Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Kupić telewizor 3D czy poczekać aż zrobią 4D

Polecane posty

Gość gość
Telewizor 3D daj***ardzo słaby efekt,,oglądałam taki i żadnej rewelacji, nie polecam, na 3D wybierz się do kina :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja niedawno kupiłam tv 3d i jestem mile zaskoczona (w sumie nie zależało mi na 3d ale biorąc pod uwagę niewielką różnicę w cenie w stosunku do zwykłego to się skusiłam), konwersja działa całkiem fajnie (zwłaszcza na kanałach HD) i można sobie ściągnąć film typowo w 3d, to już efekt jak w kinie niemalże ;) polecam technologię pasywną, a jaki rozmiar tv Cię interesuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jw straszna lipa, moja ''tępa'' znajoma, ktora kupuje każdą nowosc jak glupia ma tv 3d, filmow w 3d jest bardzo malo, w telewizji nic w 3d nie nadają, efekt jest po prostu do dooopy, nie warty tych pieniedzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość - mozesz podać marke i model twojego telewizora ? Nie znam sie na tych technologiach ale tak jak mowie, moja znajoma kupila 50 calowe pudlo a efekt jest slaby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to niszczy wzrok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kupiłam LG 47LM620S, jesteśmy zadowoleni, choć tak jak pisałam nie zależało nam na 3D, to w tym modelu fajnie działa, może dlatego, że LG stosuje tą samą technologię co kina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zalezy jaki telewizor i jakie ma parametry. Nie sluchaj ,ze lipa czy ze brzydki obraz. jak ktos ma jeden z tanszych z malymi Hz itp. tp obraz bedzie mial gorszy . Do tego dochadza okulary , sa aktywne i nieaktywne . Nie musze dodawac ,ze aktywne sa lepsze . wszystko ma znaczenie . moim zdaniem jezeli ktos ma kiepski obraz to dlatego ,ze nia ma zbyt dobrego telewizora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale po co wam 3D jak prawie w ogole nie ma filmow w trojwymiarze a te co są to najczesciej przyrodnicze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobry telewizor ma funkcje i w kazdej chwili mozesz przejsc na ogladanie 3d .Wciskasz guzik na pilocie i masz 3d , nawet wiadomosci mozesz sobie tak ogladac . A jak ci sie znudzilo ,przechodzisz na format 2d . jeden przycisk na pilocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Teraz filmy do kupienia wychodza w blu ray i w 3d . Albo kupujesz zwykle dvd albo bluray 3d , zaden problem , ale ten drugi troche drozszy i obraz lepszy . Filmow w tv nie jest duzo , ale na pilocie jest funkcja i mozesz przejsc na format 3d w kazdej chwili . I glupio komedie obejrzec w okularach jesli masz na to ochote.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja wtrącę 3 grosze, nie czekaj na telewizory 4d bo takich nie będzie. Zgodnie x prawami fizyki 3 wymiary określają przestrzeń więc ekrany 3d dają wrażenie przestrzeni, 4 tym wymiarem jest czas i żadne urządzenie nie wpłynie bezpośrednio na jego postrzeganie, no pomijając że już teraz tracimy przed tv i komputerami mnóstwo czasu:P A moim zdaniem nic nie przebije 3d w kinie do domu wystarczy, zawyły telewizor, no chyba, że lubisz bajery i szpan przed sąsiadami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A obraz nie jest lipny . Wszystko zalezy od rozdzielczosci . Jak tv ma duzo herzow to i obraz jest duzo lepszy . Sa okulary aktywne i pasywne , pasywne tansze i to tez robi roznice w obrazie . jak ktos kupil jeden z najtanszych telewizorow ,z malymi herazmi to moze i obrazu nie ma zadowalajacego . nowe telewizory maja swietny obraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A obraz nie jest lipny . Wszystko zalezy od rozdzielczosci . Jak tv ma duzo herzow to i obraz jest duzo lepszy . Sa okulary aktywne i pasywne , pasywne tansze i to tez robi roznice w obrazie . jak ktos kupil jeden z najtanszych telewizorow ,z malymi herazmi to moze i obrazu nie ma zadowalajacego . nowe telewizory maja swietny obraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
3d w kinie czy w domu ? Ostatnio kupilam ,,Avatara ,, na 3d . Cudny obraz !!! Po prostu bajka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
,, polecam technologię pasywną, a jaki rozmiar tv Cię interesuje?,, XXX A czemu polecasz pasywna ? Przeciez aktywna jest duzo lepsza .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na canal + i hbo leca filmy w 3d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie oczy od tego 3d bolą :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gościu 17:30 polecam pasywną bo dużo o nich czytałam. Pasywna jest że tak powiem mniej inwazyjna dla organizmu, tzn okulary są całkowicie zwykłe, a przy aktywnej mamy zasilane akumulatorowo, co oznacza bateryjkę przy samej głowie, nie poleca się ich dla osób z migrenami lub wadami wzroku (a ja mam bardzo dużą wadę, więc dla mnie było to ważne). Obie technologie mają wady i zalety, radzę o nich poczytać przed wyborem bo wcale nie musi być tak, że aktywna jest lepsza ;) w wielu przypadkach jest wręcz gorsza. xx co do pytania po co tv w 3D, my kupiliśmy bo różnica w cenie mała a kto wie co będzie za 2-3 lata, może wówczas masę kanalów zaczną nadawać w ten sposób? Poza tym w naszym modelu konwersja 2D do 3D działa bardzo fajnie (na kanałach HD) więc dowolny film mogę oglądać w 3D za pomocą jednego przycisku na pilocie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
