Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tomekk01

Intercyza a zakup nieruchomości.

Polecane posty

Gość tomekk01

Słuchajcie, zamierzam wziąć rozwód ale i też w najbliższym czasie zakupić nieruchomość. Jak to zrobić, żeby jeszcze obecna żona nie miała prawa do nieruchomości? 1 sytuacja - jeśli zrobimy teraz intercyzję, to rozumiem po zakupie nieruchomości ona jest tylko moja, prawda? 2 sytuacja - co jeśli mam podpisaną umowę przedwstępną, potem nastąpi intercyza i dopiero po niej będzie akt notarialny? Uwagi: Na umowie przedwstępnej trzeba zaznaczyć czy mamy wspólnotę, czy rozdzielność. Tylko że na akcie będzie już inny status (rozdzielność). Jak to wygląda w praktyce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Intercyzę spisuje się PRZED małżeństwem, teraz możesz podpisać rozdzielność majątkową. W praktyce tytułem własności jest akt notarialny, nie umowa przedwstępna. Po drugie - to, czy ta umowa daje jej jakiekolwiek prawa (do ew. spłaty) zależy czy podpisujecie oboje czy ty sam, np. czy kasę wpłacasz przed czy po rozdzielności majątkowej itd. Po trzecie - z jakiego majątku finansujesz to mieszkanie? Tak czy inaczej - żona nie będzie miała praw do mieszkania, jeśli akt notarialny kupna będzie po rozdzielności - ale może mieć prawo do spłaty jeśli zdoła udowodnić, że sfinansowałeś zakup z majątku wspólnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dzięki za odpowiedź!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Laura 25
Hej Przeczytałem że piszecie o nieruchomościach i ich wynajmowaniu. Co prawda szukam innej informacji o okolicach Torunia Potrzebuję mieszkania na wynajem w toruniu a ten artykuł http://mieszkania.torun.pl mnie zainteresował. Interesująco napisane. Poważnie, pisz więcej. Narka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
spadaj debilko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na swoją własność możesz sobie kupić po zniesieniu współwłasności małżeńskiej i podziale majątku lub jeśli wykażesz że kupiłeś ze swojego majątku osobistego. Jeśli kupisz za środki zgromadzone w trakcie trwania wspólnoty małżeńskiej - musisz się podziałkować. Logiczne przecież. Nie ma znaczenia kto podpisuje akt notarialny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie myl pojęć - jak najbardziej ma znaczenie - ten kto jest w akcie notarialnym podpisanym po rozdzielności - jest JEDYNYM właścicielem. I pochodzenie środków nie ma na to wpływu. Jeśli żona zdoła udowonić, że środki pochodziły z okresu malżeństwa to może dochodzić spłaty z tytułu nakładów z majątku wspólnego na majątek odrębny - to jest inna sytuacja prawna. Ale to nie czyni z niej właścicielki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli żona zdoła udowonić, że środki pochodziły z okresu malżeństwa to może go jeszcze oskarżyć o kradzież/oszustwo. I zapuszkować gada na wiele..wiele... lat. :);)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×