Odpowiedz na ten temat

gry planszowe i karciane - fajny pomysł na wolny czas

 • ewaabra 2013.02.01 [18:32]
  witam,
  coraz popularniejszy sposób na spędzanie wolnego czasu
  -można wybrać proste - do gry z dzieciakami
  - można takie do gry ze znajomymi przy piwie
  -ale można też te "trudniejsze" do rozgrywek z fanami- czas gry 1-3h
  to super pomysł na spędzenie wolnego czasu, rozwijanie myślenia logicznego, ekonomiczni i wyobraźni
  -gracie?
 • ewaabra 2013.02.01 [18:34]
  Osadnicy z Catanu
  Projektant: Klaus Teuber
  Wydawnictwo: Galakta
  Wydanie: polskie
  Instrukcja: polska
  Liczba graczy: 3-4
  Czas gry: 45-60 minut
  NASZA CENA: 93,99 zł
  UWAGA! Jest to nowa edycja, z plastikowymi elementami (osady, miasta, drogi) - dostępna od sierpnia 2011. Ze względu na inne elementy, nie łączy się ona z obecnymi dodatkami ze starej edycji (drewnianej). Dodatki do nowej edycji będą pojawiały się sukcesywnie.
  Osadnicy z Catanu (Settlers of Catan) to bardzo popularna na całym świecie gra rodzinno-ekonomiczna o bardzo dużej "miodności" grania. Teraz prezentujemy jej polską edycję!
  Gracze są osadnikami na niedawno odkrytej wyspie Catan. Każdy z nich przewodzi świeżo założonej kolonii i rozbudowuje ją stawiając na dostępnych obszarach nowe drogi i miasta. Każda kolonia zbiera dostępne dobra naturalne, które są niezbędne do rozbudowy osiedli.
  Gracz musi rozważnie stawiać nowe osiedla i drogi, aby zapewnić sobie dostateczny, ale zrównoważony dopływ zasobów, a jeśli ma ich nadmiar - prowadzić handel z innymi graczami sprzedając im owce, drewno, cegły, zboże lub żelazo a pozyskując od nich te zasoby, których ciągle mu brakuje.
  Pierwszy z graczy, który uzyska 10 punktów z wybudowanych przez siebie dróg, osiedli i specjalnych kart - wygrywa.
  Dlaczego pokochasz tę grę?
  Osadnicy to gra, do której najczęściej się wraca. System budowania planszy i prowadzenia gry sprawia, że każda gra bardzo różni się od poprzedniej. Ta gra się po prostu nie nudzi!
  Jeśli wygrasz, wiesz, że wygrałeś dzięki przemyślanej strategii i mądrym decyzjom. Jeśli przegrałeś, czujesz, że byłeś bardzo, bardzi blisko zwycięstwa, zabrakło tylko odrobiny szczęścia. Następnym razem z pewnością Ci się uda! oczko.gif
  Gra nie bez powodu jest najczęściej nagradzaną grą na świecie. Wiele dróg do zwycięstwa, handel między graczami, który czasami przybiera rozmiar prawdziwego targu i wspomniana wcześniej błyskotliwa mechanika gry zauroczą każdego.
  To właśnie tę grę polecamy początkującym aby wciągnąć ich w świat gier planszowych.
  Zawartość pudełka:
  19 sześciokątnych żetonów do budowy wyspy
  6 żetonów "morze"
  4 karty "koszty budowy"
  2 karty specjalne
  120 kart surowców i rozwoju
  18 żetonów z cyframi
  60 dróg
  20 osad
  16 miast
  1 pionek rozbójnika
  2 kostki
  Instrukcja
  Almanach
  2 woreczki z tkaniny
  2 pudełka na karty
  http://allegro.pl/listing/user.php/run?catego ry=9&us_id=26079086
 • Madelejnnn 2013.09.21 [00:11]
  A może taka alternatywa on line usmiech.gif ? http://gierestrojka.pl/ czasami jak jestem sama w domu i mi się nudzi to własnie sobie w coś tutaj gram
 • Irek34213 2016.10.14 [08:48]
  Jeśli chodzi o gry planszowe i karciane to polecam od siebie chińczyka usmiech.gif Jest to moim zdaniem świetna gra usmiech.gif Tutaj masz ciekawy artykuł na ten temat: http://roboblog.pl/gry-planszowe-jako-rozrywk a-dla-calej-rodziny/
 • Wellness0 2016.10.14 [13:09]
  Zdarza się. Ale przyznam szczerze, że wole aktywne spędzanie czasu.
  https://100club.pl/artykuly/12-trikow--ktore- pozwola-ograniczyc-cukier ,4176.html
 • werka234 2016.11.21 [20:10]
  Moja ulubiona to "mafia" i "tabu", zazwyczaj gramy ze znajomymi przy piwkuusmiech.gif ostatnio jak robiłam zakupy w sferisie podsłuchałam, że jest jakaś aplikacja na telefon z "tabu", ale jak dla mnie to nie ten sam klimat jak przy normalnej planszówce
 • Kurmistrz 2017.01.05 [12:27]
  Gry planszowe mogą być jednym z lepszych sposobów spędzania wolnego czasu z rodziną. Zostało to opisane między innymi tutaj - http://roboblog.pl/gry-planszowe-jako-rozrywk a-dla-calej-rodziny/ . Wiadomo że nie w każdą grę da się zagrać z dzieckiem ale jest naprawdę tak szeroki wybór gier, że nie powinno zabraknąć zabawy nawet dla najmłodszych.
 • gość 2017.01.07 [12:24]
  tego typu zabawa z rodziną przyjaciółmi jest świetna na stronie http://tylkorelaks.pl/23-gry można kupić co nie co
 • gość 2017.04.18 [15:01]
  Chińczyk podobnie jak gra w makao, wojnę itp. to najpopularniejsze gry wszech czasów. Natomiast jeśli poszukujecie ciekawych gier to mogę polecić: http://www.rubico.pl/ gdzie znajdziecie bardzo dużo rodzajów gierek do spędzenia czasu z rodziną i znajomymi.
 • gość 2017.06.29 [20:47]

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...