Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość erbntm

Rozwiedzeni - przyjmujecie księdza po kolędzie?

Polecane posty

Gość erbntm

To bylby mój 'pierwszy raz' ale wiem, ze nie przyjkme kiędza, ni echce zmagać sie z tym :O Jestem rozwiedziona, nie mam dzieci, mieszkam sama, czasem pomieszkuje u mnie mój obecny partner. Wiele przykrości doznałam jako rozwódka :( nie sądziłam ze tak ludzie podchodza do tego... Od razu myślą że jestem 'inna', ze na pewno była patologi - on mni ebił, pił, zdradzał, ze jestem nieudacznikiem zyciowym :O Czuję sie gorsza :( Nie chce sie z tym zmagac, z grzmieniem księdza że żyje w grzechu :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czemu zakladasz
ze ksiądz bedzie cie krytykował?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość telemotka
przestań kobieto.Jestem po rozwodzie,życie jest piękne :) A księdza jak chcesz to nie przyjmuj i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jasna wiśnia
co ty kretynko gadasz hahahha mnostwo jest teraz rozwodek i rozwodnikow :P:P i JAKOS NIE mają z tego powodu problemow hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość erbntm
bo zyje nie 'po katolicku', w grzechu, przyznam ze od rozwodu nie chodze do kościoł, i tak nie moge przyjmowac komunii.... ale modlę się co wieczór przed snem. Na pewno nie poklepie mnie po plecach :O a nie mam siły na tłumaczenia :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bo oni tylko umieja krytykowac, ale pomoc to juz nie ma kto:o moi rodzice maja slub cywilny, na koscielny nie bylo ich stac po prostu mama wczesnie bardzo nas urodzila, ciagle tylko tata pracowal, czasem bylo lepiej, czasem gorzej, a to co niby co laska mielisby zaplacic ksiedzu woleli wydac na jedzenie zeby nie umarli z glodu:o po chuja im koscielny skoro maja cywilny? nie sa jakos specjalnie wierzacy a my normalnie chrzest, komunie i bierzmowanie mialysmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość erbntm
jasna wisnio---ja cie nie obrażam............. pytanie brzmiało ----czy przyjmujecie księdza po kolędzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jasna wiśnia
to nie wpuszczaj i problem z glowy :) ja tez nie raz mam ochote nie wpuscic:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość erbntm
w takim razie - jak księża reaguja? bo zawsze jest pytanie o stan cywilny, co robię, gdzie pracuję, czy mieszkam tu sama czy z rodziną itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość erbntm
i nie wpuszcze Mam jakiś zły okres w życiu i nie radze sobie z pewnymi rzeczami... nie potrzeba mi kogoś kto mnie zacznie 'uświadamiac' jaka jestem zła :O a wiem ze księża potrafia być okrutni pod tym względem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kijowo
co to znaczy, ze "ich nie bylo stac" na slub w kosciele? co za BZURA. :-O katolicy hipokryci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jasna wiśnia
ej nie przejmj się tak:) jak mialas sie meczyc z meze ktorego nie kochalas albo zinnego powodu to dobrze ze sie rozwiodlas i to tylko twoja sprawa, nie przejmuj sie ksiedzem, to bog osadza ludzi a nie oni :) 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość erbntm
kościelny kosztuje ok.1000 zł (tzn, znam cennik sprzed 3 lat ;)) nie kazdego stac, wcale si enie dziwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak, nie bylo ich stac i watpie zebys lepiej wiedziala niz moi rodzice... ksiadz co rok przychodzil i zciszonym glosem mowil, no da sie zalatwic za 5 stowek, a przeciez my dzieci wszyscy razem siedzielismy to slyszalam:o za 5stowek to rodzice mogli cos potrzebnego kupic, a nie kasa na slub ktory i tak nic nie zmieni! a jak napisalam, jakos specjalnie wierzacy nei sa, mama chodzi do kosciola z mlodsza siostra srednio raz na miesiac, tata w ogole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość erbntm
fajna madchen---i oto cała prawda o księżach :D :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mysleze zrob tak
jak przyjda ministranci spytac wczesniej, czy przyjmiesz ksiedza - powiedz,ze chętnie przyjmiesz, ale nie wiesz, czy ksiadz zechce , jako ze jestes rozwiedziona. I wtedy jasna sprawa - albo nie przyjdzie - a jak przyjdzie to nie po to, zeby grzmiec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zastanow sie
