Odpowiedz na ten temat

jakie ksiazki polecacie?

• majkaaaa007 2009.07.24 [19:08]
    zawsze lubilam czytac ksiazki, ale nie mialam na to czasu, nie bardzo orientuje sie co teraz ludzie czytaja, ale chcialabym zebyscie polecili
    mi jakies interesujace tytuly i autorow, ksiazki z ktorych bede mogla sie czegos nauczyc. z gory dziekuje
  • czyteliczka 2009.07.24 [19:14]
    ''11minut i alchemik'' paulo coelho
    ''kobieta samotna''
    ''list w butelce'' ''na ratunek'' ''pamiętnik'' ''jesienna miłość'' nicholasa sparks
    ćwiczenia z utraty agaty tuszyńskiej mogę opisać troszkę treści jeśli coś zainteresowało
  • majkaaaa007 2009.07.24 [19:23]
    alchemika i 11 minut juz czytalam, ale reszta pozycji na pewna sie zainteresuje dziekuje z gory i licze na inne tytuly

• ciekawska999 2009.07.24 [19:31]
    1.skrzywdzona
    2.grand avenue, i inne joy fielding
    3na końcu tęczy celina ahern
    4. oskar i pani roza
    5jeszcze jeden dzien
    6 ida ojcobojczyni
    7 nasladowca
    8. 5osob ktore spotkamy w niebie
    9. nostalgia aniola
    10. miasto slepcow( lepsza niz film)
    11. weronika postanawia umrzec
    "..a miało być tak pięknie miało nie wiać w oczy nam i ociekać szczęściem miało być sto lat, sto lat..!"
  • ciekawska999 2009.07.24 [19:32]
    jesli chcesz cos o ktorejs ksiazce to pisz usmiech.gif
    "..a miało być tak pięknie miało nie wiać w oczy nam i ociekać szczęściem miało być sto lat, sto lat..!"
  • czyteliczka 2009.07.24 [19:43]
    może jeszcze szelmostwa niegrzecznej dziewczynki-mario vargos llosa
    spóznieni kochankowie-nie pamiętam autora ale książka super
    poranni kochankowie
    życie miłosne,mąż i żona
    kwiat pustyni
    niewolnica
    dzi**a
    spalona żywcem
    a z psychologii ''dlaczego mężczyźni nie potrafią słuchać a kobiety czytać map''dowiesz się dużo o zachowaniach ludzi i sobie samej

przepraszam że bez autorów ale nie pamiętam
  • maaaaaaajka 2009.07.28 [12:58]
    dzieki wszystkim za tytuły na pewno skorzystam usmiech.gif
  • fajnie że ktoś o to pyta 2009.07.28 [15:58]
    \"buszujący w zbożu\"Salinger-świetna historia o młodym człowieku, który szuka odpowiedzi dopiero wkraczając w życie

\"czarodziejska góra\" tomasz mann- mężczyzna trafia do sanatorium, które powoli staje się jego światem, opowieść o tym jak płynne jest pojęcie czasu, miejsc, do dziś mam wiele wspomnień związanych z tą książką...(tak jak hans castrop uwielbiam leżakować na tarasie)

\"wilk stepowy\"hesse- kultowa książka hipisów, dość fantastyczna, doskonały przekrój człowieka, pokazuje z jak wielu odsobowości sie składamy

\"komu bije dzwon\"hemingway-dość \"męska\" książka, ale prezentuje ciekawy pogląd dotyczący konieczności zabijania podczas wojny, rezygnowania z wielu spraw, ale też miłości i również kruchego pojęcia czasu

\"siekierezada\", \"cała jaskrawość\" stachury- hmmm tu mam sentyment ogólnie do autora i podoba mi się wszystko co tworzył, fabuła tu nie jest na pierwszym miejscu, bardziej fascynujące są wnioski do jakich stachura dochodzi, a wszystko to odbywa się przy ciężkiej fizycznej pracy(np. praca drwali w lesie)

\"WYBÓR ZOFII\" Styron-tą pozycje polecam szczególnie, czytałam ją z wyjątkową pasją, podobał mi się w niej wątek dotyczący Polski, ale też ten tragizm, który otaczał Zofię.

żadna z tych książek nie jest nowością, to są klasyki, ale właśnie te historie kształtują moją osobowość, jestem młoda mam 16 lat i gorąco Cię Maju zachęcam do tego żebyś szukała \"ksiązek z których bedziesz się mogła czegoś nauczyć\" w bibliotece na tych przez wielu \"zapomnianych\" półkach.

• zanudzona. 2009.07.28 [16:10]
    hmm oprócz tych już wymienionych polecam:

- książki Marii Nurowskiej ( w szczególności "Hiszpańskie oczy", "Listy miłości", "Gorzki romans" ) są to świetnie opisane historie ludzi, których życie zostało podporządkowane przez wojnę, lub inne tragedie.

