Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość egucia

jak udowodnic...

Polecane posty

Gość egucia

co trzeba miec zeby rozwod zostal uznany tylko winą męża? Dodaje, że mąż jest alkoholikiem, posiadam abdukcje i miała bym ze trzech świadków. Czy to mi wystarczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dyskopatia
Moim zdaniem wystarczy reszta zajmie się sąd i to on zdecyduje co jeszcze trzeba przedstawic a co jest wystarczające dla niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BEA7A
to droga przez meke.Pranie brudów ,wygrzebywanie trudnych i ciezkich spraw.Do tego mase swiadkow mysle ,ze 3 to za mało.Mase dokumentow , swistkow.Kłamstw i obłudy.To moze potrwac kilka lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość muza134
a czy wina męża nie jest oczywista skoro ona ma obdukcję ,i co z tego że pranie brudów, i nie prawda ,że latami to będzie trwało...terror w domu też może trwac latami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Algomo
jeśli mąż na rozprawie będzie się upierał,że nadal kocha i obiecał poprawę,a jeszcze przedstawi zaświadczenie,że podjął leczenie,to sprawa będzie się ciągneła w nieskończoność.Zakładając,że chce rozwodu - tylko..... bez orzekania o winie.Jeśli go rzeczywiście nie chce współczuję.nie wiem czy macie dzieci?Lepiej się zgodzić na rozwód bez orzekania i mieć spokojne życie.Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość egumcia
mamy miesieczna coreczke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lamella
żeby sąd orzekł rozwód w każdym przypadku musi mieć przesłanki - całkowity i TRWAŁY rozkład pożycia. Musi udowodnić, że od dłuższego czasu nie jadają, nie sypiają i nie mają nic ze sobą wspólnego. Mają miesięczne dziecko - o jakim rozkładzie tu mowa? orzekanie o winie ma kluczowe znaczenie - bo jeśli mąż nie będzie się zgadzał na rozwód, to bez orzekania go nie dostanie w ogóle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mało
mając dobrego adwokata, Twój mąż może nawet Ciebie pogrążyć... Niedawno byłam świadkiem na sprawie rozwodowej mojej koleżanki. Opowiedziałam, zgodnie z prawdą, że przybiegła do mnie w nocy,pobita przez męża pijaka... A jego adwokat zadał mi pytanie, a jak wcześniej układały się między nimi relacje? czy on pił? z kim? jak często widywałam go w takim stanie? co na to koleżanka? też piła? przyzwalała? Owszem, rozwód został orzeczony.... Ale koleżanka nie jest zachwycona wyrokiem, a on triumfuje..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość egumcia
Strasznie to ciężkie. A o adwokata z urzędu, kiedy moge prosić. I jak sąd nie orzeknie jego winy to czy odrazu dostane rozwód bez orzekania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Algomo
O ile pamiętam to przy składaniu wnisku o rozwód możesz wystąpić o adwokata z urzędu(najlepiej zapytać się w Sądzie) Tak czy inaczej nie obędzie się bez prania brudów.Musisz mieć mocne dowody jego zachowania i udowodnić,że mimo malutkiego dziecka nic was już nie łączy.Zależy też na jakigo sędziego trafisz.Ja tak jak pisałam miałam męża pijaka.Złożyłam pozew o nieorzekaniu o winie ,żeby tylko dostać rozwód.Mój eks nie stawił się na 1 rozprawę( zapił),a sędzia sama zapytała czy chcę zmienić pozew z jego winy.Zmieniłam -rozwód dostałam po 6 czy 7 m-cach i z jego winy:-).Złóż też wnisek o obciążeniu go wszystkimi kosztami związanymi ze sprawą rozwodową.POWODZENIA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×