Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

poszukuję książek z akcją w dawnych czasach

Polecane posty

Gość gość

Poszukuję książek, których akcja będzie się działa kiedy nie było elektryczności, kobietu chodziły w sukniach, przygotowywano się do zimy itp. Chcę też, aby były pisane prostym językiem, żeby miło się czytało. Przykładowe książki to: Godzina pąsowej róży - Kruger, Błękitny zamek - Montgomery, Najstarsza prawnuczka - Chmielewska. Doradzcie coś ciekawego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wszystkie Jane Austen, sióstr Bronte itp. Po obejrzeniu filmu spodobała mi się też "Z dala od zgiełku" Thomasa Hardy'ego. Może być też rosyjska klasyka, chociażby Tołstoj. I mnóstwooooo innych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzięki za odpowiedź. Klasykę typu Jane Austen itp. juz czytalam. Natomiast ,,Z dala od zgiełku" nie znam i chętnie przeczytam. Czekam na dalsze propozycje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przeczytaj, mi się podobała :) Możesz też wejść na stronę lubimyczytac.pl i jak najedziesz na "Start", to masz na liście "tagi książek" - może uda Ci się coś wyszukać, pod hasłami np. XVIII wiek, XIX wiek, wiktoriańska Anglia itp. Może coś Ci się rzuci w oczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bella 86
Powieści Tomasza Mana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzięki:) Mam nadzieje, że znajdę w biblotece. Ciężko znaleźć coś wartościowego do czytania, dlatego wasze polecenia są bardzo ważne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A "Przeminęło z wiatrem"? świetna książka, ewentualnie Chmielewskiej "Przeklęta bariera".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A może "Biedni ludzie" Dostojewskiego? Powieść łatwa ale "łzotwórcza" ;) trochę nie na temat ale polecam też obejrzeć film "Podróż Dostojewskiego" reżyserii Pawlikowskiego (świetny twórca)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzięki. Chmielewskiej czytalam juz prawie wszystko. Przeklętą bariere tez. Wielki diament tez ma wątki w dawniejszych czasach i bardzo mi się podobala. Jesli znacie cos fajnego z akcją w sredniowieczu to tez moze byc. Przeminęło z wiatrem jeszcze nie czytalam bo nie zdobylam tej książki. Szperam po antykwariatach i moze kiedys na nią trafie. Musze sprawdzic w bibliotece bo sie przeprowadzilam i jeszcze nie bylam. Powinni miec bo to klasyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na pewno mają. To w zasadzie klasyka - warto przeczytać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem czy lubisz powieści historyczne, ale C.W. Gortner pisze niezłe książki głównie o kobietach, które "trzymały władzę" (Elżbieta I, Katarzyna Medycejska itp.), polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Jak złapać rosyjskiego szpiega"-Naveed Jamali. Coś dla fana historii. Tu znajdziesz wzmianki na temat zimnej wojny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plantacja Somerset. est rok 1835. Syn plantatora z Południowej Karoliny, młody Silas Toliver marzy o tym, by wraz z najlepszym przyjacielem i ukochaną Lettie wyruszyć do Teksasu. Kiedy umiera ojciec Silasa, ten zostaje zupełnie bez środków do życia. Właściciel sąsiedniej farmy, Carson Wyndham, proponuje młodzieńcowi sfinansowanie przeprowadzki i założenia plantacji w Teksasie w zamian za poślubienie jego córki, Jessiki. Rodzina chce pozbyć się Jessiki, która reprezentuje skrajnie abolicjonistyczną postawę. Silas przyjmuje ofertę, zapoczątkowując w ten sposób zagmatwaną historię miłosną i wyzwalając klątwę, która towarzyszyć będzie rodzinie Tolivierów przez wiele pokoleń… Zagmatwane losy rodów ukazane są na tle ważnych wydarzeń z historii Stanów Zjednoczonych takich jak wojna secesyjna czy okres odbudowy państwa zwany Rekonstrukcją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzięki bardzo, zaraz będę szukała książek przez was polecanych:) Powieści historyczne bardzo lubię. Właśnie czytam "Wyznania Katarzyny Medycejskiej". Nie wiem czy jestem fanem historii, ja lubię czytać książki z akcją w dawniejszych czasach lecz nie przepadam za rozwlekłymi opisami wydarzeń historycznych. Ciekawi mnie jak ludzie radzili sobie bez prądu, jak się leczyli, robili zapasy na zimę itp. Lubię też gdy bohater przenosi się w czasie do przeszłości i uczy się sobie radzić. Tak jest właśnie w godzinie pąsowej róży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ooo ja także czytałam książkę Naveed'a Jamali "Jak złapać rosyjskiego szpiega" i faktycznie jest dobra. Fabuła bardzo fajna, przystępny język i co najważniejsze jest dostępna we wszystkich księgarniach .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak interesuje Cię, jak radzili sobie ludzie, to przeczytaj "Jeździec Miedziany" - oprócz dużego wątku miłosnego powieść zawiera opisy życia w Leningradzie (Petersburgu) w czasie oblężenia podczas IIWŚ. Są jeszcze dwa kolejne tomy, ale pod tym kątem pierwszy jest najciekawszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzięki:) Jak coś sobie jeszcze przypomnicie to piszcie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Powrót do Nałęczowa" autorka Wiesława Bancarzewska. Jest tu element przeniesienia w czasie. Powieść pełna ciepła, lekkości i pomysłowości, jestem zachwycona bezpretensjalonścią i językiem autorki, polecam serdecznie. Jest to pierwszy tom cyklu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Powrót do Nałęczowa... Bardzo podoba mi się już sam tytuł:) Opis też już mnie zachęcił:) Dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wszystkie kwiaty szanghaju. BArdzo piękna książka, jeśli jesteś kobieta napewno Ci się spodoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem kobietą:) Dzięki za kolejny tytuł:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi się podobały dwie części Kwiaciarki Ksawerego de Montepina ;-) Paryż, dawne czasy, a do tego intrygi i miłość - bardzo dobrze się czytało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zapomniałam o Ani z Lechickich Pól, polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Paryż, dawne czasy, intrygi... brzmi ciekawie:) Ania z Lechickich pól brzmi jak Ania z Zielonego Wzgórza:) Mam nadzieje, że równie ciekawa:) Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam książki Marii Rodziewiczówny - są świetne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzięki, sprawdzę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy już nikt nic nie zna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzięki. Niestety nie wszystkie książki o jakie mi chodzi są dziale historycznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nikt nie wspomniał jeszcze o "Imieniu Róży" Umberto Eco, "Pachnidle" Suskinda, "Ja, Klaudiusz" Gravesa. Bo rozumiem, że chodzi o powieści współczesnych autorów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×