Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lafirynda997

Ugotowani

Polecane posty

Gość lafirynda997

Jak mnie wkurza ten program, brak slow. Zaczynajac od sztucznych ludzi. Oni chyba musza przejsc przez wymagajace castingi, zeby zostac dopuszczonym do udzialu. Ciekawe, ze kazdy uczestnik mieszka w wyjebanych chatach, kazdy ma niecodzienne zainteresowania, hobby i uprawia dziwne sporty. W wersji uk czesto ludzie przyznaja sobie 9-10 pkt a tutaj najczesciej pada 3-5. Chocby nie wiem jak im smakowalo to nigdy nikt nie przyzna komus 10, bo nie chca sobie robic konkurencji. Udaja znawcow kulinarnych, nic im nie smakuje a w rzeczywistosci polowa z nich nawet krewetki nigdy przedtem w japie nie miala. Sa zawistni, sztuczni i falszywi, kazdy tylko chce dojebac drugiemu i nie dopuscic, zeby czasem ktos nie dostal za wysokiej oceny. Zenada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie dlatego, tylko
masz racje, w pierwszej edycji tak nie było. ludzie byli normalniejsi i fajnie podchodzili do sprawy, głosowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lafirynda997
ale w wersji uk ja nawet nigdy nie widzialam, zeby ktos dostal 3 pkt! A tutaj to jest norma, co im az tak nie smakowalo badz nie spodobalo sie u kogos zeby z 10-o pkt skali przyznac nedzne 3?! Chyba ktos im powinien przed kreceniem odc przypomniec ze jest 10-o stopniowa punktacja a nie od 1-5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie dlatego, tylko
a najlepsze jest to, że na spotkaniu słodzą a co do czego przychodzi dają marne noty, fałszywość bije od nich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najlepsze jest to, że wersji angielskiej ludzie są normalni i różnie mieszkają. Przeważnie przeciętnie i nie ma tego życia "Na pokaz". Również dania w Polskiej wersji są wymyślne. Hobby również mają ciekawe. Często jak czytają zaproszenie na karcie i same tytuły potraw jakie będą serwowane to widzimy ich w siłowni, w restauracji, w spa itp Taka mocno przerysowana rzeczywistość. Coś w stylu Dynastia ale nie do końca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lafirynda997
wlasnie te ich wypowiedzi sa kompletnie nieadekwatne to ich pozniejszych ocen, stare dziady a jak dzieciaki sie zachowuja. A przy tych stolach jak siedza haha kazdy taki zmanierowany ą ę ja pierdooole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lafirynda997
no wlasnie drazni mnie ta przerysowana rzeczywistosc. Ok fajnie, ze ktos ladnie mieszka, stac go na hobby ale do jasnej cholery gdzie jest pozostale 80% zwyklych polakow mieszkajacych skromnie w blokach, siedzacych po ciezkim dniu w pracy w domu i ewentualnie wychodzacy na jakis spacer w weekend. Co oni chca tu przedstawic, ze niby kazdy w polsce chodzi na karate, joge, basen, silownie, sciga sie samochodami i lata balonem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a mnie najbardziej denerwuje
