Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dddddddaaaaaaaa

Literatura do prezentacji maturalnej.

Polecane posty

Gość dddddddaaaaaaaa

Od ,,Dziejow Tristana i Izoldy" do ,,Love Story". Zanalizuj wybrane utwory i porownaj wybrane dramaty i melodramaty miłosne w literaturze i filmie Taki jest temat mojej prezentacji. Zastanawialam sie w jaki sposób przedstawic tę problematykę. Jakie utwory wykorzystac? Jakie filmy? Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uuuuuuuuppppppppp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajny temat! Możesz omówić np. od Tristana i Izoldy do filmu "Pretty Woman" Od uwodzenia, walki o miłość, średniowieczne realia romansowe, tzn. jeden stan społeczny, odpowiedni tytuł i posiadany majątek, konwenanse, wybór partnera. W późniejszych epokach co podlegało modyfikacji, aż po film Pretty Woman, gdzie bohaterką jest prostytutka. Zakończyć możesz tak, że niezależnie od epoki kobiety marzą o szarmanckim mężczyźnie z klasą, takim księciu na białym koniu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dddddddaaaaaaaa
Dziękuję bardzo :) Zastanawiałam się nad tym,jakie lektory tak konkretnie wybrac,bo jednak ciężko wybrac takie najbardziej odpowiednie,ponieważ w większości jest o miłości... A co do filmów,myślisz, że jeden by wystarczył? Np. 3 przykłady miłości + współczesny film (Pretty woman)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oh, nie. Nie doczytałam tytułu. Jest napisane, że z filmów musisz wybrać dramaty lub melodramaty!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dddddddaaaaaaaa
"Szkoła uczuc"? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No na przykład. Pamiętaj, że literatura dodatkowa ma być z szanowanych wydawnictw, np. PWN. Możesz zacząć, że od zawsze w literaturze przewijał się motyw nieszczęśliwej miłości i od razu na podstawie Słownika Terminów Literackich (najlepiej pod red. M. Głowińskiego, to najbardziej profesjonalny) wyjaśnij znaczenie motywu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dddddddaaaaaaaa
Tak,tak,to wiem:) Według mnie jest za mało czasu na to, aby przestawic to,co by się chciało. Jest mowa o omówieniu i porównaniu. DLatego tak myslałam, żeby omówic miłosc Tristana i IZoldy + taką, która byłaby przeciwieństwem tej poprzedniej i to samo odnosnie filmu. Czy lepiej zrobic to w ten sposób, by pokazac te nieszczesliwe milosci w literaturze + jakis współczeny dramat miłosny i wtedy wykazac róznice? Kurcze, no nie wiem :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dddddddaaaaaaaa
Ale uważasz, że pomysly są ok? Czy lepiej cos zmodyfikowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uważam, że jak będziesz chciała porównywać miłość Tristana i Izoldy do innych, to mało masz obiektów różniących. Jednakże musisz je odnaleźć i wykazać. Nie wolno Ci natomiast porównywać wszystkich do Tristana i Izold Złotowłosej, tylko wszystkie ze wszystkimi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nagmatwałam. Nie wolno Ci porównać książki "a" i filmu "b" i "c" do "Tristana i Izoldy", tylko wszystkie względem siebie, by zrealizować temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×