-książki Terakowskiej ( " Córka czarownic", "tam gdzie spadają Anioły") Powieści trochę fantasy, prosto napisane, lecz z pięknym morałem

-powieści romantyczne Jane Austen ("Duma i uprzedzenie")

-dzieła Barbary Rosiek ("Pamiętnik narkomanki", "Kokaina") Historia narkomanki i jej walki z chorobą. Opisana momentami bardzo drastycznie.

- Melvin Burgess " Ćpun" - kolejna historia narkomana

-Wojciech Kuczok " Gnój" trudna w zrozumieniu, lecz w niezwykły sposób przedstawiony portret psychologiczny człowieka, wpływ jego dzieciństwa na jego dorosłość.

-Nałkowska : "Granice"

jeżeli sobie coś przypomnę to ejszcze dopiszę... usmiech.gif

• nalefka 2009.07.28 [16:13]
    Polećcie dziewczynie coś ambitniejszego i trudniejszego w przekazie... "Pierwszy krok w chmurach", "Następny do raju" Hłaski, "Siekierezada" Stachury...
  • zanudzona. 2009.07.28 [16:17]
    Nie wiem czy się czegoś z tej książki nauczysz, ale "Alchemia uwodzenia" Andrzej Batko, Lech Dębski, Paweł Sowa. Jest to książka dla mężczyzn, jednak kobieta może się z niej wiele nauczyć. usmiech.gif

• majkaaaa007 2009.07.28 [21:17]
    nie spodziewalam sie tak duzego odzewu, dziekuje wszystkim za propozycje od jutra zabierazm sie za czytanie. na poczatek wybieram "wywieranie wplywu na ludzi" i "wilk stepowy"
  • majkaaaa007 2009.07.28 [21:19]
    ale niestety kilku interesujacych mnie ksiazek nie ma w moim miescie w bibliotekach
  • FFFFFHUJGHJUJJ 2009.07.28 [21:28]
    "CZERWONA RÓŻA Z DZIENNKA ELLEN RIMBAUER" DR. JOYCE READRON- WŁAŚNE SKOŃCZYŁAM CZYTAĆ JESTEM POD JEJ SILNYM WPŁYWEM- HORROR...SUUUUPER
    "RUINY"- TEŻ HORROR BARDZO MI SIE PODOBAŁ, AUTORA NE PAMĘTAM

KSĄZKI COEHLO TEŻ BARDZO LUBIE

SZKODA ŻE MAM TAKĄ SŁABĄ PAMIĘĆ, BO NAPRAWDĘ DUŻO CIEKAWYCH CZYTAŁAM
  • malinowaaa 2009.07.30 [17:14]
    ciekawska999 chyba mamy podobny gustoczko.gif Z książek, które wymieniłaś nie czytałam tylko Naśladowcy i Miasta Ślepców. Grand Avenue- moja ukochana książka, jak zresztą wszystkie(które do tej pory czytałam) Joy Fielding. Ja polecam Szkarłatny Płatek i
  • malinowaaa 2009.07.30 [17:16]
    Biały- cudowna książka. Polecam również Cień Wiatru i Listy miłości.
  • Majakalibu 2009.07.30 [18:14]
    Bardzo polecam takie książki jak
    "Samotność w sieci" http://www.nasza-czytelnia.pl/ksiazka.html?59 1
    "Sto dni po Ślubie" E.Giffin http://www.nasza-czytelnia.pl/ksiazka.html?9
    "Był sobie złodziej" http://www.nasza-czytelnia.pl/ksiazka.html?12 24
    "Alchemik" http://www.nasza-czytelnia.pl/ksiazka.html?13 01
    "11 minut" http://www.nasza-czytelnia.pl/ksiazka.html?23 4

W razie czego, mogę podać więcej usmiech.gif
  • szach 2009.08.07 [19:32]
    Ostatnio wpadła mi w ręce "Zła Krew" Gortata usmiech.gif świetna książka usmiech.gif

• arabica 2009.08.19 [15:28]
    Jeśli lubisz poezję polecam ci "Oczekiwanie" Mioduszewskiej, natomiast jeśli wolisz prozę - "Złoty list" Bednarskiego lub "Życiorysy niepoprawne" Katarzyńskiego. To książki, które czytałam ostatniousmiech.gif Podobały mi się. Zdecydowanie nie żałuję czasu, który na nie poświęciłam.
  • fruttis999 2009.09.01 [12:03]
    Ja polecam: http://selkar.pl/stateczna_i_postrzelona_szwa ja_monika_p_109316.html
    Tytuł powieśc sugeruje dwie bohaterki, i tak jest rzeczywiście: są dwie, mają dosyć różne charaktery i różne prowadzą życie. Jedna jest kustoszką w muzeum, druga luksusową narzeczoną biznesmena. Skomplikowane perypetie sercowe i rodzinne, leciutki powiew kryminału, sporo humoru, ciepła i życzliwości dla ludzi. To pełny obraz tej pogodnej i bardzo kobiecej - nie wstydźmy się tego określenia! - powieści.

