Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Anja1989

Książki które warto przeczytać

Polecane posty

Mam 2 tygodnie wolnego, jutro wybieram się do biblioteki i nie wiem co wypożyczyć. Co jest warte przeczytania? Co polecacie? Wykluczając książki o wampirach, fantasy czy science fiction. Jak możecie to piszcie także w jednym zdaniu o czym jest dana książka;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość norma jane
trylogia stiega larsona :) wciągające książki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja polecam "Australia. Gdzie kwiaty rodzą się z ognia" Marka Tomalika. Autor jest podróżnikiem, więc pisze o trochę innej Australii, niż ta, o której można wyczytać w przewodnikach, czy innych publikacjach. Okazuje się, że Sydney i kangury to nie wszystko :) Podobno żyją tam jeszcze rdzenni mieszkańcy - Aborygeni i dalej kultywują swoje tradycje. Niesamowite. Chciałabym kiedyś polecieć...Jeżeli w rzeczywistości Australia jest taka, jak w tej książce, to nie wracam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja polecam "Australia. Gdzie kwiaty rodzą się z ognia" Marka Tomalika. Autor jest podróżnikiem, więc pisze o trochę innej Australii, niż ta, o której można wyczytać w przewodnikach, czy innych publikacjach. Okazuje się, że Sydney i kangury to nie wszystko :) Podobno żyją tam jeszcze rdzenni mieszkańcy - Aborygeni i dalej kultywują swoje tradycje. Niesamowite. Chciałabym kiedyś polecieć...Jeżeli w rzeczywistości Australia jest taka, jak w tej książce, to nie wracam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi podobała się książka pt "My dzieci z dworca ZOO" niemiecka książka dokumentalna, rozmowy z Christiane F., młodą narkomanką z Berlina Zachodniego spisane przez Kaia Hermanna i Horsta Riecka, dziennikarzy. Lubię też książki Mastertona mistrz horroru: "wizerunek zła" w 2 tomach, "Demony Normandii" Wszystko Hitchcocka. zależy co lubisz co Cię interesuje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Za zasłoną strachu, Samia Sharif Ulica rajskich dziewic, Barbara Wood Ocalona, żeby przebaczyć, Ocalona, aby mówić, Immaculee Libagiza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Warto zajrzeć na goneta.net, tam mają ciekawe propozycje ebooków. Szczególnie ciekawy jest "Jezus z mojego osiedla" Roberta Wójcika, powieść dotycząca życia na osiedlu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Śniegi Klimandżaro Komu bije dzwon Lot nad kukułczym gniazdem Stary człowiek i morze Frida Druga strona raju Tanamera Ptaki ciernistych krzewów Rzymianka Zwycięstwo miłości A jednak miłość Wiem to napewno I będę żyć Poczwarka Pestka Powrót do Edenu Myszy i ludzie Imperium słońca Tomek w krainie kangurów Nell Tim Moja Afryka Prowadził nas los

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anusiak66
czesc.Odswierzam watek:) Poszukuje ksiazek hmmmmm.....ciekawych, o lekkim zabarwieniu romantycznym,najlepiej poslkich autorow(niekoniecznie),wspolczesne.Czytalam ost ksiazke 'Powiedz,ze mnie kochasz'Anny Siwek,spodobal mi sie opis polskich realiow,byla lekka i przyjemna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tamniejwazna
odświeżam temat - fajną książką, oczywiście wartą przeczytania jest naprawdę wciągający erotyk "Piąta fala pożądania" Moniki Nowickiej - coś wspaniałego, coś co przynajmniej mi pozwala się oderwać od szarej rzeczywistości i poznać swoje potrzeby. otworzyłam się przez historie zawarte tam innych kobiet - na seks. książka jest ujmująca i podczas lektury czuje się ten dreszczyk ;) naprawdę polecam - http://org-epost.com/book19783562.php