ze jak ktos cos ugotuje np tak jak tutaj grzyby - to jest wielkie narzekanie ze czuc grzyby... skoro czegos nie lubisz to nie przychodz do programu gdzie podaja kazde jedzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W Polsce dominują bloki i kamienice. Taka jest architektura byłej komuny. Nie wszędzie pięknych domów czy samych eleganckich dzielnic. Bo przeciętny Polak mieszka w bloku, ewentualnie w domu. W Angielskiej wersji podobało mi się to, że ludzie przeważnie są dla siebie życzliwi. Różnie mieszkają. Nie mają aż tak sterylnych domów jak w Polsce. Prezentują różny poziom, różny system bycia. Tu mamy wszystko idealne. Do tego ta nasza mentalność aż w 60% ludzie tam dają sobie niskie oceny. Śmieszą mnie nazwy dań, które są serwowane. Tak jak by nasza Polska Kuchnia była już tak mało ciekawa? Że trzeba sięgać po wyjątkowe rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja nie rpzumiem waszych
zarzutow. Wiadomo,ze po to jest program,zeby pokazac jakies ciekawsze potrawy czy ich podanie. A ludzie , jak ludzie - wiadomo,ze sa rozni i maja rozne zainteresowania. Przeciez nie wezma podobnych do siebie, bo byłoby nudno. Akurat w dzisiejszym odcinku zadnych wyjebanych chat, zwykle bloki, oco chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lafirynda997
wlasnie, jeszcze nigdy nie widzialam, zeby ktos bigos czy golabki podal, tylko zawsze jakies wymyslone dania, a przeciez to polska a nie jakas ameryka z mixem kulturowym widocznym na kazdym kroku. Łatwiej byloby im oceniac dania, ktore juz znaja i maja jakies odniesienie, niz zarcie ktore widza pierwszy raz na oczy. Nie wiem, to powinien byc program rozrywkowy, a okazuje sie jest kolejnym wystylizowanym, wyrezyserowanym i ucharakteryzowanym bublem. Kazde mieszkanie wylizane jakby jakis ksiaze mial przyjechac. Zamiast na jedzeniu to tvn sie skupia na ukazywaniu zainteresowan tych ludzi, miejsc w ktorych mieszkaja i ukazywaniu sztucznej kolorowej rzeczywistosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lafirynda997
nie prawda,ze dzisiaj w odc pokazuja samych mieszkajacych w blokach, wlasnie teraz pokazuja faceta mieszkajacego w chacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lafirynda997
sory...palacu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lafirynda997
perfekcyjna pani domu tez jest wyrezyserowana na maxa. Podpisuja umowy a potem nie moga sprzatac przez jakis tam czas, zeby nie bylo za czysto jak ta przyjedzie. I tez same mlode malzenstwa mieszkajace w wielkich chalupach, ahh jak w naszym kraju sie dobrze powodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pampeluna55
perfekcyjna szmata domu to tez dluga historia..Zacznijmy od tego na ile ona jest wiarygodna? Sorry, jak taka lalunia mieszkajaca w willi, majaca ludzi od sprzatania moze pouczac innych w tym temacie? Byloby bardziej wiarygodne gdyby na czas krecenia programu ulokowali ja w bloku, male mieszkanko 2 pok. z 2 dzieci i mezem, kotem, chodzilaby do pracy na 12 h a po takim dniu pokazywala swoje zlote rady- czyszczenie na kolanach szczoteczka do zebow i maska gazowa na twarzy zakamarkow pod lodówka. Ciekawe czy gdyby zapierdalala fizycznie w pracy jak wiekszosc polakow, potem opieka nad dziecmi, gotowanie, to czy miala by nadal sile na te jej chore sztuczki z wylizywaniem zakamarkow w toalecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla mnie to nieporozumienie, że własnie ją dali do tego programu. Jest dla mnie sztuczna jak cały ogólnie TVN. Angielska czy Amerykańska wersja są o niebo lepsze i bardziej dowcipne. U nas jak zwykle podróba niczym chińska tandeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pampeluna55
