Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Smutnapracusiaa

Mam płacić alimenty na ojca w wysokości 2500 ! POMOCY

Polecane posty

Gość Smutnapracusiaa

Moj ojciec leczy sie psychiatrycznie jego stan pogorszyl sie a on zostal umieszczony w DPSIE dom pomocy spolecznej , koszt miesieczny to 3200 a on ma 700 zl renty plus jakies długi Jezeli dzieci nie maja dochodów to gmina bedzie oplacac. Wiec ... Moje 3 siostry nie maja dochodów , sa na utrzymaniach mezow i nie pojda do pracy Ja chcialam jechac za granice , ale twierdza ze mam obowiazek zglosic ppdjecie pracy(czy jesli nie zglosze to grozi mi odpowoedzialnosc karna)? Próg dochodowy to 1902 zł Wiec jezeli za granica zarobie np 5000 to wychodzi 5000-1902.... Jestem zobowiazana dopoki ojciec zyje , rodzina sie nim nie zajmie Ojciec odszedl gdy mialam 5 mies... Mam 21 lat dopiero i taki start zyciowy Dostalam swietna oferte pracy za granica ale na czarno nie da sie zatrudnic bo juz pytalam ... Powiedzieli ze jezeli nie zglosze zatrudnienia to sprawdza w zusie nawet jak bede za granica bo rozliczam sie w polsce i tu. Co robic????! Ktos zna sie na takich sprawach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Smutnapracusiaaa
Powyzej 1902 beda sciagac kwote , niezrozumiale napisalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hola, alimenty to się ustala wyrokiem sądowym. istnieje taki wyrok, który jest prawomocny i zobowiązuje cię do płacenia alimentów? kto umieścił twojego ojca w DPSie i dlaczego? idź do jakiegoś prawnika, ktoś ci ściemnia totalne bzdury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a skoro siostry nie pracują, to niech się zajmą ojcem na zmianę. i nie ma w tym kraju żadnej ustawy, na mocy której będą ci ściągali cokolwiek z twojej pensji powyżej jakiejś kwoty. rozumiem, że jesteś młoda i możesz nie wiedzieć, ale ktoś ci nagadał totalnych bzdur :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Porozmawiaj o tym z prawnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeszcze nie zapadł wyrok prawomocny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ktoś ci dziewczyno próbuje wyrobić w alimenty. Nie masz obowiązków SAMA za wszystko płacić. W takich sprawach robi się rozprawę w sądzie, zbierają się wszystkie dzieci, sprawdzają finanse każdego i zasądzają odpowiadanią kwotę. Poza tym jeśli jesteś w stanie udowodnić, że ojciec cię opuścił i nie interesował się tobą to na tej podstawie możesz odwołać się od płacenia. Bo niby dlaczego? Porozmawiaj z adwokatem i nie daj sobie wmówić że musisz płacić. Chyba twoje siostrzyczki chcą cię zrobić na szaro. Nie daj się! Moja bliska koleżanka miała podobną sytuację. Ona jej siostra i 2 jej braci mieli sprawę w sądzie o alimenty na matkę. Chcieli żeby dokładała jej sama 1900 zł. Ona pracuje i jeszcze doszkala się studiuje zaocznie. Jest pielęgniarką. Gdyby tyle dawała zostalo by jej 1000 zł na życie. Nie dała się wyrobić! Okazało się że bracia mają dochody. I to sprawdzili. Muszą wszyscy dokładać po równo. Nie daj się!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jest w ogóle jakaś sprawa sądowa? wyrok nie zapada jako prawomocny, tylko jest czas na jego uprawomocnienie się. w tym czasie możesz się odwołać. naprawdę skonsultuj się z jakimś prawnikiem, bo straszne farmazony wypisujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Chyba twoje siostrzyczki chcą cię zrobić na szaro." X dokładnie tak samo mi się wydaje. opiekować się starym nie chcą i szukają łosia, który będzie łożyć na DPS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Smutnapracusiaaa
Narazie tylko byl wywiad , ja jestem bezrobotna , ale chce jechacza granice ale jesli maja mi sciagac z zagranicznej pensji to nie ma sensu zebym jechala. Urzednik powiedzial ze sprawdza to w zusie czy pracuje Nie wiem kiedy bedzie rozprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak wyjedziesz za granicę i będziesz tam miała ubezpieczenie zdrowotne to mogą sobie w ZUSie sprawdzać, życzę powodzenia ;) wtedy w żadnym zusie figurować nie będziesz. podobnie jeśli podejmiesz pracę w Pl na umowę o dzieło, to również nie będziesz zgłoszona do zusu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Olej starego dziada i wyjedz za granice, tam złodziejski zus nie ma dostepu 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli w 2017 nie pracowalas i wyjedziesz zagranice, to hi musisz w Polsce składać PIT-u. Jeżeli praca nie jest zalatwiana przez polska agencje pracy, to żaden polski urząd nie będzie o tym wiedzieć. Ja płacę podatki zagranicą, mam zagraniczne ubezpieczenie i na stałe mieszkam zagranicą. Mając taką rodzinę jak Autorka uciekalabym jak najdalej. Jeżeli jednak pracowalas w 2017 w Polsce, to musisz zlozyc PIT. Ale za chwilę koniec roku, więc zanim będzie prawomocny wyrok, zaczniesz życie zagranica. Podobno jest z ojcami, którzy nie płacą alimentów - jak przebywają zagranicą są nie do ruszenia. Nie podawałam tego, ale jeżeli faktycznie ojciec się Tobą nie interesował, nie kochal i nie dbal, to nie plac na niego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zagranica załóż sobie konto i nie przelewaj kasy do Polski. A jak już przyjedziesz na urlop/zakupy, to kasa w gotówce i wymieniaj na bieżąco. Nie musisz się spowiadac czy pracujesz, gdzie i za ile. Możesz np. poznać faceta i do niego wyjechac. Nie rozgaduj się za bardzo z dobrymi zarobkami zagranica, nie publikuj tego na portalach społecznościowych (a najlepiej skasuj to! Żeby się kiedyś nie wkopac). Nie panikuj, tylko sie pakuj i zacznij nowe życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jade przez polska agencje pracy , pytalam ich o rozliczenie , powiedzieli ze bede rozliczana w polskim i zagranicznym zusie Ehh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
obowiązek alimentacyjny działa w obie strony i mało kto to wie. To znaczy bardzo chętnie dziś dzieci i byłe żony ściągają od ojców alimenty ale gdy kiedyś sprawa się odwraca i trzeba na starość pomóc ojców to robi się pod górę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A dlaczego nie chcesz pracować w PL? Przecież nasze wynagrodzenia idą cały czas w górę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie mam wyksztalcenia , a poza tym chce duzo zaoszczedzic , nie widze sie na kasie czy gdzie indziej , a zreszta w polsce przekrocze 1902 zl i mi zabiora reszte AUTORKA A ile czeka sie na wyrok prawomocny w takich sprawach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Takie rzeczy tylko w pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×