Odpowiedz na ten temat

Pamiętacie te stare dobre telenowele....

• gość 2017.05.01 [19:45]
    Pokolenia
    był jeszcze Dallas
  • Majka2312 2017.05.10 [13:37]
    Moje serce skradły telenowele z Natalia Oreiro smiech.gif ostatnio właśnie zauważyłam że Puls transmituje Zbuntowanego anioła więc oczywiście oglądamoczko.gif
  • gość 2017.05.10 [21:26]
    O ktorej na pulsie?
  • gość 2017.05.10 [21:31]
    Uwielbialam serce clarity i mari mar usmiech.gif
  • Majka2312 2017.05.16 [17:03]
    Codziennie od poniedziałku do piątku od 13:50 oczko.gif i to po dwa odcinki!;D
  • Annkanaka 2017.05.19 [07:39]
    Tak Puls zaczął puszczać od poczatku Zbuntowanego Anioła i to codziennie po dwa odcinki są, super!!
  • justynnnka00 2017.05.22 [16:08]
    Ja dzis przypadkiem trafiłam właśnie a zbuntowanego anioła aż żałuję że nie wiedziałam że znów jest od początku puszczany w tv
  • Annkanana 2017.05.24 [09:16]
    Ja codziennie odpalałam o 13.50 Puls i Zbuntowanego Anioła i dwie godziny z głowyoczko.gifusmiech.gif
  • Annkakaka 2017.05.29 [16:54]
    Pamiętam Zbuntowanego Anioła!! I znów chyba zacznę oglądać skoro można na Pulsie od początku, ciekawe tylko czy już daleko akcja zaszła
  • gośćbrigi 2017.06.14 [22:31]
    Kupie Telenowele Milosc na sprzedaz
  • gość 2017.07.09 [20:09]
    wiecie jaka to może być telenowela, pewnie rocznik 99 lub początek lat 2000 z tego co pamiętam to (chyba) główny bohater był przetrzymywany przez kobietę w jej chatce w lesie. Na początku był przywiązany do łóżka ale z czasem zdobywał jej zaufanie i mógł chodzić koło domu, z początku chodził o drewnianej kuli, potem chyba w końcu od niej uciekł. Tyle pamiętam zna ktoś tytuł?
  • gość 2017.07.12 [10:50]
    Czy ktoś pamięta telenowelę chyba wenezuelska, nadawana w latach 90 na TVP2 o niemej dziewczynie która wyszła za mąż za bogatego chłopaka a potem się zakochała w jego ojcu czy jakoś tak, pamiętam scenę kiedy ktoś się na nią rzucił z nożem i cudownie zaczęła krzyczeć
  • gość 2017.07.12 [22:28]
    ktoś pytał o Jaszczurkę, może chodziło o Mi corazon insiste a Lola Volcan (moje serce bije dla Loli)?
  • Pan Norunki 2017.08.04 [23:14]
    Pamiętam, że w 1999 roku szła w naszej telewizji brazylijska telenowela pod tytułem "Sonho Meu", czyli "Złote Marzenia" z 1993/1994 roku. Akcja telenoweli toczyła się w stolicy brazylijskiego Stanu Parana, czyli w Kurytybie i w rejonie tego miasta. Jest to jak dotąd jedyna telenowela, w której prawie bez przerwy przewija się wątek polski. Przede wszystkim w Kurytybie co szósty człowiek ma polskie korzenie, a w całym stanie Parana mieszka 3000000 Polaków i Brazylijczyków polskiego pochodzenia. Dobrym duchem serialu jest postać pana Romana Mazurskiego, zwanego Wujkiem Ze (gra go brazylijski aktor pochodzenia żydowskiego, potomek żydowskich imigrantów z ziem polskich Elias Ilicz Gleiser, żyjący w latach 1934-2015), mieszkającego w typowej chałupie polskich emigrantów z drugiej połowy XIX wieku. Główna bohaterka dziewczynka Maria Carolina została przez niego nazwana Laleska, czyli Laleczka. Oczywiście z dziewczynką był na Feste Polonese, gdzie brazylijscy Polonusi ubrani w stroje kurpiowskie śpiewali piosenkę "Góralu czy ci nie żal", natomiast już w pierwszym odcinku jest pokazane, że w dobrym tonie wśród mieszkańców Kurytyby jest chodzenie do teatrów, gdzie zwykle jest występ zespołów ludowych brazylijskich Polonusów, a w szczególności Zespołu "Wisła" (coś takiego, jak "Mazowsze", czy "Śląsk"), śpiewających polskie pieśni ludowe w języku polskim, na przykład już w pierwszym odcinku telenoweli "Wisła" ubrana w krakowskie stroje ludowe śpiewa pieśń "Hej na krakowskim rynku". W sklepach z zabawkami można dostać lalki w polskich strojach ludowych, niektóre mają nawet jasne włosy. Do tego jeszcze polskie jedzenie i zwyczaje. I dlatego ten serial z Brazylii jest najbardziej polską z wszystkich telenowel, a do tego jeszcze Polacy pokazani są w bardzo pozytywnym świetle.
  • Marta6868 2017.10.09 [17:26]
    witam, poszukuje takiej telenoweli, w której byly dwie zle postacie i caly czas knuli na poczatku chyba razem potem sie chyba o cos poklocili, jedna był marsjal czy jakoś tak potem miał poparzona twarz a na samym końcu chyba umarł i byla tez zla postac kobieta ktora kochała się w glownym bohaterze ktory byl dobry ale on wiadomo kochal jakies dobrej, ona nawet chyba nawet podpaliła tego marsjala czy tam kwas na niego wylała

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...