Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

gdybam

alimenty

Polecane posty

witam mam pytanie czy któraś z was tak miała i czy się orientujecie4 w tym temacie. Otóż mam córkę , 16 miesiecy ma, jej ojciec od początku się nią nie interesuję, został podany przeze mnie o alimenty lecz na żadnej sprawie się nie zjawił, później poszło pismo do komornika, lecz nie można ustalić jego aktualnego adresu. i tutaj moje pytanie, jakie pismo mam złożyć do sądu o ściganie go?? winny jest mi sporo pieniędzy lecz to nie tylko o to chodzi. chciałabym żeby w końcu była sprawiedliwość. Jeżeli się orientujecie, proszę o pomoc , i czy za taki wniosek w sądzie będe musiała zapłacić jeżeli tak to ile ... z góry dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość po co toyyyyyyyyyyyyyy
idz do wydzialu rodzinnego do sadu i tam sie wszystkiego dowiesz ,druga sprawa mozesz dostac pieniadze z fnduszu alimentacyjnego,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozumiem, że w Sądzie zapadł wyrok zasądzający alimenty i to ten wyrok otrzymał komornik? To teraz komornik powinien się tym zająć. A ściganiem za niepłacenie alimentów zajmuje się prokurator, Ty żadnego pisma do sądu już nie składasz, bo to co miałaś od sądu otrzymać już otrzymałaś - wyrok na alimenty. Idź do MOPSu i złóż wniosek o alimenty z Funduszu alimentacyjnego, Ty alimenty będziesz dostawać, a MOPS sam skieruje sprawę do prokuratora o ściganie, tak było przynajmniej u mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
acha , o to właśnie mi chodziło czy ja muszę jeszcze coś w tej sprawie zrobić . a wnioski wszystkie już złożyłam i wiem że będę otrzymywać zasądzone alimenty. dziękuje za wsyztskie wypowiedzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lamella
możesz sama wnieść sama sprawę do prokuratury o uchylanie się od płacenia alimentów, bo komornik jest nierychliwy. Urząd może, ale nie musi o to występować. dlatego potrzebna byłaby formalna opinia komornika że alimenty są nieściągalne - to daje podstawę do dalszych kroków, nie tylko założenia sprawy w prokuraturze, ale i np. wystąpienia o alimenty od dziadków. alimenty z FA nie rozwiązują sprawy, tym bardziej, że przysługują jedynie tym, którzy żyją w nędzy. Te matki, które mają trochę więcej niż głodową pensję dostają figę z makiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samaEwusia-lat44
LAMELLA-ma świętą racje.do m.o.p.s chodza cwaniaczki,a nie potrzebujący.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to ja się dołączę
Jak mam napisać uzasadnienie? Czy potrzebuję udowodnić rachunkami ile pieniędzy wydaję na dziecko? Jakim cudem mam mieć rachunki z całego roku za ubrania, jedzenie i lekarstwa? Nie mam pojęcia ,jak się za to zabrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to ja się dołączę
Poradźcie coś dziewczyny. Mam już dosyć poniżania się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diana74
mam pytanie ?wyszłam za mąz za innego faceta i już mi odbierają alimenty od komornika bo przekraczają mi dochody ,a mój były będzie sie cieszył jak się dowie,co mam robić żeby on mi płacił??????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×