Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Lotka87

Bielyje Rozy

Polecane posty

Hejka!Potrzebuje tlumaczenia piosenki \"Bielyje Rozy\"......pomozta plisss!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edddezuuuuuuuzzzzz
hej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mnie się nie pytaj
w sumie to niezbyt trudny tekst wypisz słówka, których nie zrozumiałaś, przetłumaczę :) tekst piosenki Biełyje Rozy - Łaskowyj Maj Niemnogo tiepleje za stiekłom, no w złyje morozy Wchożu w eti dwieri słowno w sad ijulskich cwietow Ja ich tak choczu sogriet' tiepłom, no biełyje rozy U wsiech na głazach ja celowat' i gładit' gotow Refren: Biełyje rozy, biełyje rozy, biezzaszczitny szypy Czto s nimi sdiełał snieg i morozy, lod witrin gołubych Ludi ukrasiat wami swoj prazdnik lisz na nieskolko dniej I ostawlajut was umirat' na biełom chołodnom oknie A ludi unosiat was domoj i wieczerom pozdnim Pust' prazdnicznyj swiet napołnit w mig wsie okna dworow Kto wydumał was rasti zimoj , o biełyje rozy? I w mir uwodit' żestokich wjug, chołodnych wietrow? Refren:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a czy ma ktos
tlumaczenie piosenki ..Sławnoje morie, swiaszczenny Bajkał i jarzebine czerwona ..bardzo prosze .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a czy ma ktos
tzn chodzi mi o wlasnie taki tekst jak tutaj..Biełyje Rozy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mnie się nie pytaj
http://pakt.om.pttk.pl/archiwum/rus.doc Sławnoje morie swiaszczennyj bajkał - 21 co do drugiej pozycji, nie wiemco masz na myśli: Riabina kudriawaja czy Kalina krasnaja? będę po południu🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mnie się nie pytaj
ok, później w skrócie spróbuję przetłumaczyć (chyba że ktoś to zrobi przede mną) :) aha, co do tej jarzębiny: "Ach eta krasnaja riabina" (śpiewa N.Bregwadze), ale chyba nie o to chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a czy ma ktos
Nie masz pojecia jak bardzo sie ciesze, tak dlugo tego szukalam bo komus bardzo zalezy zeby to zaspiewac :)..chodzi mi o Riabina kudriawaja, ale to juz mniej wazne , za te pierwsza naprawde bardzo Ci dziekuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mnie się nie pytaj
Niemnogo tiepleje za stiekłom, no w złyje morozy [trochę cieplej jest za szybą, ale w mocne mrozy] Wchożu w eti dwieri słowno w sad ijulskich cwietow [wchodzę przez te dzrwi niby do ogrodu lipcowych kwiatów] Ja ich tak choczu sogriet' tiepłom, no biełyje rozy [ja tak chcę ogrzać je ciepłem, lecz (właśnie) białe róże] U wsiech na głazach ja celowat' i gładit' gotow [na oczach wszystkich jestem gotów całować i głaskać (pieścić) ] Refren: Biełyje rozy, biełyje rozy, biezzaszczitny szypy [Białe róże, białe róże, bezbronne są kolce] Czto s nimi sdiełał snieg i morozy, lod witrin gołubych [co z nimi zrobili śnieg i mrozy, lód witryn niebieskich?] Ludi ukrasiat wami swoj prazdnik lisz na nieskolko dniej [ludzie upiększą za waszą pomocą własne święto zaledwie na kilka dni] I ostawlajut was umirat' na biełom chołodnom oknie [i zostawiają was (skazują) umierać na białym zimnym oknie] A ludi unosiat was domoj i wieczerom pozdnim [A ludzie niosą was do domów i późnym wieczorem] Pust' prazdnicznyj swiet napołnit w mig wsie okna dworow [niech (żeby) świąteczne światło wypełni w moment wszystkie okna w podwórzach] Kto wydumał was rasti zimoj , o biełyje rozy? [Kto to wymyślił żebyście rosły zimą, białe róże] I w mir uwodit' żestokich wjug, chołodnych wietrow? [ by was uprowadzać w świat okrutnych zamieci i zimnych wiatrów?] Refren: -------- i do "a czy ma ktos": cieszę się :) Sławnoje morie: http://www.sovmusic.ru/download.php?fname=baikal posłuchać - sama przyjemność a kiedyś natrafiłam na stronkę http://www.disco-polo.info/forum/viewthread.php?rowstart=40&forum_id=7&thread_id=319 