aha, i aby oglądać 3D i nie narzekać na jakość tv powinien mieć odświeżanie minimum 200Hz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oczywiscie to twoj wybor , ale bol glowy moze powodowac migotanie w szklach aktywnych ( tych troche tanszych jest bardzo mninimalnie zauwazlna) . Pasywna meczy oczy , obraz jest duzo gorszy , czasami przez filtry w szklach kolory slabe . Tylko technologia aktywna pozwala na wyswietlenie palnego obrazy Full HD 1080p. ,,Dzięki tej technologii, każde oko widzi obraz Full HD (1920×1080). Jak do tej pory technologii pasywnej nie udało się osiągnąć tego efektu i nie wiadomo, czy kiedyś do tego dojdzie.,, Jezeli komus zalezy na najlepszej jakosci obrazu 3d to powinien wybrac technologie aktywna . W pasywnej spada rozdzielczosc nawet o polowe do 1920x540.Rozdzielczosc pionowa jest okrojona , sa slabe katy widzenia gora -dol, siłą rzeczy spada rozdzielczość obrazu do 1920×540. Dodatkową wadą jest są również słabe kąty widzenia góra-dół – telewizor powinien być umieszczony na poziomie naszych oczu. Aktywna to przyszlosc-po prostu !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pasywne maja gorsza rozdzielczosc o polowe ( zamiast 1080 maja 540 )co powoduje ,ze film w 3d ma gorsza jakosc. A co gorsze poprzez filtry polaryzacyjne jakosc 2d tez jest gorsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W pasywnej nie ma obrazu w Full HD. I dodatkowo w 3d widac czarne pasy na ekranie . Jesli chodzi o doskonala jakosc obrazu to taki daje tylko technologia aktywna .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
autorko lepiej poczytaj różne opinie o tych technologiach (a o bólu głowy przy aktywnych znajdziesz mnóstwo, ja wolałam nie wywalać kilku tysięcy wiedząc, że przy mojej wadzie ból gwarantowany) i wcale nie jest tak jak tu piszą, że jakość jest tak bardzo słabsza, możesz to porównać nawet w sklepie ze sprzętem gdzie odpalone są różne telewizory, w 2D różnicy nie ma żadnej, w 3D w niektórych filmach ponoć aktywne są trochę lepsze, ale ja jednak wolę gorsze 3D niż nie oglądanie go wcale przez ból głowy ;) w kinach mamy stosowaną technologię pasywną a jednak jest ładniej niż w domowych aktywnych ;) ja sporo poczytałam, także o wadach technologii aktywnej przed zakupem, ale oczywiście to indywidualny wybór, tv z technologią aktywną jest więcej przez co są też tańsze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ooo dobrze wiedzieć że mam jakieś czarne pasy podczas 3D, hahahah, po co piszecie takie bzdury? może przy 50Hz odświeżaniu jeśli masz tak kiepski tv to tak jest... grunt to poczytać, wybrać konkretne modele, poczytać opinie i wówczas wybrać to co dla nas najlepsze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie kupoj 3D bo to juz historia tv:-) Wiem, ze w sklepach jeszcze jest ale to historia:-) 4D nie planuja na razie. Jak chcesz kupic to poczekaj na 8K bo to jesttechnologia dajaca zludzenie trojwymiaru:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przyszłość to tv 3d bez okularów, oczywiste, ale po co czekać kilka lat na nową technologię, i tak można wymienić tv za te 5 lat czy nawet więcej, jak już nowe tv będą w przystępnych cenach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zgadzam sie co do technologi aktywnej. i nie ma co porownywac wilekichjak szafa telewizorow z marymi paramterami i technologia. Ja mam najnowszey telwezor samsunga f8000 40 cali. I jest to niesamowite urzadzenie, full hd w 3d, ma 4 rdzeniowy procesor, jest to spmart tv, sterowany glosem badz ruchem reki , ma wbudowana kamerke mozna dzwonic na skype i korzystac z internetu poprzez bezprzewodowa klawaiture lub myszke. monz nagrywam programy bezpsrednio na zew dysk. Obraz na blueray czy w 3d czy nie, jest po prostu Idealny. Warunke jedne- nie trzeba ogladac filmow z marnej jakosc***iratow:) Moiem zdnaiem to najpiekniejszy telewizor jakiw zyciu moglem kupic. 1 cm grubosci i praktycznie zero ramki dookola czysty ekran. I 3d wyglada z***biscie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja uważam, że 52 cale to max, większe już wyglądają beznadziejnie... sama bym kupiła 42 gdyby nie to, że mamy wielki salon i taki maluch by tam zniknął, więc padło na 47 ;) poza tym oglądając bluray na każdym tv będzie piękny efekt :) oczywiście mam na myśli własnie takie jak gość wyżej pisał, min 200Hz, najlepiej smart bo daje fajne możliwości (np udostępnianie tv przez wifi lub gry w dualu itp)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×