Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość aliniowa

ile adwokat bierze za napisanie pozwu rozwodowego?

Polecane posty

Gość aliniowa

chodzi mi o sam pozew. małrzeństwo bezdzietne z intercyzą. Rozwód bez orzekania o winie... pomóżcie jak wiecie cos w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak jesteś najpiękniejsza
a sama zainteresowana nawet nie umie poprawnie napisać słowa "małżeństwo"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lamella
a nie prościej i taniej wygooglować sobie "wzór wniosku o rozwód"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anette1234
ja napisałam sama. W necie jest dużo wzorów pozwów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elis................
Moje drogie, Otwieracie kodeks rodzinny, oceniacie przesłanki rozwodu i piszecie ze u was rozpad pożycia jest trwały zupełny, nie ma seksu. nie ma miłości itp. jak nie ma dzieci i sporu o majątek to rozwód powinien szybko pójść,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AGNIESZKA 35
Za napisanie pozwu rozwodowego zapłaciłam pani mecenas 200zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Edyta8756
Ja też jestem ciekawa. Ktoś więcej może coś napisze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a.wroszcz
witam potrzebuje pomocy w napisaniu pozwu prosze o kontakt zainteresowanych a.wroszcz@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A co to-to
Ale sie sepy rzucily ;);) A adwokat bierze za napisanie pozwu rozwodowego mniej niż ksiądz za danie ślubu :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniol76
jaka jest cena pozwu o podwyższenie alimentów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zazwyczaj
półroczną wysokość wnioskowanej podwyżki łyknie. Jak będziesz chciała z 500 na 1000 - to wyjdzie jakieś 3 tysi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniol76
za napisanie tyle???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
napisanie pozwu rozwodowego - cena uzależniona jest od tego, czy jest to pozew o rozwód z orzeczeniem czy bez , ale adwokat nie weźmie więcej niż 100 zł ( chyba że to Warszawa ) , natomiast jakikolwiek wniosek o alimenty czy to podwyższenie, ustalenie czy obniżka to koszt 100 - 150 zł ( ceny adwokackie bez Warszawy ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wniosek o alimenty jest generalnie prostszy chociaż argumentacja obszerniejsza :) za to, aby skontruować w miarę solidny pozew rozwodowy najpierw potrzebna jest wnikliwa ocena więc tutaj najlepiej iść do adwokata lub radcy prawnego ( ci też mogą reprezentować w sądzie a ceny mają niższe ) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniol76
chodziło mi tylko o napisanie pozwu o podwyższenie alimentów-rozumiem, że 100-150zł.,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zazwyczaj
100 - 150 to jak bierze od wyrazu. Ale teraz to rzadko który adwokat bierze od wyrazu - bo im sie pisać nie chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość slawek36l
Byłem u adwokatki chciałem żeby napisała mi odpowiedź na pozew rozwodowy krzyknęła mi 1000 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mógłbyś sobie napisać sam. Ale pomyśl - czy warto ci sie uczyć pisać dla marnego tysiąca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy warto uczyc sie zmywac gary skoro mam sprzataczke? :D czy warto uczyc sie pielic ogrod skoro mam ogrodnika? czy warto uczyc sie zmieniac uszczelke w kranie skoro hydraulik kosztuje tak niewiele? czy wogole warto sie uczyc? :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WAMPIR50
kto mi napisze pozew o alimenty ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdaop
Ja napisze pozew za 100 zł, z obszernymi argumentami. dm.magdalena@op.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko, ja rozwiodłam się dokładnie 2 tygodnie temu, więc jestem z tym tematem bardzo na świeżo. Pod koniec grudnia złożyłam pozew: bez orzekania o winie, bez dzieci, podział majątku, czyli jak u Ciebie. Napiszę tak: nasz przykład rozwodu (Twój i mój), czyli jak opisałam wyżej, to najprostszy wzór rozprawy rozwodowej, a jak do tego będziecie zgodni, skończy się na pierwszej rozprawie (u nas cała rozprawa trwała w sumie 20 minut ze wszystkim). Szablonów wniosków jest w necie multum, ja wpisałam w googlach wzór/szablon wniosku rozwodowego bez orzekania o winie i mi wyskoczyło dużo stron i przykładów. Wzięłam jeden, zmieniłam treść, po prostu dopisałam to co u nas się działo, naprawdę nic trudnego. Dodałam jako załącznik umowy dotyczące zakupu mieszkania, Ty dołączysz dokumenty dotyczące intercyzy i masz gotowy wniosek. Poradzisz sobie sama, nie ma sensu wydawać kasy na adwokata. I tak będziesz musiała zapłacić za złożenie wniosku 600 zł, więc zaoszczędź sobie chociaż na kimś, kto miałby Ci to napisać, bo to nie jest trudne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pozew można napisać samemu, wystarczy wpisać w wyszukiwarce a wyświetlą się różne porady. Nawet osoby które pisały pozew wrzucają je jako wzór do Internetu zamazując swoje dane. Zresztą wszystko zależy od charakteru sprawy, jeśli jest bardzo skomplikowana trzeba poprosić o pomoc prawnika. Wtedy oprócz kosztów adwokackich (tak to się chyba nazywa) trzeba się liczyć z dodatkowym kosztem napisania pozwu rozwodowego. Mogę Ci polecić artykuł w którym jest dokładnie napisane jak to wszystko wygląda http://kochamczytac.pl/ile-kosztuje-napisanie-pozwu-rozwodowego/ sama z niego korzystałam przy okazji mojego rozwodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
samemu bzykać też się można, to już niemodne w Polsce - polaku zrób to sam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniamoniaa
KRAKÓW 400 zł napisz sama chętnie pomogę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witam potrzebuje pomocy w napisaniu pozwu prosze o kontakt zainteresowanych a.bielarczyk@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tiiikkk
Fajnie się sprawdziła w mojej sytuacji kancelaria Invictus. Jestem pewny, że gdybym nie poszedł do prawnika to odszkodowania bym na oczy nie zobaczył. A tak, dostałem co mi się należało. Profesjonalne podejście ze strony kancelarii, szybki kontakt, konkretni ludzie. Firma ma swoją stronkę -invictusprawnicy.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×