Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kajasad

Prezentacja Maturalna pomocy

Polecane posty

Gość kajasad

Muszę napisać prezentację na temat "Młodość niejedno ma imię.Analizując wybrane utwory przedstaw problemy młodych ludzi i sposoby ich rozwiązywania" I mam ogromne problemy z napisaniem tej pracy,nie wiem jakie książki wybrać...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajasad
ok, cierpienia mlodego wertera jak najbardziej- mial problem milosny i nie mogl odnalezc sie w swiecie , a rozwiazaniem jego problemow bylo powiedzmy ze sampbojstwo. No ale wojna polsko ruska? Jakos mi to nie podchodzi, moze cos innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bardzo podchodzi. nie radził sobie w ralnym świecie więc ćpał. zresztą nieda się tak prosto wytłumaczyć. trzeba książkęprzeczytać. znasz martę fox?? moze z jej książek coś by ci podpasowało. bo tak z lektur to nijak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajasad
Nie znam, mozesz powiedziec co ona napisala? Ksiazki nie czytalam, widzialam film ale sama widzisz ze trudno wytlumaczyc to co sie tam dzialo, to ma byc prezentacja maturalna, staram sie mierzyc sily na zamiary:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to wcale nie jest takie trudne. sama miałam wojnę polsko... w swojej prezentacji (ja miałam o buncie) znasz książki paulina.doc magda.doc marty fox? w 3 h przeczytasz takcię wciągnie. to jest o licealistce, ktora z matka ma problemy, zachodzi w ciaze z najwiekszym lovelasem w miescie, on odchodzi, a ona wychowuje to dziecko zojcem lovelasa:) świetna książka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajasad
zaciekawilas mnie:) chyba przeczytam:) dzieki:) Jak macie jakies pomysly jeszcze to piszcie:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak ja kochaam
Może wybierz coś z lektur opowiadających o wojnie? Żeby zrównoważyć te mdłe problemy miłosne Wertera. Jak młodzi ludzie walczyli za Ojczyznę, cierpieli w obozach, umierali...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Souillac, ona prosiła o pomoc, a nie o to, żebyś się chwaliła swoją ,,oryginalnością''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajasad
no wlasnie, nie chce pokazac tylko "mdlych " milosnych problemow, a wykorzystujac ksiazki z casow wojny ukazac mozna sam problem-wojna, niepokoj,strata rodziny, dobytku, upadek moralnosci itd. ale gdzie tu rozwiazanie problemow? jakies przyklady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak ja kochaam
Wiesz, stara jestem i dawno nie czytałam lektur ;) Tak mi się tylko majaczy, że ja bym wspomniała o młodzieży z czasów wojennych w kontraście do tej fajtłapy Wertera, który nawet nie umiał sobie skutecznie w łeb strzelić :D Że oni mieli o wiele poważniejsze problemy, a jednak wygrywali, bo przetrwali lata w obozach koncentracyjnych, bo przyczynili się do wyzwolenia Polski...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ty taka mądra i wykształcona używasz wyrażenia ,,o żal'' świetnie:D maturę ma się raz wżyciu-możeczegoś nie wiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajasad
nie wiedzialam ze tyle kontrowersji wywolam :D szukam pomyslow, nie prosze przeciez zeby ktos mi prace napisal, i jej nie kupuje od nauczycieli ktorzy tylko zgarniaja na tym kase i mowia pozniej ze to wstyd i hanba sprzedawac prace maturalne!!!:p sama zobacz ile jest ofert w internecie:p Jesli masz z tym problem ze szukam pomyslow obiektywnych osob to trudno:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
te twoje wnioski, to trochę bez sensu-bezpodstawne, poza tym uogólniasz. weź się za swje słownictwo, a nie wsidaj bez powodu na innych:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chetnie napisze ci
te prezentacje. Ekspresowo, solidnie i oryginalnie. Z planem ramowym i bibliografia. Jestem na 5 roku filologii polskiej. menja@buziaczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uogolniasz.ona prosi o pomoc, nie o napisanie matury. to nie jest lenistwo. a skoro ty jestes tak pracowita to przysiedz i znajdz ładniejsze synonimy słowa ,,żal'':D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ta, bardzo modne ostatnio. DEBILIZM paps lece do mamy na obiad 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fhddf
Możesz opisać Cezarego Barykę z Przedwiośnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bonz
Powieść Remarque'a - Na Zachodzie bez zmian bardzo nadaje się do twojego tematu (z tych wojennych). Mimo że cała szkolna klasa zgłasza się do wojska na ochotnika namówiona przez nauczyciela, to tak naprawdę i tak chłopaki nie mają wyboru. Bezsens, okrucieństwo wojny, po prostu stracone pokolenie bez wyjścia i możliwości powrotu do normalnego życia również od strony mentalnej, co główny bohater uświadamia sobie podczas krótkiego pobytu w domu podczas urlopu. Były 2 filmy na podstawie tej książki, a ten stary jest nawet lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajasad
Souillac, moja nauczycielka tez proponowala mi pare ksiazek ale jakos mi nie nie pasowaly, polecila mi min ksiazke pani Rojek o ile kojarzysz kto to jest,Alkohol prochy... tylko ze ja mam opisac problemy mlodych ludzi sposoby ich rozwiazywania a bohaterka ksiazki ma ponad 40 lat i nadal cpa, i nie znalazlam w tej ksiazce jakiegos sposobu rozwiaznia jej problemu, a po co mam pisac w prezentacji o samych samobojcach... Ciekawe stwierdzenia, ze sie wysluguje innymi ludzmi...:D Po co proponujesz mi internet,chyba nie wiesz ile tam jest gotowcow... KCIUKIEM - mam nadzieje ze obiad smakowal;) Hm...Baryka...myslalam o nich, w sumie mial problemy, raczej pasowalby bardziej do postaci buntownika...nie potrafil do konca sprecyzowac swoich pogladow...Ja nie widze w tym przykladzie zadnego rozwiazania problemow bohatera... Bonz - ale gdzie tu rozwiazanie problemow bohatera...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajasad
Hi hi i dziekuje za propozycje napisania pracy:D Heh nie powiem, przeszlo mi przez mysl, ale jednak mam jeszcze jakas ambicje i wolalabym ja sama napisac;) Heh tylko zapytam za ile?:) porownujemy ze znajomymi ceny:D he he he

