miejscowości(o ile się nie mylę to nawet ta sama miejscowość), są zaręczone i zostają zmuszone do porzucenia ukochanego i poślubienia gwałcicieli, którzy w obu przypadkach okazują się nimi nie być. Bardzo żal mi Kenana, bo przecież on nie wie, że Hazal potraktowała go tak podle tylko po to, by go chronić. Nie dziwię się Hazal, że jest niemiła dla Vurala, bo ona jest przekonana, że ją zgwałcił i odebrał jej szczęście, marzenia, przyszłość i ukochanego. Myślę jednak, że gdy dowie się prawdy, to sytuacja będzie wyglądać inaczej niż w GF, bo Kerim nie oszukał Fatmagul, że ją zgwałcił, by go poślubiła, a Vural się do tego dopuścił. Nie oglądałam Küçük Gelin, ale wiem, że takie sytuacje zdarzają się w krajach muzułmańskich, również w Turcji, chociaż powiedziałabym, że Turcy na tle innych krajów islamskich są o wiele bardziej cywilizowani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aaanita
kto zna "pigmalion" george showa ? tam w ciągu 6 miesięcy wprowadzono na salony biedną, wulgarną i chamską kwiaciarkę Elizę. a tu nierozgarniety zyciowo niedorajda stal sie inteligentnym dzentelmenem w ciagu 3 mies. no... no... moj podziw siega zenitu!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Teraz Kenan przynajmniej przypomina Yigita.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fanka tureckich seriali
@Anita Ale Kenan nie był wulgarny, ani chamski. Te cechy raczej pasowałyby do Halila, a Kenan mimo, że biedny, był kulturalnym człowiekiem. Nie wiem jednak czy zmienił się na korzyść. Czy wykorzystywanie niewinnej dziewczyny, by zemścić się na jej bracie jest godne pochwały? A swoją drogą to chyba trochę przesadzili, że 4 dziewczyny z bliskiego otoczenia zakochały się w głównym bohaterze. Na szczęście islam pozwala na poślubienie 4 kobiet, więc Kenan musi tylko zbudować jakiś ładny harem i wszyscy oprócz Vurala będą zadowoleni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fanka tureckich seriali
Ale z tej Melek głupie babsko. Najpierw nie pozwoliła córce wejść do klitki ciotki, a gdy Hazal już odeszła to wyleciała z płaczem, by ją wpuścić, albo zobaczyć. Jednak za kilka dni znowu źle potraktowała własne dziecko, płacząc rzewnymi łzami. Niech się zdecyduje - albo zapomina, że ma córkę, albo jej wybacza, bo jej zachowanie jest tragikomiczne. Zresztą Hazal i Melek to chyba niedługo zatopią Stambuł, jeżeli będą ryczeć w każdym odcinku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kenan oświadczył się siostrze Vurala(zapomniałam jej imienia) i nie za bardzo skumałam dlaczego? Czy dlatego, że to jest awaryjny plan Aziza? Bo chyba Kenan z własnej woli nie ożeniłby się z dziewczyną,której nie kocha. A dzięki temu nadal będzie mógł realizować swoją zemstę. Żal mi jej. Ona taka wpatrzona, zauroczona a on ją tak oszukuje. Co do Melek to masz rację. Chociaż trochę ją rozumiem, własna córka sprzedała się za wielkomiejskie, eleganckie życie i bardzo ciężko jej to ogarnąć bo przecież nie zna prawdziwego powodu takiego postępowania Hazal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fanka tureckich seriali
Na początku Kenan chciał rozkochać w sobie Irmak, by zemścić się na Vuralu, ale zrezygnował z tego pomysłu, gdy dowiedział się, że jest poważnie chora. Myślę, że może nawet kocha ją na swój sposób, chociaż na pewno nie tak jak kocha Hazal. Hazal mnie denerwuje, a przynajmniej jej decyzje. Nie musiała wychodzić za Vurala. Nie wierzę, że Kenan zabiłby Vurala, gdyby dowiedział się o rzekomym gwałcie. Jeżeli jednak tak bardzo się bała, to mogła skłamać, że została zgwałcona przez nieznajomego mężczyznę, a właściwie to najpierw mogła iść do ginekologa, by potwierdził, czy w ogóle do gwałtu doszło. Vural kazał jej wybierać, czy ma wsadzić do więzienia Kenana, czy Aziza i wsadziła swojego ojca i w dodatku ostrzegła go po fakcie. Mogła od razu powiedzieć, że Vural zamierza go wsadzić, zanim oficjalnie podjęła decyzję. I w dodatku to jej ciągłe ,,kocham męża'' wypowiadane do Kenana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Masz rację Gościu. Nie udał im się ten serial. Fabuła niespecjalna, ściągnięta innych seriali i gra aktorska dająca wiele do życzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fanka tureckich seriali
Dobrze, że wprowadzili do serialu Melahat. Widać, że dziewczyna jest pozytywnie zakręcona i wprowadza trochę humoru, bo Hazal i Melek to straszne nudziary, wiecznie niezadowolone. Śmiać mi się chciało, jak po rozwodzie Hazal powiedziała, że w końcu mogła stanąć nad brzegiem morza, jakby wcześniej Vural jej tego zabraniał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie też już nudzi też serial. Czekam na Wieczną miłość i Łzy Cennet.Może będą ciekawsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fanka tureckich seriali
Nie rozumiem jednej rzeczy. Irmak była umierająca bez żadnej szansy na wyzdrowienie i przeżycie ponad roku. Nie można było też podjąć terapii zagranicą ze względu na zmianę ciśnienia, gdyby wsiadła do samolotu, a teraz po kryzysie nie dość, że ma się lepiej, to jeszcze zamierza wyjechać do Genewy na leczenie. Czyli wychodzi na to, że od razu może wsiąść do samolotu, jest szansa na wyleczenie i co ważniejsze - istnieje jakieś leczenie. Moim zdaniem trochę brakuje konsekwencji, chociaż cieszę się, że nie uśmiercą Irmak, bo to najfajniejsza postać w serialu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fanka tureckich seriali
Serial dobiegł końca. Jak to zwykle bywa w tureckich serialach, zakończenie przyniosło sporo niewiadomych. -Nie wiemy, dlaczego Ahmet zdecydował się powiedzieć prawdę o morderstwie Canan. Nie wiemy też, czy za krycie Ebru dostał jakąś karę. Nie było go na ślubie brata, więc pewnie jeszcze trochę posiedział. -Nie wiemy jaką karę dostała Ebru, czy przyznała się, że próbowała również zabić Irmak. -Aziz zapomniał, że ma jeszcze 2 adoptowanych dzieci? Gdy okazało się, że ma córkę, całkiem o nich zapomniał, nie widywał się z nimi, nie przedstawił ich Hazal, a przecież zostały przez niego wychowane i były przekonane, że to ich biologiczny ojciec, więc takie urwanie kontakty jest co najmniej dziwne. -Nie wiemy, czy Irmak wyzdrowiała, czy ma szanse na dłuższe życie. -Gdy Vural trzymał pistolet przy szyi Hazal, usłyszeliśmy strzał. Jak się okazuje - nikt z bohaterów nie zginął, więc kto strzelił i do kogo? -Hazal nie dowiedziała się o intrydze Ebru, że to dzięki niej wyszła za Vurala, przekonana, że ją zgwałcił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może Vural miał pistolet na placpatrony :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fanka tureckich seriali
Może :D To już wiemy, dlaczego nikt nie zginął po wystrzale. Nie wiemy jednak, jak rozwiązały się inne kwestie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×