jeszcze jest na tvn style ten program o nianiach- tez wyrezyserowane i ustawione akcje. Wiadomo, ze zadna normalna niania podczas pierwszego dnia probnego w pracy nie okradalaby domu i nie wrzeszczala na dzieci. Nawet juz nie ogladam tych badziewnych programow. Polskie teledyski tez..Np Marina, ktora kopiuje rihanne w we found love, pokazuje ciagle jakas kolorowa wystylizowana mlodziez, robi sobie ameryke na polskich ulicach i do tego ci zenujacy aktorzy. W ameryce to normalka, ze jest wiele narodowosci, nikogo nie zdziwi japonczyk na ulicy, a marina pewnie musiala robic dlugie castingi zeby znalezc kogos nie stad. Oczywiscie u niej to jest pokazane, ze sie przyjazni z jakimis mulatami i wietnamcami i spoko sobie chodza po ulicy. Nie wiem po co ci idioci tak zaklamuja obraz naszego kraju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pampeluna55
jeszcze jest na tvn style ten program o nianiach- tez wyrezyserowane i ustawione akcje. Wiadomo, ze zadna normalna niania podczas pierwszego dnia probnego w pracy nie okradalaby domu i nie wrzeszczala na dzieci. Nawet juz nie ogladam tych badziewnych programow. Polskie teledyski tez..Np Marina, ktora kopiuje rihanne w we found love, pokazuje ciagle jakas kolorowa wystylizowana mlodziez, robi sobie ameryke na polskich ulicach i do tego ci zenujacy aktorzy. W ameryce to normalka, ze jest wiele narodowosci, nikogo nie zdziwi japonczyk na ulicy, a marina pewnie musiala robic dlugie castingi zeby znalezc kogos nie stad. Oczywiscie u niej to jest pokazane, ze sie przyjazni z jakimis mulatami i wietnamcami i spoko sobie chodza po ulicy. Nie wiem po co ci idioci tak zaklamuja obraz naszego kraju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lafirynda997
tak, perfekcyjna pani domu tylko w oryginale byla fajna. Tam z reszta te domy wygladaly autentycznie a nie jak u nas wszystko ustawione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lafirynda997
tez zwrocilam uwage na te teledyski. Nie mowie, zeby tylko pokazywac biede i szrosc, ale pokazywanie takiej sztucznosci -mlodziez poubierana jakby kazdy mial wlasnego styliste, czy ci obcokrajowcy niby na porzadku dziennym to przesada. Moze w warszawie czy wroclawiu jest ich troche, ale generalnie w Polsce nie ma ich wielu. A z ta mlodzieza- gdyby faktycznie sie tak ubierali jak w tych teledyskach to czesc dostalaby wpierdal na ulicy, niestety taka nasza mentalnosc, jak ktos sie wyroznia to...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wracajac do ugotowanych
zarowno w pl jak i w uk wersji rozpierrdala mnie jak ci ludzzie uwarzaja, ze przychodza do 5 gwiazdkowej restauracji... zapominaja, ze te obiady (i to w wiekszosci - zwlaszcza w wedycji brytyjskiej- niecodzienne) gotuja zwykli ludzie, na codzien zajmujacy sie kompeltnei czyms innym, jak ksiegowa, akwizytor, sprzedawca itp :O a jak slysze: spodziewalem/am sie czegos wiecej - to mnei z miejsca krew zalewa :O zal i zenada i jeszcze: (na glowne) Boeuf bourguignon - 'eeee, jem to raz w tygodniu - nieciekawe' ; 'Sola w winie z owocami morza' jadam to co czwartek - nuda no aj pierrdole :O niech spierrdalaja do 5 gw. restauracji i tak sobie krytykuja ramseya

