Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość DeLaFayette

Szukam książki fantasy dla starszych czytelników. Co polecicie?

Polecane posty

Gość DeLaFayette

Jak w tytule, szukam dobrej książki/serii fantasy. Najlepiej jakąś bardziej realistyczną tj. bez jednoznacznie dobrych/złych bohaterów, a gdy jest w niej wojna - tam i krew, i gwałty. Pełną tajemnic, mroczną i z magią tylko dla nielicznych (najlepiej osadzoną gdzieś w czasach średniowiecza) :P Może być trochę w klimatach typu serial ,,Camelot" :) Co możecie mi polecić? PS Darujcie sobie Sapkowskiego i Pieśni Lodu i Ognia - znam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kravka
Polecam serię Pan Lodowego Ogrodu Grzędowicza. Zaczyna się w przyszłości ale niech Cię to nie zraża, główny bohater w ramach eksperymentu badawczego przenosi się na planetę w której czas zatrzymał się w czasach naszego średniowiecza. Naprawdę wciągające.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kravka
Ponadto polecam też serię Nocny patrol. dzienny patrol, patrol zmroku, tajemnica czarnej palmiry autorsta łukjanienki. Akcja toczy si ę co prawda we współczesnej Moskwie ale moim zdaniem ciężko się od tych książek oderwać :0) Jeśli oglądałaś film, to ... zapomnij że go oglądałaś bo książka jest REWELACYJNA. Mojego faceta musiałam na czytanie namawiać 2 lata (oglądał film i marudził) a potem dalsze książki mi podkradał :) Mam nadzieję, że pomogłam. Ah jeśli nie znasz polecam cykl Piekary o inkwizytorze "Sługa Boży" i dalsze tytuły, cykl opowiadań powiązany tematycznie osadzony w odpowiednim klimacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kravka
Świetna jest także trylogia Kusziel. Autorki nie pamiętam ale znajdziesz sobie w googlach. Poleca ją Sapkowski ale to ona mogłaby poecać jego książki. Jak dla mnie REWELACJA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A sprawdzałaś klasykę? Polecam Ursulę Le Guin i "Czarnoksiężnika z Archipelagu" - bardzo fajna powieść, poważna, z przekazem i przy tym bardzo wciąająca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DeLaFayette
Czytałam ,,Czarnoksiężnika". Rzeczywiście świetna pozycja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polecam sagę Pieśń Lodu i Ognia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tre--le
zgadzam sie z fafajek trylogie czarnych kamieni to moja ulubiona książka! mimo ze autorka rozwinela trylogie az w 9 czesci to glowna akcja dzieje sie w 3. pozniejsze sa to opowiadania dopelniajace trylogie albo ksiazki o nowych boheterah w ktorych przewijaja sie tylko wczesniejsi. czesci od4 w gore czytalam tylko raz z ciekawosci, ale do trylogi wracam bardzo czesto. jest to historia o magi. jej moc mierzy sie w kolorach otrzymanych kamieni ktore sa ich zbiornikami. glowna bohaterka jest dziewczynka ktora posiada ogromna moc przerastajaca kilkaktotnie nawet wielkiego lorda piekla. jej rodzina jednak nie jest tego swiadoma i uwaza ja za ekscentryczne dziecko z zaburzeniami psychicznyni.... jest to ksiazka od 18 lat. znajdziesz tam przemoc, sex, niewolnictwo, ale rowniez walke o przetrwanie i nadzieje na zmiane zdeprawowanego spoleczenstwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tre--le
zapomnialam dodac ze narracja jest 3 mezczyzn co powieksza tajemnice glowniej bohaterki. ktora w czasie ksiazki z dziewczynki na przelomi lat zmienia sie w kobiete

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyczłap
Rober Howard "Conan - Godzina smoka".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zelowka
Anne Bishop- Czarne kamienie Elisabeth Haydon- Symfonia wieków Robin Hobb- trylogia o skrytobójcy i o Złotoskórym Trudi Canavan- trylogia o Czarnym magu Mercedes Lackey- wszystko co sie da... jest tego sporo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tzn. jak dla mnie w tej kategorii nie ma podziału na fantastykę dla młodszych i starszych. Może po prostu zacznijcie od tego - https://popbookownik.pl/razem-we-wszechswiecie-spiacy-giganci-recenzja-ebooka/?cn-reloaded=1 To recenzja ebooka, którego polecam. Jeśli opis się podoba, to spróbujcie. Kosztuje grosze, a to był naprawdę przyjemnie wykorzystany czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Fajna detektywistyczna opowieść w świecie urban fantasy to „Cisza przed burzą”. Sporo odniesień do Śląska, dużo się dzieje w książce. W sam raz na weekend, żeby się odciąć od szarej codzienności. Niedługo napiszę większą recenzję, więc podeślę linka na swojego bloga dla zainteresowanych. Na razie ocena najwyższa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Jestem po lekturze świeżo „Cisza przed burzą” Joanna Stańczyk, przed świętami dorwałam i czułam duży niedosyt po skończeniu pierwszego tomu. Czekam na więcej, a to tylko pokazuje klasę książki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×