Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kremka

Książki dla młodzieży

Polecane posty

Hej możecie polecić jakąś książkę dla dzieci w wieku 13-18 lat? Najlepiej gdyby to była fantastyka, przygoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pochopna - już zorientowałam się i strasznie znana jest ta seria. Aż mi wstyd, że jej nie znałam wcześniej :) Czarnoksiężnik z Archipelagu - również nie znałam, ale tutaj już takiego wstydu nie ma :) bardzo dziękuję za te polecenie :)) Coś jeszcze możecie polecić, może coś krótszego, bo obawiam się, że tak długie serie mogą odstraszyć dzieciaki od czytania, a chce je trwale zachęcić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Felix, Net i Nika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć, Polecam wszystkie części Harry'ego Pottera oczywiście :) Tylko, że to też długie :( Może Osobliwy dom pani Peregrine? To nie tak długa saga, a na jej podstawie jest zrobiony film co też może być dla dziecka ciekawe - przeczytać książkę, a potem obejrzeć film na podstawie. Polecam też przejrzeć kategorię na stronie ksiazkipodobnedo.pl - mnie czasami pomaga w wyborze :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Od siebie mogę dorzucić "Gdzie niebo mieni się czerwienią". Jednoksiążkowy debiut. jak dla mnie warty przeczytania przez każdego kto chciałby bardziej wejść w klimaty fantasy a cukierkowy świat Pottera to dla niego za mało. Dobra pozycja dla tych którzy lubią zagłębić się w to co dzieje się w głowie bohaterów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuje za dalsze polecenia!! O Harrym Poterze oczywiście słyszałam i jest znany moim dzieciom :)) Nie jest znana seria z kolei Felix Net i Nika co muszę zmienić. Na pewno"Gdzie niebo mieni się czerwienią" również sprawdzę. Zresztą słyszałam troszeczkę o tej książce ostatnio i ma bardzo pozytywne oceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślę, że autorka jeszcze zaskoczy nas niedługo czymś równie świeżym. Może rośnie nam Nesbo w spódnicy;)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ostatnio słyszałam też o książce "Hate" Alana Gibbonsa. Ktoś o tym słyszał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alinkaaa1
Czytalam Hate- polecam, ksiazka oparta na faktach. W parku zostaje zaatakowana dziewczyna . Ginie , bo grupce wyrostkow nie podoba sie jej ubior. Ksiazka w ciekawy sposob obrazuje do czego moze doprowadzic brak tolerancji i zamkniecie sie na "innosc" drugiego czlowieka. Dobrze napisana i mimo, ze temat trudny,szybko sie ja czyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MagdaLenka1
Widzialam te ksiazke w empiku i zastanawialam sie nad nia. Tylko czy nie jest ona zbyt "ponura"? Nie chce teraz czytac czegos, co na maxa obciazy mi glowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
MagdaLenka1 - mi się to świetnie czytało. Oczywiście, że temat nieco trudniejszy niż np. powieść o pierwszej miłości itp. ale za to wszystko jest tak ciekawie opisane, że bardziej nie możesz doczekać się rozwiązania wszystkich wątków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alinkaaa1
MagdaLena1- spokojnie mozesz ja przecztac, nie obciazajac glowy. Temat nie łatwy, ale autor zadbal, aby nie bylo ani patetycznie, ani "dolujaco" dla czytelnika, dlatego ksiazka " latwo" wchodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MagdaLenka1
Dzieki za wasze odpowiedzi. Temat mnie zainteresowal, obawialam sie tylko ciezaru , ale skoro mowicie, ze ok, to chetnie przeczytam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kurerure
Tutaj http://dzikabanda.pl/ był taki artykuł jakiś, 100 najlepszych książek dla dzieci i młodzieży, coś takiego. Poszukaj bo fajne rzeczy tam były.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
magdalenka - miłego czytania :) A mnie ciekawi, czy coś jeszcze wydadzą tego autora albo może kogoś innego ale z książką w podobnym klimacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak spodobał wam się "Hate" albo ktoś chce przeczytać, to polecam sobie obejrzeć trailer książki na youtubie (jest po polsku). Świetny jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×