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lafirynda997
haha dla nich nawet jakby sam ramsey ugotowal to by sie przyjebali. Swoja droga to dziwne- skoro zyja w takich luksusach, stac ich na drogie hobby, to dlaczego, zeby wygrac te marne 5 tys. zachowuja sie jak hieny i nigdy nie przyznaja 10 pkt jezeli faktycznie im cos zasmakuje? Naprawde biedniejsi ludzie sa mniej narzekajacy i mniej zaklamani

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja nie rpzumiem waszych
ale ile mozan pokazywac bigos i gołabki? poza tym jak sie normalnie przyjmuje gosci, to tez sie czlowiek stara. Gdy do mnie przychodzą, tez wymyslam bajery, a i obiadek w rodzinnym gronie lubimy zjesc ladnie podany. Maja byc w dresach a jedzenie podawac w jednorazówkch? A domy w Polsce sporo ludzi ma, bez przesady z palacami.Dla mnie to jest normalne przyjmownie gosci przez kogos, kto umie i lubi gotowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lafirynda997
Bigos i golabki to byl jedynie przyklad, myslisz ze kuchnia Polska to tylko 2 dania? I nikt nie mowi tu o siedzeniu w dresach i jedzeniu na plastikach, po co zaraz popadasz w takie skrajnosci? Jezeli ty nie widzisz w pol. edycji nic sztucznego to ok, nie wszyscy potrafia dostrzec cos wiecej, procz tego co jest na pierwszym planie. Wystarczyloby odrobina luzu i realizmu, a nie na bacznosc ustawiony program od a do z

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jukla
lafirynda997 mocno rzesadzasz. po pierwsze wiadomo, że gdyby pokazywali bezbarwne, szare kury domowe gotujące gołąbki i bigos to raczej program nie miałby dużej oglądalności, bo kto by chciał oglądać taki banał? może tylko takie same kury domowe- zawistne, bo ktoś ma ładnie urządzone mieszknie i stara się ugotować coś ambitniejszego niż przykładowy bigos. Po drugie uczestnicy w większości mieszkają w blokach i kaminicach, zdarzają sie nawet stare kanciaste domy z lat 60tych, a to, że ktoś ma gustownie urządzone wnętrze nie znaczy od razu, że jest niewiadomo jakim burżujem, może ma po prostu dobry gust. Po trzecie, doczepiłaś się, że ludzie mają wyszukane hobby, może Ty nie masz zadnego i zazrościsz innym, że mają pasje? Poza tym często ich pasje są całkiem zwyczajne: sport, muzyka, w jednym z odcinków była babka, która lubiłą dequpage, w innym ktoś kto lubił malować, co w tym nadzwyczajnego i luksusowego? albo to, że pokazują kogoś na siłowni czy na jodze. Siłownia to jest luksus? przeciętnego człowieka stać na karnet w fitness klubie, wystarczy tylko trochę chęci... Po czwarte bardzo dobrze, że pokazują ludzi, którzy gotują wyszukane potrawy, nie mówię że zawsze, ale czasami można coś fajnego podpatrzyć i zainspirować się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jedna dala cos
mnie ne obchodza golabki czy bigos. ale jezeli bym zostala zaproszona do domu, w ktorym gospodyni w takich daniach celuje i uwaza, ze robi jes swietnie, bo wszyscy je chwala to bym to oceniala porownujac do tego co jadlama nie pierrdolila, ze 'bigos??? oczekiwalam kaparow i przepiorek w sosie mietowym' no bez jaj :O a tam sa ludzie, ktorzy jedza co 2 dzien kurczaka z cytryną na winie po rzymsku a co 3 lososia z kaparami na winie :O znalezli sie krytycy kulinarni ktorzy oczekuja dan jak z najdrozszej restauracji i nie moga docenic smaku dania, ktorego maja przed nosem, no zal jak chuuj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GINGGONG
a co do "zwyklych" zainteresowan ludzi z tego programu, to nie sądzę, ze sa faktycznie zwykłe. Zwykły to jest spacer po lesie, czytanie ksiązek, bieganie. Jakos ja zawsze widze ludzi, którzy maja kosztowne hobby, z reszta jak sama mowisz, pokazywanie "zwyklych" ludzi, czyli ze zwyklym hobby tez byłoby nudne. Ja mam wielu znajomych i na palcach jednej reki moge zliczyc tych, którzy maja poważne hobby. A w tym programie każdy takowe posiada. Z resztą powtorze raz jeszcze- nie o tym miał byc ten program

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alfajed
wkurza mnie ten program w polskiej wesji i juz go nie ogladam, wole popatrzec na wersje brytyjska, bardziej realistyczna i ludzie chetnie daja wysokie oceny kiedy sie taka komus nalezy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×