jestem w podobnej sytuacji, pare razy przyjelam ale od momentu kiedy klechy sie panosza i czuja sie osmym cudem swiata nie przyjmuje,( ciagle pytania jak mozemy tak zyc- juz mi sie sprzykrzyly) poza tym to ze jestem w zwiazku formalnym ( slub cywilny) z czlowiekiem rozwiedzonym z powodu zdrady jego bylej zony to ja nie moge pojsc do komunii a ona za to ze zyje na kocia lape z kochankiem, chodzi co niedziela !! przeciez to chore!! Pazura -aktor za to ze ma duzo kasy uniewaznil pierwsze malzenstwo a teraz chce uniewaznic driugie ....i sie pytam w jakim odlamie religii chrzescijanskiej jestesmy wychowani??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ooooooooooooooooobnn
HAHAHAH wtedy napewno przyjdzie alewlasnie poto zeby uswiadamiac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość erbntm
zastaniw sie---no włąsnie, jestem ciekawa jak księża reaguja na wiadomość że jestescie po rozwidzie?:) pytam z ciekawości... moze nie zawsze jest to nieprzyjemne, moze ktos trafił na mąrego księza albo wprost przeciwnie - na wariata :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ikiea
erbntm .....jeśli masz rozwód i nie jesteś w innym związku lub jest to zwiazek bez seksu to możesz przyjmować komunię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no ale niby jak ma uswiadomic
przeciez jest juz "po ptokach". Kazde wrocic? powiesz,ze facet nie chce i juz. Przeciez ksiadz nie przyjdzie po to, zeby pieklo robic, moze demonstracyjnie olac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kikoo
ja juz po koledzie. nie bylo mojej mamy i siostry (obie chore lezaly w lozkach) ja przyjelam ksiedza z tata.. i, od wejscia az do wyjscia , ani razu nie spytal gdzie mama i siostra. nigdy nie wtraca sie w czyjes zycie. nie poucza.. tylko blogoslawi i wierzy ze sami wiemy co dobre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość erbntm
ale ja jestem w związku i jest to normalny związek, czyli z seksem :D ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zastanow sie
do mojego domu gdy ksiedza zapraszalam przychodzil, wyklad byl oczywiscie a dlaczego tak zyjecie, nie po bozemu ... a ja raz zapytalam ksiedza ; a co mam zrobic powiesic sie, dzieci pozabijac ? powiedzialam mu ze w moim malzenstwie jest milosc, zgoda czego brakuje u znanych mi rodzin ze slubem koscielnym wiec prosze go zeby mi to wytlumaczyl...pomruczal cos pod nosem, popisal cos w notesiku, pieniazki oczywiscie skasowal i tyle , i od tego czasu nie chce miec z nimi nic do czynienia, a ludzmi sie wcale nie przejmuje niech sobie mysla co chca!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość erbntm
ja bym sama przyjmowała księdza, mój facet tylko czasem ze mną pomieszkuj a juz dla księdza na pewno nie przyjdzie :D bo sam nie jest praktykujacym katolikeiem... A samej tym bardziej nie chce mi się stawiac mu czoła :O ok, dzieki bardzo dziewczyny :) widze ze rzeczywiscie jestem przewrazliwiona na swoim punkcie a zwlaszcza swojego stanu cywilnego :O nawet sie wstydze komukolwiek powiedziec, a zwlaszcza w urzedzie - stan cywilny? - ROZWIEDZIONA :O:O:O pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zastanow sie
tak na marginesie w naszym miasteczku gdzie wszyscy prawie sie znaja zyje malzenstwo on po rozwodzie ozenil sie drugi raz, a ze druga zona to osoba wplywowa i swietobojna wiec ksiadz im wymyslil zeby powiedziala ze spia z mezem w osobnych lozkach i pokojach, przez to oni chodza do kosciola, ona z przodu , on z tylu,ona idzie do komuni a co najciekawszego......maja wspolnie dziecko!!! Cholera rece idzie zalamac co ci nasi ksieza nie wymysla, i pewnie jak umrze on czy ona to pogrzeb bede miec z trzema ksiezami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość erbntm
:D:D:D:D dobre na szczęście mieszkam w dużym miescie ale księża tez ludzie -0 rózni bywaja :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zastanow sie
erbnt- nie przejmuj sie i zycze szczescia i jezeli czujesz ze ta koleda nie wniesie ci nic milego do zycia to po co robic to na sile:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość erbntm
:) nie , nie , nie zamierzam właśnie przyjmowac ;) z\nam siebi ei wiem, ze bede bardziej przeżywała niż to wszystko jest warte :O bezsensu, nie na moje nerwy to...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jubekla
Standartowo nie dlatego ,że jestem prawie rozwiedziona ,księdza po kolędzie nie przyjmuje .Nie jest mi do niczego potrzebny .To ,że zapisze mnie w księgach ?Albo nie zapisze ?Najwyżej nie będę miała pogrzebu kościelnego .Sorry ,ale tu oni decydują .A mnie to nie obchodzi !W chwili decyzji ja nic nie będę czuła ,więc o co chodzi ? A jeżeli wierzę to ich rozliczą ,z obowiązku zaniedbania :) Więc całkiem spokojnie nie przyjmuje księdza po kolędzie .Kasa zaoszczędzona ot co .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×