Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość agatka-agatka

wniosek o powierzenie władzy rodzicielskiej

Polecane posty

Gość agatka-agatka

Witam.Czy ktoś sie orientuje jak napisac wniosek o powierzenie władzy rodzicielskiej nad dzieckiem? Ja i mój były mamy dziecko,nigdy nie bylismy małżeństwem. Od momentu rozstania,już jakieś 4 lata, córka mieszka ze mną.Widuje się z tata regularnie,nie utrudniam kontaktów,zgadzam się na każde 'widzenie',kiedy tylko były zadzwoni.Kontakty miedzy nami niby są już ok,ale boję sie, że były kiedys po prostu nie odda mi małej i powie,że od teraz będzie mieszkała z nim, czym kiedyś mnie straszył. Przy rozwodzie sąd reguluje kwestie opieki nad dzieckiem, u nas sądu nie było,więc prawnie oboje mamy takie same prawa i nie jest jasno okreslone z kim dziecko mieszka.Miał ktoś podobną sytuację?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatka-agatka
Acha, jeszcze jedno- nie chcę ograniczac władzy rodzicielskiej ojcu.Ale też boję się, że kiedyś z dnia na dzień zabierze mi córkę, do czego będzie miał prawo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abc12387
wniosek o ustalenie miejsca stalego pobytu dziecka zgodnie z kazdorazowym adresem zamieszkania matki oraz powierzenie jej wladzy rodzicielskiej. Pisał mi prawnik taki wniosek. Podaj swojego maila to w przyszlym tyg wysle Ci jak to wygladalo. Powodu podobnie jak u Ciebie nie bylo konkretnego - adwokat polecil mi uregulowanie tej sprawy wlasnie na wypadek syt, o ktorej piszesz. Szybka rozprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatka-agatka
Bardzo Ci dziękuję,strasznie mi pomożesz przesyłając ten wniosek:) Podaję maila i pozdrawiam serdecznie!:) agatka.wniosek@interia.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatka-agatka
Jeszcze raz: agatka.wniosek@interia.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abc12387
wysłałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zniecierpliwiony
Do czego jest Ci to tak naprawdę potrzebne????? Jeżeli w sprawie dziecka się dogadujecie......to nie psuj tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abc12387
Takie sprawy dobrze jest uregulować ze względów prawnych i społecznych. To oczywiste, że skoro rodzice żyją w rozłączeniu władza rodzicielska powinna być określona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zniecierpliwiony
Ja uważam ,że jak zaczniesz kierować sprawy na drogi sądowe ...\\\ on też może \\\ to wszyscy tylko na tym stracą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abc12387
taka rozprawa sądowa ma inny charakter. Ma regulować prawnie stan faktyczny. Nie ma pozwanych - są uczestnicy postępowania, nie ma pozwu - jest wniosek. Nikt z nikim nie walczy. Cóż, najlepiej byłoby być cudowną zgraną rodziną i znać sąd tylko z telewizji. Ale skoro dochodzi do rozpadu rodziny to pewne sprawy należy uporządkować. Bo gdzie właściwie dziecko mieszka? Kto się nim opiekuje? Kto bierze odpowiedzialność? Kto sprawuje władzę rodzicielską? To nie zaszkodzi, wręcz przeciwnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatka34.34
Witam. Mam podobny problem .Były mąż się ze mną rozwiódł- ja nie robiłam mu problemów ,ponieważ wiedziałam ze mnie zdradza.Sąd powierzył nam obojgu władzę rodzicielską i teraz tego bardzo żałuję bo zaczęły się problemy. Boje się ze któregoś dnia zabierze mi małego i nie odda.Jeśli bym też mogła dostać wzór takiego wniosku, to była bym bardzo wdzięczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatka34.34
beatka34.34@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widziałam że został już poruszony ten temat a własnie jeste dokładnie w takiej samej sytuacji, czy ktoś byłby na tyle uprzejmy i przesłał mi takie wnioski, jest dla mnie bardzo pilna sprawa, mój mail: aniac7373@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zgarda
wysyłam Ci dzis na maila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Będąc w podobnej sytuacji skorzystałam z porady prawnika. Brykczyński i Partnerzy pomogli tak, że odbyło się to wszystko bardzo szybko i co najwazniejsze bez stresu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak już ktoś założył taki wątek to może ktoś bedzie w stanie mi pomóc i odpowiedziec na pare pytań.. Mam 4 miesięcznego synka, mój były partner średnio interesuje się życiem swojego syna. Nie łoży na dziecko żadnych pieniędzy, a kiedy poproszę go o to żeby choć kupił dziecku mleko czy pampersy - robi o to straszne problemy, i tłumaczy się że albo nie może dojechać do mnie, albo nie ma czasu