Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Dlaczego nie ma żadnego serialu pokazującego chrześcijańskie wartości

Polecane posty

Gość gość

same zdrady, konsumpcja, kosmici, dewiacje, zboczenia, sexy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jaka miałaby być fabuła takiego serialu. Czy plebania była takim serialem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a Ojciec Mateusz? :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jaka miałaby być fabuła takiego serialu. Czy plebania była takim serialem? xxx Obojętnie, chociazby M jak Miłość lub Rodzinka.pl czyli seriale o niczym, mogliby tam pokazywać tradycyjne, chrześcijanskie wartosci a pokazują wartosci liberalne, zachodnie, lewicowe. Zdrady, rozpusta, kłamstwa, pokazują bezstresowe liberalne wychowanie, brak szacunku dzieci do rodziców. Tragedia, a wy sie potem dziwicie ze 10 latka ćpa zioło, a 13 latek morduje ojca. Bedzie coraz gorzej, zobaczycie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przecież Domek na prerii taki był i Doktor Quinn też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Obojętnie, chociazby M jak Miłość lub Rodzinka.pl czyli seriale o niczym, mogliby tam pokazywać tradycyjne, chrześcijanskie wartosci a pokazują wartosci liberalne, zachodnie, lewicowe. Zdrady, rozpusta, kłamstwa, pokazują bezstresowe liberalne wychowanie, brak szacunku dzieci do rodziców. Tragedia, a wy sie potem dziwicie ze 10 latka ćpa zioło, a 13 latek morduje ojca. Bedzie coraz gorzej, zobaczycie" Będzie coraz gorzej. Wartości są obecnie passe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
masz rację ale my nie mamy wpływu na to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a kto by to oglądał szczerze mówiąc. Nie mówię tego złośliwie ale żeby serial był popularny musi być ciekawy. A jakby wszyscy byli grzeczni poprawni do koscioła latali to nuda przeciez Jeszcze siódme niebo było z pastorem jednak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Serial ma byc ciekawy a nie nudny jak flaki z olejem. Wiadomo ze akcji w serialach nadaja wlasnie zdrady, rozwody, przestepstwa itd. o czym mialby niby byc ten chrzescijanski serial? O rodzince idealnej, ojciec chodzi do pracy, matka zajmuje sie 3 idealnych dzieci ktore nie robia nic zlego i sie dobrze ucza, a wszyscy co niedziele ida do kosciola? Co mialoby sie niby dziac w tym serialu? Pojscie do kosciola czy wspolna kolacja sa faktycznie az tak emocjonujace ze czekalabys na kazdy kolejny odcinek? otoz nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sweetsalt
Co to za pomysł?! Jak chcesz religijny serial to włącz sobie TV Trwam, albo posłuchaj Radia Maryja! Była Plebania, Ojciec Mateusz, wystarczy już tego badziewia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a kto by to oglądał szczerze mówiąc. Nie mówię tego złośliwie ale żeby serial był popularny musi być ciekawy. A jakby wszyscy byli grzeczni poprawni do koscioła latali to nuda przeciez Jeszcze siódme niebo było z pastorem jednak xx a teraz się okazało, ze aktor który grał wzór jest prywatnie pedofilem ;/ i ciężko by mi było teraz wrócić do tego serialu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
który aktor? ten co grał erica?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak, Stephen Collins.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bo nikt tego by nie oglądał. Chcielibyście wieczorem wlączyć tv, a tam rodzina matka wraca z pracy, gotuje obiad, dzieci oglądają tv, potem wieczorem wszyscy razem się modlą, rozmawiają, ojciec czyta najmłodszemu bajke na dobranoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Brakuje mi Plebanii, zwłaszcza przed świętami. Nie jestem religijna, ale ten serial miał świetny klimat, co właśnie przed świętami było widać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mn
do gościa powyżej - mam podobne odczucia. Plebania przed świętami była super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
włącz trwam tv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak to nie ma , a tv TRWAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chcesz chrześcijańskie wartości to oglądaj TV trwam. Ja się cieszę, że ta zaraza nie rozprzestrzenia się w całej telewizji.Nie zniosłabym, gdybym musiała oglądając np. Rodzinkę.pl słuchać o tym że w piątek mięsa jeść nie wolno, w niedzielę do kościółka do bozi się pomodlić bo tak trzeba i może jeszcze różaniec przed spaniem? Polska to kraj świecki (w założeniu) i nie każdy życzy sobie propagowanie chrześcijaństwa. Są ku temu kanały przeznaczone, wyżej wspomniany TRWAM na przykład. Chcesz serial chrześcijański? Napisz do TV trwam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Plebanię , bo Irka była ładna i fajna:) Tracz super grał, do końca nie zmienił się nic, nie lubił kościoła i księży, ojciec go tak nauczył kim jest kler