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wszystkie powiesci szwedzkiej autorki Majgull Axelsson.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czytelniczka123
Polecam wszystkie dzieła Nicholasa Sparksa oraz kilka innych, które przedstawiam na moim bloogu http://czytelnia123.wordpress.com/ zapraszam do czytania. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LiliaaNaa
Przeczytajcie koniecznie książkę E. Gyurkovich "Niebieskie puzzle". Dostałam ją w prezencie i bardzo mi się spodobała. W skrócie: perypetie miłosne, życiowe młodej Igi, która wkracza w dorosłe życie. Jest w ciąży, wyjeżdża do Irlandii, tam pracuje, a resztę musicie doczytać sami... Mówię Wam warto! Dwa wieczory i przeczytana:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rybkaania
"Silniejszy od nienawiści" - Tim Guenard

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja polecam "SEKSwirówkę" Anny Bart. Na początku miałam mieszane uczucia - bo wiesz, z jednej strony tematyka bardzo ciekawa, bolesna i trudna. Bo w sumie w ansyzm kraju mamy do czynienia z mydleniem oczu i przymykaniem ich na pewne sprawy. Bo wolimy nie widzieć, że wiele młodych dziewczyn dorabia tak a nie inaczej. Wolimy nie widzieć, że to co stało się z bohaterką może się stać z naszą koleżanką, siostrą i jakąkolwiek bliską nam młodą dziewczyną. Niestety ale kroki bohaterki kierują się nie tam gdzie trzeba. Zaczyna się niewinnie, a kończy się załamaniem. Nie da się pozytywnie patrzyć na życie, nawet przez pryzmat wielkich pieniędzy, które okupione są taką ceną...Dziewczyna przekroczyła raz jedną, subtelną granicę, a potem "poszło" mówiąc kolokwialnie. Najpierw masaż, potem klient, jakoś to wszystko się rozmyło, a granice stały się płynne. To co kiedyś było niemożliwym i nie wchodziło w grę, potem wydaje się być zupełnie normalnym. Przykre, ale wciągające. Czekam na twoje wrażenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czytam komentarze i jestem zaskoczona ile pojawia się nieznanych mi tytułów. Utworzył się fajny wątek, myślę, że nie tylko Anja skorzysta z podpowiedzi czego szukać między regałami biblioteki;) Dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zapraszam może coś Was zainspiruje: http://sto65cm.blog.pl/ !!! Zachęcam do dyskusji nad ksiązkami! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja osobiście polecam książki J.M.R. Michalskiego. Opinie na ich temat są bardzo podzielone, ale moim zdaniem autor porusza ważne i czasem dość nietypowe problemy. Często możemy postawić się w sytuacji bohaterów, więc książki zmuszają do refleksji, ale z drugiej strony nie są trudne do zrozumienia Książka która mnie zafascynowała nosi tytył "Złapać króliczka" opinie czytelników możecie znalesc tutaj http://lesex07.wix.com/colubimyczytac a także kupić do czego serdecznie zachęcam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja bym polecił "Całkiem przypadkiem" Karola Machnowskiego, to powieść pisana formą sms

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mnie cieszy, fakt, że się pojawiają też nowe powieści, po które zdecydowanie warto sięgnąć, jak "Oczyszczenie" A. Millera, bardzo dobra powieść, chyba jedna z lepszych jakie miałam okazję przeczytać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to też zależy, co kto lubi. Ja jestem pod dużym wrażeniem książki Marii Rotkiel "Nas troje, czyli rodzinne nastroje". Bardzo fajnie napisana, w przystępny i zrozumiały sposób. Można w niej znaleźć odpowiedź na pytania dotyczące związków i budowania relacji z innymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
lowczyniksiazek.blogspot jak nie wiecie co przeczytać, FAJNY BLOG POLECAM komentarz mile widziany czy pomogło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
właśnie to zależy czego od książki oczekujesz. Ale mnie bardzo się podobała Mapa nieba. Zawsze się zastanawiałam co jest po śmierci i poznałam w końcu odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×