itp. Z partnerem rozstaliśmy się po dość burzliwym związku, kiedy na koniec w styczniu tego roku jego równoległa dziewczyna postanowiła nam złożyć wizytę.Oczywiście o niej wcześniej nie wiedziałam. Okazało się także, że w przeszłości miewał często takie sytuacje, posiadania 2 dziewczyn na raz oraz płacenia za sex poznanym na czatach dziewczynom. Poza tym w trakcie ciąży nieraz podniósł na mnie rękę, okłamywał mnie przez kilka miesięcy , że chodzi do pracy - okazało się że w tym czasie odwiedzał swoje byłe dziewczyny lub jeździł do swoich rodziców. Poza tym mieszkając u mnie zajmował się jedynie strzelankami na komputerze lub oglądaniem telewizji, a w międzyczasie dla rozrywki pił na umór, mdlał i wymiotował przy tym nie raz) Zdażyła się także próba samobójcza z jego strony - jak jego całe życie - nieudana.. Po tym jak oświadczyłam mu ze nie mam zamiaru dalej trzymać pod swoim dachem pijaka i nieroba. Już złożyłam pozew o alimenty - on pracuje na czarno w tej chwili i ma ogromne kredyty (w tym jeden spłaca jego dziewczyna, ta która nas w styczniu odwiedziła), więc na żadne pieniądze z jego strony już nie liczę, jedynie fundusz alimentacyjny.Ja sama studiuje i jedynym oparciem jest dla mnie rodzina, opiekują się moim synkiem, kiedy jestem na uczelni. Po urodzeniu dziecka zobowiązał się, że go ubezpieczy, i przez ponad miesiąc trzymał się wersji, że już to zrobił i dopiero podczas wizyty lekarskiej prawda wyszła na jaw. Pytanie mam takie: czy mam obowiązek oddawać mu pod opiekę dziecko? 2 tygodnie temu oddałam mu dziecko na 4 godziny. Kiedy zbliżała się godzina, w której powinien już z dzieckiem wracać do mnie, zadzwoniłam do niego, a on oświadczył mi że dziecka nie odda! Był to blef z jego strony, jednak mam ogromne obawy, że kiedyś przestanie blefować.. Poza tym jest zazdrosny o mnie i mnie kontroluje, wydzwania po 20-30 razy dziennie, pod pretekstem spytania co u dziecka. Boje się, że jak sobie kogoś znajdę, to on żeby mi zrobić na złość porwie mi synka..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, czy ja również mogę prosić o wniosek? Czy mogę składać taki wniosek jeśli nie mam rozwodu? Żyjemy w osobnym miastach, dzidziuś nie ma jeszcze roczku, boję się że mąż będzie chciał ją zabrać bez mojej zgody na dłuższy czas..:( nicniewiem2012@onet.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adasiaaaa
witajcie, też jestem w podobnej sytuacji. Czy także moge skorzystać ze wzoru wniosku?? pozdrawiam adusia.010@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnkat
proszę o przesłanie takiego wniosku agnkat@yahoo.co.uk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barbaragwch
Witam i bardzo proszę o przesłanie mi takiego wzoru wniosku gdyż jestem w podobnej sytuacji barbaragwch@poczta.onet.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jaja od koguta
SRATATATA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamset
witam czy ma ktos jeszcze taki wniosek to ja poproszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oskachilles
czy mogłbym prosić o taki wniosek? na adres osk.achilles@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wyciągacie po te wnioski dziobki jak jakieś pisklątka pie.rdo.lone po glisty ;):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy mogę prosić o przesłanie przykładowego wniosku na maila paulinalinda777@interia.eu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam. Czy ja też mogłabym prosić o podeslanie takiego wniosku? monica_21@poczta.fm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam serdecznie! Czy mogłabym prosić o przesłanie mi takiego wzoru? Z góry BARDZO dziekuję :)) z_izabela@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z ciekawosci - po co wam powierzanie władzy rodzicielskiej ojcu, który się z układu wymiksował? jak wnosić - to o uznanie ojcostwa i NIE powierzanie władzy rodzicielskiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ojcostwo się uznaje już na początku przy sporządzaniu aktu urodzenia, jeśli matka miała wtedy kontakt z ojcem dziecka i ojciec uznal dziecko jako swoje. Niestety teraz pozostaje wypisywać wnioski o powierzenie pieczy nad dzieckiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale wniosek o powierzenie pieczy dotyczy innych osób, zastępującyh rodziców - np. dziadków czy opiekunów matka ma prawa rodzicielskie z defaultu, więc po co to potwierdzać, skoro i tak nie wpłynie to w żaden sposób na prawa ojca? Trzeba raczej wystąpić o pozbawienie praw ojca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×