Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mieszkanie zajęte

czy komornik ma prawo zając moją częśc domu?

Polecane posty

Gość mieszkanie zajęte

w spadku po zmarłym ojucu moja mama ja i dwóch moich braci otrzymaliśmy dom.Wszysscy mamy po części z tym,że mnie mama darowizną przekazała kolejną część tego domu i w sumie polowa domu jest moja,ale.....w akcie notarialnym nie ma zaznaczonego podziału (ja zajmuje parter domu a reszta rodziny jego góre co nie jest zaznaczone w akcie...brat ma zaległości alimentacyjne i dom stał się przedmiotem postępowania komorniczego i teraz nie wiem czy moja część domu też podlega procesom komorniczym??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pobożne życzenia
Myślę, że podlega bo nie ma czarno na białym co jest czyje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lamella
zapewne dom macie we współwłasności - tzn. że nie masz żadnej konkretnej częsci domu, akt własności jest jeden, tylko włascicieli jest wielu:) Komornik nie zajmie domu fizycznie- bo twój brat nie jest jedynym właścicielem, nie może go np. zlicytować, ale może wejść na hipotekę - a wówczas wy wszyscy macie dokładnie taki sam problem, bo obciążenie hipoteki dotyczy wszystkich współwlaścicieli a nie tylko brata (długi obciążą hipotekę do wysokości udziału brata) sorry, ale skoro doszło już do zajmowania nieruchomości, to znaczy, że brat zabagnił sprawę totalnie, musiał bardzo długo nie płacić. Pytanie tylko co ma zamiar z tym zrobić? niech negocjuje spłatę w ratach, przecież nie sądzi chyba, ze sprawa się sama rozwiąze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość parodyczne to
o paranojo brat zalega ex kwotę 750 zł jako że zajmuje sie handlem to nie ma pensji co miesiąc ale wysyła jej kwoty które utarguje.Wcześśniej nie miał problemów z płaceniem ale jak mu podnieśli z 300zl na 500 plus wyrównanie od czasu złóżenia wniosku przez ex to troche sie nazbierało ale 750 zł to nie jest niebagatelna kwota tym bardziej że wpłaca jej częśto ile może

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakas taka
Może i nie jest to niebotyczna kwota, ale skoro ma zasądzone wyrokiem alimenty, to jest zobowiązany płacić tyle, ile powinien. Co do domu. Moze należałoby porozmawiać z notariuszem i zrobić podział fizyczny nieruchomości? Wydzielić części domu tak, że każda - czyli Twoja i brata, ma własną księgę wieczystą? Wtedy problemy z komornikiem nie będą dotyczyły Ciebie. Żeby zrobić podział fizyczny, należny najpierw sporządzić inwentaryzację architektoniczną, a potem wydzielić lokale. Tą druga częścią zajmuje się notariusz. Jeśli jest taka możliwość, to sądzę, że warto to zrobić, jeśli nie ze względu an bieżące wydarzenia, to na przyszłość. Porady notarialne są darmowa, więc możesz śmiało iść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie jestem pewna
czy radzisz dobre rozwiązanie bo jak dom będzie fizycznie rozdzielony to komornik może zlicytować za marne pieniądze część domu przypadającą na brata i wtedy nowy nabywca może w tej części zamieszkać, A kto chce mieszkać z zupełnie obcymi ludźmi którzy może będą okropni?? Natomiast jeśli dom nie jest fizycznie rozdzielony, to mimo że komornik obciąży długiem udziały brata dłużnika do wysokości jego własności (może hipoteka)...to jednocześnie komornik nie ma pola manewru i nie może sprzedać częścimieszkania obcym ludziom, bo dom nie jest prawnie rozdzielony i jest więcej współwłaścicieli. Czyli nierozdzielenie własności stanowi jednocześnie zabezpieczenie przed sprzedażą za bezcen części domu obcym lokatorom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakas taka
Udziały w nieruchomości może sprzedać. Nawet, jeśli nie są wydzielone. W tej konkretnej sytuacji najlepsze rozwiązanie to spłata zadłużenia ( jak zresztą w każdej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Badgirl 31
Witam! Widzę że rozmawiacie o mieszkaniach i ich sprzedawaniu. Chociaż szukałam innych informacji o Toruniu Potrzebuję mieszkania na wynajem w toruniu a ten artykuł http://mieszkania.torun.pl mnie zainteresował. Dobrze powiedziane. Naprawdę pisz częściej. Narazie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NieSforna 31
Cześć Zobaczyłem że rozmawiacie o mieszkaniach i ich wynajmowaniu. Chociaż poszukiwałam czegoś innego o Toruńskich mieszkaniach Poszukuję mieszkania na wynajem w toruniu a Twój serwis http://mieszkania.torun.pl przyciągnął moją uwagę. Interesująco napisane. Całkiem dobry tekst. Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×