Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość

Jakich lektur nie lubiliście czytać?

Polecane posty

Gość

Trylogii Sienkiewicza Pana Tadeusza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tokio Ice
"O psie, ktory jezdzil koleja". Straszne gowno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trylogii
Po wielu latach przeczytałam w końcu Potop - jedyne co mi się podobało to opis obrony Częstochowy, nic więcej. Do reszty Trylogii nic mnie już nie zmusi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trylogii
I jeszcze żeromskiego, ale jego z kolei potem polubiłam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tokio Ice
Ooo. a ja Trylogie przeczytalam jednym tchem, zanim jeszcze kazali w szkole. I do dzis czytuje dla przyjemnosci. Jak mozna nie uwielbiac pana Zagloby? Jak mozna nie kochac sie w Bohunie?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pozytywizmu nienawidziłam
ogólnie ...bo nuda i smuty... a nie do przeczytania były w szczególności: nad niemnem, nece i dni oraz chłopi - szare, nudne i do dupy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o II wojnie
światowej, powstańcach etc. albo takich gdzie umieraja bohaterowie bo zawsze wtedy płakałam :

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kabel nad kablami
Ja czytalam chyba ze dwie lektury na cale liceum i moze ze 3 w podstawowce. Nie znosze i juz. Opieralam sie o streszczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wielkie, grube dzieła polskiej literatury. Najgorzej było z Krzyżakami. Dwa razy poprawiałem, zanim zaliczyłem tą idiotyczną książkę. Przedwiosnie mnie niespodziewanie pozytywnie zaskoczyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie dałam rady przeczytac
"Nad Niemnem". I nie lubiłam wszystkich lektur z okresu romantyzmu - "Dziadów" np. :| Chociaz "Pan Tadeusz" jest śmieszny jak już się człowiek wciągnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nad Niemnem przeczytałam jednym tchem. może dlatego, że była to książka o której mówiłam w swojej prezentacji maturalnej :) generalnie do dzisiaj nie mogę przeczytać Mistrza i Małgorzaty. nie wiem dlaczego, resztę lektur przeczytałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to ja i rralalaa
Sienkiewicz, co by to nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jussa
nie lubiłam Lalki i Kordiana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tfdgwe
"Granica" Nałkowskiej w klasie maturalnej. Nudne jak flaki z olejem. Nie mogłam się zmusić do przeczytania tego w całości. A w gimnazjum nie cierpiałam "Faraona". Przeczytałam fragmentami i niewiele z tego zapamiętałam. Dopiero po maturze z nudów się wzięłam za to i wciągnęło mnie i przeczytałam z prawdziwym zainteresowaniem. Wszystko inne jakoś dało się przetrawić. Książek Żeromskiego też nie lubiłam, ale polubiłam na wakacjach, kiedy już nie musiałam tego czytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pat.at
Sienkiewicz "Potop" wszystkie Żeromskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak chodziłam do LO, to nie przeczytałam Lorda Jima - autor J. Conrad. Nie do przebrnięcia dla mnie :o Reszta jakoś obleciała. Trylogii nie mieliśmy w spisie lektur.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nieznosiłam
"Chłopi" wieś, wieś i wieeeśśśś rany ile można o tej wsi a opis wesela aż tak bardzo na kolana mnie nie powalił cała trylogia a zwłaszcza Pan Wołodyjowski masakra "Ania z Zielonego Wzgórza" mimo że jestem dziewczyną to była jedyna lektura przez którą nie zdołałam przebrnąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakaśdziwna jestem
Pan Tadeusz, to była dla mnie masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dede1
mi jedna dziewczyna mówiła ,że pożyczyła w bibliotece krzyżaków , i w pewnym momencie dotarła do miejsca , gdzie nie były rozcięte strony , ksiązką była oczywiśćie w bibliotece od świata potopu :) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 9837298
Tez Pan Tadeusz ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiem tak -
POTOP. Przebrnęlam przez jeden tom i nie dałam rady! Lord Jim też mnie wkurzał, ale jakoś dałam radę. Reszta lektur przeczytana:) Aha, bardzo fajnie czytało mi się Nad Niemnem i Chłopów, a Mistrza i Małgorzatę uwielbiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wstyd się przyznać, bo wypisujecie tu po jednej, dwie lektury. Ja nie mogę zdzierżyć Potopu, Kordiana, Granicy, Dziadów. Jest jeszcze kilka, które zmęczyłam niemal do końca, aczkolwiek nie wiem z nich nic typu Jądro Ciemności, Nie-boska komedia i ferdydurke:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kordiany i inne romantyczne bobki płaczące nad smętną egzystencją swego życia. :-O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie przeczytałam w LO ani jednej lektury ! Wszystko opieram o szczegółowe streszczenia i to co mówi nauczycielka na lekcji i spr. piszę na 4. Więc nie mam zamiaru czytać teraz, przed maturą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chomik89
Zapraszam na fajna stronkę z kad można pobierac pliki jak i udzielać własne pliki innym. A dodatkowo po kliknięciu w linka poniżej i zarejestrowaniu sie będziesz miał/a dostęp do programu partnerskiego gdzie będziesz mógł/a sobie dorobić http://chomikuj.pl/?page=342364

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×