tam tez jest prymaki - rabina kudrawaja /na zielono/ jeszcze działa,( można sobie niezłą kolekcję sporządzić) :) Wietier tichoj piesnieju nad riekoj pływiot dalnimi zarnicami swietitsia zawod gdie-to pojezd katitsia toczkami ognia gdie-to pod riabinuszkoj parni żdut mienia Oj, riabina kudriawaja biełyje cwiety oj, riabina-riabinuszka, czto wzgrustnuła ty? Lisz gudki piewuczije smołknut nad wodoj ja idu k riabinuszkie tropkoju krutoj Trieplet pod kudriawoju wietier biez konca sprawa kudri tokaria, slewa - kuznieca Oj, riabina kudriawaja biełyje cwiety oj, riabina-riabinuszka, czto wzgrustnuła ty? Dniom w cechu korotkije wstrieczi goriaczi a sojdiomsia wieczierom - siadiem i molczim Smotriat zwiozdy letnije mołcza na parniej i nie skażut jasnyje kto iz nich milej Oj, riabina kudriawaja biełyje cwiety oj, riabina-riabinuszka, czto wzgrustnuła ty? Kto iz nich żełannieje, ruku sżat' komu serdcem rastriewożennym tak i nie pojmu Oba parnia smiełyje, oba choroszy Miłaja riabinuszka, serdcu podskaży Oj, riabina-riabinuszka, oba choroszi Oj, riabina-riabinuszka, serdcu podskaży 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andziulka76
daj maila wyślę Ci polską wersję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rascwetali jablonie i gruszy, Paplyli tumany nad rekoj, Wychodila na bereg Katiusza, Na wysokij bereg, na krutoj. Wychodila, pesniu zawodila Pro stepnogo, sizogo orla, Pro togo, kotorogo ljubila, Pro togo, czii pisma beregla. Oj ty pesnia, piesenka diewiczia, Ty leci, leci za solncem wsled, I bojcu, na dalnem pograniczie, Ot Katiuszi peredaj priewet;) Pust\' on wspomnit diewaczku takuju, Pust\' uslyszit, kak ona pajet, Pust\' on zjemlju zberedzet radnuju, A ljubov\' Katiusza zberedzet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A tak na marginesie, FAJNIASTO SIE CZYTA polsko-rosyjska-jakas tam adaptowana transkrypcja, zwlaszcza w pojednaniu z moja stopka w jezyku Hindi, jest to piosenka Goron Ki z filmu Tancerz Disko (nie polo, raczej wtedy indo) Disco Dancer;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mnie się nie pytaj
witaj, Katia ;)🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a czy ma ktos
Jeszcze raz bardzo dziekuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a czy ma ktos
Wiesz moj brat gra na gitarze , lubi spiewac a ostatnio wlasnie ukrainskie i rysyjskie najchetniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a czy ma ktos
o rany ..fantastyczna ta piosenka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a czy ma ktos
masz do niej slowa? Normalnie sie poryczalam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kudłata wiewiorka
to nie jest piosenka to stara rosyjska ballada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mnie się nie pytaj
eee no, to z Dzwonnika z Notre Dame , Bell=Esmeralda, chyba nie potrzeba tłumaczyć :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mnie się nie pytaj
a czy ma ktos -> fakt, są bardzo melodyjne, na giterę jak znalazł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a czy ma ktos
Esmeralda to rosyjska ballada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a czy ma ktos
super na zimowe rodzinne wieczory:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a czy ma ktos
dziekuje Ci , duzo sie platam po necie jakos nigdy sie nie natknelam na te ballade a naprawde piekna. Moge wiedziec w jakim wieku jestes?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mnie się nie pytaj
w postbalzakowskim :D:D:D 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a czy ma ktos
to tak jak ja 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a czy ma ktos
Z przyjemnoscia poslucham :) Mam nadzieje ze jeszcze sie tutaj spotkamy , narazie musze sie pozegnac , milego wieczoru .🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×