Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

agus555

Alimenty z funduszu a komornik

Polecane posty

Witam ma pytanie były mąż nie płacił dobrowolnie alimentów więc sprawę dałam do komornika ten ściągał z zakładu pracy ale nie zawsze pełną kwotę więc wziełam zaświadczenie i poszłam do funduszu przyznali mi 1000 zł i tą kwotę dostawałam a komornik resztę ile zdobył .W zeszłym roku ex przesłał mi pocztą 2000 zł alimentów tyle ma zasądzone nigdy nie płacił dobrowolnie a jak poszedł o zniżenie to szybko raz wpłacił ja te 2000 zł zawiozłam do komornika a ten to rozdzielił 1000 zł przelał mi 700 na fundusz i 300 swojej opłaty pobrał i ja miesiąc temu dostałam wezwanie z funduszu że zle pobrałam świadczenie .Tu moje pytanie skoro komornik rozliczył pieniądze to dlaczego fundusz czepia się mnie komornik powinien odpowiedzieć za to nie ja bo ja sama tego nie zabrałam a on powinien dać najpierw funduszowi a potem mi a teraz każą mi zwrócić coś mi tu nie pasuje A jak wygląda czy komornik może wziąść sobie najpierw opłatę proszę o normalne wypowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Praktyka komornika jest, iz najpierw, niestety pobiera sobie oplate a dopiero potem rozlicza reszte choc prawnie powinno byc dokladnie na odwrot. Jesli chodzi o fundusz to powinnas zlozyc wyjasnienie , iz pieniadze od exa przyslanie poza komornikiem, niezwlocznie przekazalas jemu i to on rozlicza tak, jakby je sciagnal w postepowaniu a czy w pierwszej kolejnosci wplacil do funduszu to juz nie twoja powinna byc wiedza. Tym nie powinnas sie przejjmowac - zachowalas sie jak nalezy:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobiety odezwijcie się czy nikt nic nie wie na ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a tak Ci powiem
Tak zapytam z ciekawości jaki Ci fundusz wypłaca 1000 zł jak wypłaca 500 zł ? Świadczenia z funduszu alimentacyjnego przysługują w wysokości bieżąco ustalonych alimentów, jednakże nie wyższej niż 500 zł miesięcznie. Coś kręcisz głupia kobito. Haaaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a tak Ci powiem
Przyznanie prawa do świadczenia z funduszu alimentacyjnego uzależnione jest od spełnienia kryterium dochodowego. Świadczenia te przysługują, jeżeli dochód rodziny w przeliczeniu na osobę w rodzinie nie przekracza kwoty 725 zł. Tak więc zapewne nie pracujesz i zasądzone alimenty przeznaczasz nie dla dziecka tylko dla siebie + coś tam na dziecko. Do pracy rusz dupsko a jak Ci się pracować nie chce to oddaj dziecko ojcu pazerna kobieto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Złóż wyjaśnienie, bo rozumiem,
że oprócz tych bieżących alimentów są jeszcze zaległości u Komornika z poprzednich np lat.Więc pobrałaś z tytułu zaległości, a nie bieżące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Złóż wyjaśnienie, bo rozumiem,
Zapewne ma dwoje dzieci,skoro 1000zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Złóż wyjaśnienie, bo rozumiem,
a tak Ci powiem No fakt za 1000zł alimentów utrzyma dwoje dzieci i siebie. Buhhhaahaaa i pewnie jeszcze na fryzjera i kosmetyczkę starcza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Złóż wyjaśnienie, bo rozumiem,
725x 3= 2175zł, więc dlaczego uważasz,że autorka nie pracuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a tak Ci powiem
Nieważne ile ma dzieci.Z FA jej się nic nie należy skoro komornik jest Haaa. To nie mój problem tylko tej chytrej kobiety. Zabawne będzie to iż FA każe jej oddać kasę którą dostała nieprawnie. Ja mam to w dupie. :-) . Zapewne było tak że ojciec nie płacił i nie pracował i zgłosiła się da FA. Teraz pracuje komornik siedzi na wynagrodzeniu i dłużni oddaje FA dług a ona zdziwiona że dostaje tyle ile jej zasądzono. To proste, dłużnik idzie do pracy, komornik siada na wynagrodzeniu i pierwsze do spłata FA później komornik a na końcu pazerna kobieta. Max to 60% wynagrodzenia i tu facet jest wygrany. Niestety nie będę się rozpisywał na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a tak Ci powiem
A uwieź iż starcza. Ja też płacę alimenty ale ciut mniejsze i wież że 50% tej kwoty idzie na mojego syna ale to rybka. Mój syn ma dziadków którzy nie pozwolą by zdechł z głodu i to postronnie byłej i mojej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a tak Ci powiem
Ogólnie mam to w dupie bo dobrze zarabiam. Mam też koleżankę która w ogóle nie stara się o alimenty od biologicznego ojca i Ją rozumiem. No cóż w naszym kraju zdarzają się cuda choćby chore PR. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a tak Ci powiem
Ahaa chytry traci dwa razy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Złóż wyjaśnienie, bo rozumiem,
