Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość samotna mamusia

czy on moze mi zabronic wyjazdu???

Polecane posty

Gość samotna mamusia

czy ktos z was wie czy bez waszej wiedzy tatus ma prawo zakazac wyjazdu dziecka za granicę w ogóle? nawet na krótki pobyt?czy jest taka mozliwosc ze dopiero przy odprawie paszportowej doznam szoku i dostane informacje ze mam zakaz wyjazdu dla dziecka? jak to jest załatwiane?dziecko ma wyrobiony aktualny paszport, nie byłismy małzeństwem i dziecko ma moje nazwisko dajcie znac gdzie mozna to sprawdzic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majdankajdan
moze to se konika zwalic tak mu powiedz otwarcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samotna mamusia
juz mu mówiłam ale wole miec pewność :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mnie sie wydaje ze moze
ale nie mam pewnosci. Trzeba gdzies tego poszukac sama teraz jestem ciekawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samotna mamusia
szukalam ale nic nie jest jasno powiedziane na ten temat. w ogóle to moze ale czy ja nie powinnam byc poinformowana o takim fakcie? czy dopiero jak bede chciała wyjechac to sie dowiem ze jest zakaz? chyba jest jakas procedura? i czy moze sobie tak bezpodstawnie prosic o zakaz? moze ktos wie jak to się załatwia? przez sąd czy inaczej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samotna mamusia
znajdzie sie ktoś co wie cos wiecej????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nic ci nie zrobi
Dziecko ma Twoje nazwisko, także ojciec dziecka pewnie go nawet nie uznał. On nawet nie może zbliżać się do Twojego dziecka, a co dopiero mógłby czegokolwiek zabraniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marianos.exe
wyjedz i mu nie mow nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samotna mamusia
dziecko jest uznane tylko nazwisko jest nie jego......zneca się nad nami - głownie mi sie dostaje za całe jego beznadziejne zycie i mam juz dość - ale zanim podejme decyzje chce wszystko sprawdzic zeby potem nie było wielkich oczu i problemow .... moze ktos miał podobną sytuację???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciekawe jak to jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samotna mamusia
moge mu nic nie mówic ale co zrobie jak sam się dowie od "życzliwych" i bedzie próbował zablokowac wyjazd??? czy tak moze???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wg mojej wiedzy ojciec musi wyrazić zgodę na wyrobienie paszportu, ale jak dziecko paszport już ma, to może jechać. Zakaz opuszczania kraju może wydać tylko sąd, a nie ojciec. Kto się go będzie słuchał na lotnisku, czy na granicy? Jeszcze gdybyś była pozbawiona praw rodzicielskich do dziecka, to mógłby Ci to dziecko z Policją odebrać na granicy. A tak to może się... :D Musiałby najpierw zwrócić się do sądu o wydanie zakazu wyjazdu, a Ty na taką rozprawę byłabyś wezwana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samotna mamusia
dziękuję bardzo za taka informację - logika mi to samo podpowiada ale wole sprawdzic :) jezeli ktoś ma jeszcze jakies info w tej sprawie to bede bardzo wdzieczna Lady wielkie dzieki - polepszyłas mi humorek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samotna mamusia
jeszcze nie wiem robie rozeznanie w tych sprawach :) ale mam juz dość tego ze moze bezkarnie znecac sie psychicznie nade mną a ja nic nie moge zrobic.....jak bym była daleko to moze dałby mi spokój, albo dopiero sie zacznie jazda :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczej da Ci już spokój, przecież nie pojedzie za Tobą, a jeśli nawet, to w innym państwie chyba łatwiej to będzie załatwić zakaz zbliżania się niż w Polsce. To właśnie najbardziej nie podoba mi się w Polsce, że nie ma instytucji, która chciałaby, mogłaby, kobiecie pomóc w takiej sytuacji. Ja, na szczęście, nie mam takich problemów ze swoim byłym, ale współczuję wszystkim kobietom, które są w takich sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samotna mamusia
mam nadzieję, ze jest to jakies wyjscie i szkoda ze zmusza mnie swoim zachowaniem do takich rozwiazan :( sam sobie szkodzi a najbardziej dziecku własnemu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samotna mamusia
i co mi to da przez telefon albo gg??? ;) to jest tchórz i blisko nie podejdzie bo dostałby nie raz za takie gadki jak on tylko potrafi jak bede daleko to moze odpusci sobie kontakt ze mną ( bo do dziecka i tak się nie zjawia) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość była żona na szczęście
Widzę, że nie tylko ja mam problem z takim gnojkiem. Zwracałam się o pomoc do sądu i dostałam po nosie- tatuś ma prawa!!! A ja???Też zastanawiam się nad wyjazdem ale do USA. Czy potrzeba jego zgody na wizę? Paszport syn ma od dawna. Będę wdzięczna za info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spokojnie autorko ...
na dzień dzisiejszy to on ci może pomachac chusteczką na lotnisku -dziecko ma twoje nazwisko -masz paszport dziecka -nie widuje sie z nim -nie ma przez sąd ustalonej opieki nad dzieckiem ...na szczaw ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samotna mamusia
dziekuje wam za pocieszające informacje, przynajmniej wiem ze gdzies tam jednak jest sprawiedliwosc a co do zgody przy wyjeździe do USA to raczej jest taka konieczność - głownie własnie chodzi o wydanie wizy ale w momencie jego sprzeciwu mozesz postarac się o zgodę przez sąd :) troszkę to trwa i trudno przewidziec jak sie zakonczy ale warto powalczyc dla odrobiny spokoju :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zawsze moze oświadczyć
że jest samotną matką ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samotna mamusia
niestety mimo to ze tatus ma głeboko co sie z dzieckiem dzieje w świetle naszego prawa tatus ma prawa......... samotna matka jest tylko wtedy jak tatus dziecka nie zyje albo jest nie znany :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i na dodatek...
skoro nie dzwoni by rozmawiac z dzieckiem to bym zmieniła nr tel.gg,maila,wszystko-dopiero by sie zdziwił cymbał,ze juz nie ma na kim sie wyżywac za swoje ciotowato-nieudane zycie:))pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samotna mamusia
widze ze ktos mysli podobnie jak ja :) własnie jestem na etapie wszelakich zmain :) w końcu trzeba cos z tym zrobic skoro nasze prawo ma to w d.... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w4ty
mialam paszporty od dzieci spakowalam sie i wyjechalam za granice , potem dzieci do gnojka zadzwomily ze chodza utaj do szkoly i ze sa zczesliwe to na wypadek gdyby chcial cos zroic ze po kryjomu ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samotna mamusia
i prawidłowo - moje maleństwo jeszcze nie zadzwoni ale nawet by nie wiedziala z kim ma rozmawiac bo na oczy nie widziala gnojka :) jak widze po info od w4ty to raczej jest to wykonalne bez wiekszych przeszkód :) to cieszy :) robił Ci jeszcze jakies problemy po wyjeździe???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w4ty
nie zadnych problemow nie mialam , tez sie obawialam ale dzwonilam nawet do paszportowego i babka stwierdzila skoro zgodzil sie na paszport to wydal tym samym decyzje ..i dziewczyno swiety spokoj nastal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samotna mamusia
własnie to tez mi przeszło przez głowe :) skoro zgodził sie na paszport to chyba logiczne ze po coś jest mi on potrzebny i dziecku :) tym bardziej ze jest wydawany tylko na 5 lat :) mam nadzieje ze u mnie tez nastanie swięty spokój i wreszcie bedzie mozna pozyc :) wiec musze sie wziąc ostro za planowanie a potem realizację :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×