Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość adelajda82

ZMIANA NAZWISKA PO ROZWODZIE??

Polecane posty

Gość adelajda82

Mam pytanie dla kobiet , które po rozwodzie miały dylemat odnośnie zmiany nazwiska. konkretnie chodzi mi o powrót do swojego pańieńskiego ale tez zostawienie nazwiska byłego , dlatego że mam z nim dwoje dzieci , które noszą jego nazwisko. jesli chodziłoby o mnie sama to nie zastanawiałabym sie ani sekundy , ale ze wzgledu na dzieci , i na to ze starsze dziecko mieszka z nim i nacisk rodziny na ta kwestie . To postanowiłam miec nazwisko dwuczłonowe - by tak naprawde wszystkim dogodzić po trochu. Zreszta gdy moje dzieci bedą osobami pełnoletnimi to decyzja administracyjną i tak moge zmienic nazwisko na panieńskie bez zbednych wariacji. Tylko piszac wniosek do USC trzeba miec odpowiednie uzasadnienie jesli chodzi o zmiane nazwiska przez decyzje administracyjna i moje pytanie jest takie co może byc dobrym uzasadnieniem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobre uzasadnienie już podałaś: zostałaś przy nazwisku męża ze względu na dzieci i ich komfort psychiczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapumniałaś jesce ze mos na to trzy abo sześć miesincy od rozwodu (jakoś tak) :classic_cool: No i zebyś nie wysła tak jak Anna z naszyj wsi. Z domu: Anna Wcisło. Po mężu: Anna Wlazło. :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tak jak ty...
po rozwodzie decyzją administracyjną dopisałam sobie moje nazwisko panieńskie do nazwiska męza - ze względu na dziecko bo nie chciałam aby dziecko nazywało się zupełnie inaczej niż ja. teraz chcę wyrzucic drugi człon nazwiska czyli nazwisko męza. Wczoraj mi urzędniczka w USC powiedziała, że mam mieć WAŻNE powody aby przychylnie rozpatrzono mój wniosek. Ale czytając Twój post juz mi wpadły do głowy te WAŻNE powody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nic straconego
ja zmienilam po 4-ech latach i sie dalo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nataszka31
Ja szukałam informacji na temat zmiany nazwiska po rozwodzie i natrafiłam na bardzo fajny serwis, poświęcony tylko i wyłącznie rozwodom (chyba rozwód jest na topie), jest tam dużo artykułów, a wśród w nich również dotyczący rozwodów http://pozew-rozwodowy.net/zmiana-nazwiska-po-rozwodzie.html Mam nadzieje ze komuś się przyda tak samo jak mi! Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
debilka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość totez to
Jeśli to miało być do mnie, drogi Gościu, to proszę - uzasadnij swoją opinię o mnie, dobrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A czy były mąż, może domagać się tego abym zmieniła nazwisko po rozwodzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ano niestety nie może. Jak dla to już mu przepadło. Możesz sie śmiało szmacić i qrwić pod jego nazwiskiem - nazwisko które dał ci tatuś pozostanie czyste, a nazwisko które dał ci były mąż zgnoisz do imentu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
11'13,wow,co za wnioski bezpodstawne !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z przepisów prawa. Niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam :) ja niedawno zmieniłam nazwisko, wróciłam do panieńskiego i super się z tym czuje :D i nie ma jakiegoś problemy , że Córka nazywa się inaczej niż ja. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A następne córki też będą się inaczej nazywały? Se trolejbus kupicie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bimcds
Nazwisko można zmienić po rozwodzie, ale nie jest to naszym obowiązkiem. Ba! Nikt nas nie może do tego zmusić. Powiedziałabym nawet, że jest to spory problem - bo wymienić dokumenty, pozmieniać dane bankowe. To wszystko zajmuje trochę czasu. Tutaj http://pozeworozwodblog.pl/zmiana-nazwiska-po-rozwodzie/ trochę więcej informacji na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja bym chciała zmienić w trakcie trwania małżeństwa. Nie znoszę nazwiska męża. Kojarzy mi się z nim. Z pewnych powodów rozwód nie wchodzi w grę. A administracyjnie nie zmienią mi, bo powód chyba za słaby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja zostałam przy nazwisku byłego męża ze wzg. na 2 dzieci i na firmę, którą od 15 lat prowadziłam pod tym nazwiskiem. Za dużo byłoby zamieszania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja zostalam przy nazwisku bylego zeby wku/rwic tesciow ktorzy zawsze ryli przeciwko mnie -jakas kara musi byc i wiem ze tego nie moga zniesc - a nazwisko bardzo ladne i dosc populane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja mam pytanie odnoscie karty pojazdu. Czy po zmianie nazwiska przekreslaja stare nazwisko i dopisuja nowe czy trzeba wymieniać tak samo jak dowód rejestracyjny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Każą zeżreć i wysrać z nowym nazwiskiem. A potem przyjść i zapytać. Można zadzwonić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×