,,a tak Ci powiem Nieważne ile ma dzieci.Z FA jej się nic nie należy skoro komornik jest Haaa. " Bez zaświadczenia od Komornika o bezskutecznej egzekucji nie ma mowy o pobieraniu alimentów z Funduszu. ,, Zabawne będzie to iż FA każe jej oddać kasę którą dostała nieprawnie. " Dostała prawnie, bo to zapewne były zaległości alimentacyjne,a nie bieżące. Komornik wpłaca do FA, a nie dłużnik. ,, Zapewne było tak że ojciec nie płacił i nie pracował i zgłosiła się da FA. Teraz pracuje komornik siedzi na wynagrodzeniu i dłużni oddaje FA dług a ona zdziwiona że dostaje tyle ile jej zasądzono. To proste, dłużnik idzie do pracy, komornik siada na wynagrodzeniu i pierwsze do spłata FA później komornik a na końcu pazerna kobieta." Guzik prawda. Z reguły dzielone jest %. ,, Max to 60% wynagrodzenia i tu facet jest wygrany." Jaki wygrany? Dług mu rośnie jeśli te 60% nie pokrywa całości raty alimentacyjnej. Wygrany,że do końca życia będzie spłacał? Rozpisywać się nie musisz, bo bzdury piszesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Złóż wyjaśnienie, bo rozumiem,
,,a tak Ci powiem A uwieź iż starcza. Ja też płacę alimenty ale ciut mniejsze i wież że 50% tej kwoty idzie na mojego syna ale to rybka. Mój syn ma dziadków którzy nie pozwolą by zdechł z głodu i to postronnie byłej i mojej." Ja mam dzieci,więc wiem ile kosztują i na pewno nie kosztuje mnie to 500zł. Skąd wiesz,że nie idzie na syna? Chodzi brudny, głodny,w podartych spodniach, nie ma książek do szkoły, czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Złóż wyjaśnienie, bo rozumiem,
a tak Ci powiem Gdyby mój były mąż robił mi tego typu wymówki to z mety wniosłabym o podwyżkę do 50% kosztów utrzymania córki. Nie dlatego,że jestem pazerna tylko dlatego,że zanim wyda bezpodstawne oskarżenia to niech najpierw weźmie kalkulator i policzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a tak Ci powiem
Hee jak nie znasz się jak nie płacić alimentów to zamilcz :-) Nie będę tu pisać jak obejść prawo. Max co może komornik to 60% zająć z wynagrodzenia i tyle a jak ktoś ma głowę na karku to możesz mu tylko coś zrobić to loda. Powiedz Mi dlaczego 90% ojców ich nie płaci? I jak Ja zaniecham ich płacenia to była jest w dupie ponieważ z FA jej się jej nie należą i co mi może zrobić a no nić. HAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Złóż wyjaśnienie, bo rozumiem,
Ja alimentów nie mam, ja mam ,,symboliczny datek". Tak bym to nazwała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a tak Ci powiem
Dyskutujemy dalej na temat alimentów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a tak Ci powiem
tzn?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a tak Ci powiem
Nie mam zamiaru Cię obrażać. Rozumiem kobiety które mają problemy z odzyskaniem alimentów. Ale czasami bywa iż jest się bez pracy a alimenty trzeba płacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Złóż wyjaśnienie, bo rozumiem,
,,Nie będę tu pisać jak obejść prawo. Max co może komornik to 60% zająć z wynagrodzenia i tyle a jak ktoś ma głowę na karku to możesz mu tylko coś zrobić to loda. Powiedz Mi dlaczego 90% ojców ich nie płaci? " 1.Prawa nie obejdziesz, o ile wierzyciel je zna i ma głowę na karku. 2.Nie płacą , bo są głupi. Zapłacą wcześniej, czy później, choćby z emerytury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Złóż wyjaśnienie, bo rozumiem,
,,a tak Ci powiem Nie mam zamiaru Cię obrażać. Rozumiem kobiety które mają problemy z odzyskaniem alimentów. Ale czasami bywa iż jest się bez pracy a alimenty trzeba płacić." Ja się nie obrażam, bo i o co? I wiem,że są pazerne kobiety, którym i 2 tys nie starcza. Ojcowie mogą być bez pracy, a matki co? Nie mogą. One nawet bez pracy muszą dać radę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a tak Ci powiem
No cóż jeśli dług jest z FA to masz 100% racji, a jeżeli jest dług wobec dziecka to już nie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Złóż wyjaśnienie, bo rozumiem,
Sąd mi przyznał 300zł alimentów 17 lat temu. Wtedy to była taka normalna kwota na niemowlę dla kobiety na wychowawczym.Ani dużo,ani mało. Od tamtej pory mój ex omijał prawo będąc bezrobotnym lub pracując za granicą. Dziś ma takie kłopoty,że głowa mała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Złóż wyjaśnienie, bo rozumiem,
,,a tak Ci powiem No cóż jeśli dług jest z FA to masz 100% racji, a jeżeli jest dług wobec dziecka to już nie " Dług jest długiem i jeśli dziecko ci go nie podaruje musisz zapłacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a tak Ci powiem
Myślę że nie ma co się tu przekomarzać kto ma rację. Autorce tego tematu daliśmy do myślenia. I tyle :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a tak Ci powiem
Życzę powodzenia ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Złóż wyjaśnienie, bo rozumiem,
I jeżeli to dziecko będzie pilnować terminów to dług nigdy się nie przedawni. Mój ex zapłaci wszyściutko wraz z odsetkami i jeszcze na dodatek został przestępcą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Złóż wyjaśnienie, bo rozumiem,
Autorka pobrała zaległość.Jeśli napisze wyjaśnienie to będzie ok.FA nie wie ile wynosi zadłużenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×