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Widze Was z ukrycia
'Ania z zielonego wzgórza', 'Chlopi'-tzn tam tez byli mlodzi bohaterowie i borykali sie z problemami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fajneee sa
hej jest taka ksiazka fajna o dzieciach ktore trafily do oswiecimia i rozdzielono je z ich rodzicami piekna naprawde, opowiada historie kilkoro dzieci i ich rodzicow Jak znajde tytul to ci napisze zaraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fajneee sa
zaraz bede szukac a w miedzyczasie podam ci pare przykladow z mojego sprytnego slownika-pomocnika:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fajneee sa
w. Gombrowicz "ferdydurke" poezja K. Baczyńskiego R. Bratny 'Kolumbowie. Rocznik dwudziesty" J.D. Salinger "buszujący w zbożu" A świętochowski "My i wy" wiersz o konflikcie pokolen(mlodzi-starzy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fajneee sa
kilka cytatow dotyczacych mlodosci: 'jakoby też rok bez wiosny mieć chcieli, którzy chcą, żeby młodzi nie szaleli" J. Kochanowski "Chcąc odzyskać młodość, trzeba tylko powtórzyć dawne szaleństwa" O. Wilde "Nie ma nic smutnego w jesieni, jeżeli nie zaniedbało się wiosny" Z. Nałkowska "Nie idzie o to, żeby być młodym, idzie o to, żeby być żywym" M.Dąbrowska (pasuje to do pokoleniaa kolumbów-baczynski itd) "Młodość jest sumieniem życia" M. Gorki "Młodość jest solą ziemi w oku" J Tuwim "Młodość nie wierzy doświadczeniu starych" T. Dołęga-Mostowicz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja za matury biorę 80 zł mało kasy, aleważne że ludzie zadowoleni. choć ostatni temat to była masakra:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hgjjgcjc
wydaje mi sie że Wertr nie bywa analizowany pod kątem swojego młodego wieku tylko raczej jako bohater romantyczny, kochanek itp.. Jakoś nie pasuje mi on do tematu tej prezentacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×