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiedyś był emitowany serial Siódme Niebo, ojciec rodziny był pastorem. Poza tym w Gotowych na Wszystko Gabi i Carlos byli katolikami. Bree chodziła do kościoła, jednak nie pamiętam jakiego wyznania. I jest nasze polskie Ranczo, Ojciec Mateusz. A wcześniej była jeszcze Plebania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kiedyś był emitowany serial Siódme Niebo x Fajny serial był, ale niedawno okazało się, że aktor, który grał pastora jest pedofilem i wykorzystywał dzieci ;/. Straciłam sentyment do serialu przez to... a tak mu dobrze z oczu patrzyło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, ta wiadomość rzeczywiście była szokująca. Wiadomo, że rola to tylko rola, ale jednak nie spodziewałabym się czegoś takiego. Bardzo lubiłam oglądać ten serial, ale teraz nie mam ochoty do niego wracać. Kiedyś był taki serial Dotyk Anioła, nie jestem pewna czy to prawidłowa nazwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak, prawidłowa. Też go oglądałam, fajny serial fantastyczno-obyczajowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eee… Rodzinka.pl promuje "bezstresowe liberalne wychowanie, brak szacunku dzieci do rodziców" ??? o.O Może się nie znam, bo widziałam tylko kilka odcinków tego serialu, ale zapamiętałam z niego właśnie fajne relacje dzieciaków z rodzicami i nie było ono bezstresowe w znaczeniu braku jakichkolwiek obowiązków, wręcz przeciwnie, rodzice bardzo fajnie radzili sobie z okiełznaniem łobuziaków, którzy np. mówili że coś zrobili a tego nie zrobili… x No dobra, kłamanie rodzicom nie jest fajne, ale efekty "chrześcijańskiego" wychowania są często takie, że dzieciaki może i nie kłamią, ale i nie mówią rodzicom wielu rzeczy, o których oni powinni wiedzieć. Po prostu milczą zamiast mówić o rzeczach dla nich trudnych i niewygodnych, a to też dobre nie jest… W ogóle rozmów dzieci z rodzicami w chrześcijańskim domu nie jest dużo, bo przecież jak dziecko ma własne zdanie, odmienne od zdania rodziców i nie boi się go wyrażać, to dla wielu chrześcijan podpadnie to właśnie pod "brak szacunku do rodziców"… przecież wiadomo, że dzieci i ryby głosu nie mają :/ najlepiej jak siedzą cicho i bezmyślnie wykonują rozkazy rodziców bez słowa sprzeciwu, nawet kiedy widzą, że rodzice popełniają błędy (jak każdy!) i nie mają racji :/ ewentualnie przytakują rodzicom i zachwycają się każdym ich słowem. x Dobrze odgadłam fabułę chrześcijańskiego serialu opartego na chrześcijańskich wartościach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bzdury piszesz. Nie masz zielonego pojęcia o chrześcijańskim wychowaniu, zamiast tego posługujesz się schematami myślowymi. Dlaczego posiadanie przez dzieci swojego zdania miałoby być objawem braku szacunku do rodziców?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Dlaczego posiadanie przez dzieci swojego zdania miałoby być objawem braku szacunku do rodziców?" x Primo: bo znam takich ludzi (którzy uważają, że jak dziecko nie chce np. założyć eleganckich butów, tzn. że "pyskuje", a w związku z tym nie szanuje rodziców) i to sporo :/ x Secundo (odbijając piłeczkę): dzieci w Rodzinka.pl mają własne zdanie, skoro to znamienne dla chrześcijańskiego wychowania, to dlaczego ktoś napisał, że ten serial nie przekazuje chrześcijańskich wartości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Seriale chrześcijańskie są nudne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie nie nudzą :) z miłą chęcią oglądałam Plebanię (jak jeszcze ją transmitowali na TVP1) teraz oglądam z wielką fascynacją Ojca Mateusza. Podziwiam to jak reżyserowie mogli nakręcić coś takiego, że ksiądz potrafi się tak zaangażować w życiu swoich parafian..Jest to piękne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Seriale chrześcijańskie są nudne" Nieprawda, Domek na prerii był wspaniały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×