• quiche lorraine 2009.09.01 [12:05]
    cokolwiek steinbecka, voeguta, lot nad kukulczym gniazdem kena kesey'a, ja ostatnio zakochalam sie w Hłasko.

odradzam natomiast wisniewskiego i coelho, to jest taka tandeta, ze jakbym rzadzila literacką polska to zabronilabym tego wydawac i rozpowszechniac. cenzura i ch*j oczko.gif
  • else12 2009.09.01 [16:03]
    Gwiazda aranu {McKinney Meagan}
    Wizje śmierci - J.D. Robb (Nora Roberts)
    Ciemna strona księżyca Nora Roberts
  • amazonka.pl 2009.09.01 [16:13]
    Ja polecam książkę "Księżniczka z lodu" Camilli Läckberg - http://www.amazonka.pl/kryminal/ksiezniczka-z -lodu-99900485925.bhtml Jeśli lubicie powieści z dreszczykiem emocji, to myślę, że książka się spodoba. Generalnie odniosła juz spory sukces, we Francji kręcą już jej adaptację.
  • quiche lorraine 2009.09.01 [16:27]
    vonneguta oczywiscie mialo byc
  • pat.at 2009.09.01 [17:05]
    a ja polece książke, która jest bardzo lekka i dosłownie się ją wchłania. Jest to "Poczekajka" Katarzyny Michalak i "Zachcianek" II część. Bardzo fajne ksiązkiusmiech.gif
    ja osobiście barzo lubie książkę pt. "Weronika postanawia umrzeć" Coelho Paulo i "Kwiat Śniegu i sekretny wachlarz" Lisa See
  • naila 2009.09.01 [22:38]
    Ja polecam wszystkie książki Lauren Weisberger, czyli 'Diabeł ubiera się u Prady' , 'Amerykańskie dziewczyny poszukują szcześcia' , 'Portier nosi garnitur od Gabbany' , 'W pogoni za Harrym Winstonem'
    Dwie ostatnie najlepsze!
    Poza tym James Frey "Milion małych kawałków' i 'Mój przyjaciel Leonard' naprawde polecam

Szukam książek w tym stylu, nie lubie książek coello, nie mój gust
    Czy ktoś mógl by mi również polecic cos w tym stylu?
  • amazonka.pl 2009.09.02 [15:50]
    Do pat.at: Jeżeli chodzi o Coelho to tutaj toczy się ciekawa dyskusja o tym co książki tego pisarza zmieniły w życiu czytelników - http://paulocoelho.pl/forum/viewtopic.php?Top icID=78
    Chyba najbardziej uznana jego powieść to - http://www.tinyurl.pl?rdO5dAey
    Coelho to pisarz z ogromnym komercyjnym potencjałem, książki są mocno filozoficzne, ale równocześnie czyta się je bardzo dobrze.
  • quiche lorraine 2009.09.02 [17:34]
    ja nienawidze coelho i nie moglam przebrnac przez to co napisal, dla mnie to jest okropne, tandetne i po prostu tanie
    nie czytalo mi sie tego dobrze
  • naila 2009.09.02 [17:49]
    Zgadzam sie,mi jego ksiazki wydaja sie poprostu nudne.
    A czytał ktoś Stephenie Meyer - Intruz ?
    Ciekawa autorka, ale jakos nie moge sie przekonac do tej powieści, może ktos podpowie czy warto ?

• amazonka.pl 2009.09.04 [13:18]
    Jeśli chodzi o Stephenie Mayer to oczywiście warto. Jej saga o wampirach to jedno z popularniejszych czytadeł w tej chwili. Intruza napisała z myslą o typowo dorosłych czytelnikach. Już sama okładka zwiastuje raczej poważniejszą lekturę - http://www.amazonka.pl/html/photo-view.html?/ photo/in/tr/intruz-99900486391_978-83-245-8735-3_600.jpg

• pat.at 2009.09.04 [18:26]
    amazonka.pl: dzięki za linkiusmiech.gif . Pewnie kiedyś przeczytam resztę książek Coelho, bo jak na razie przeczytałam tylko Weronikę... i Bride. Co do Stephenie Meyer. Przeczytałam tylko dwa tomy Zmierzch i Księżyc w nowiu. Już dalej nie mogłam, ta książka wydawała mi się potem taka monotonna, przewidziałam prawie wszystko. Bez urazy, ale to moje zdanie, owszem miałam szał ale szybko mi przeszło. Ale te książki są w tej chwili jak najbardziej na czasieusmiech.gif
    A co do polecania! To polecam „Miłość Peonii” Lisy See i „Pożegnanie z Afryką” Blixen.
    A czytał ktoś Poczekajkę i Zachcianek??smiech.gif

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...