Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kotwicka anna

on Turek, ja Polaka

Polecane posty

Gość kotwicka anna

inne religie, inne życie jak myślicie połączy nas coś, czy religia i obyczaje rozdzielą? on mnie kocha, ale nie wiem czy mu wierzyć, znamy się dopiero 3 miesiące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kotwicka anna
przepraszam, ja Polka oczywiście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Brondynka
czas pokaże..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uiujo
Najgorsza nacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość British Narzeczona
Witaj, Ja jestem w podobnej sytuacji.... Jestem Polką, a mój Narzeczony Brytyjczykiem. Na początku było ciężko, nie ukrywam, ale z dnia na dzień nasz związek staje się mocniejszy. Ja wierzę, że miłośc pokona wszelkie trudności, czy to w postaci religii czy bariery językowej:) Powodzenia zyczę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uiujo
ewelinka2333-zgadzam sie w stu procentach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelinka2333
jak ktos wyzej napisal, czas pokaze,,, ;) powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skąd te wieści
moja siora ma Turka za męża od 10 lat, mieszkają w Niemczech, fajna z nich para, kochają się, mają 2 dzieci, dużą rodzinę, siostra nigdy nie oberwała, pracuje zawodowo, razem podróżują i jest git

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sama nie wiem czy to
dobry układ ale Polak potrafi być gorszy od Turka czy Araba wiem coś o tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie napiszę kim jestem...
Moja koleżanka kilka lat temu wyszła za Turka. Mieszkaja w Niemczech. Na poczatku było fajnie,ale teraz to już wcale tak fajnie nie jest. Ona ma dziecko z pierwszego związku.Dziewczynkę 12-letnia.On tą dziewczynke traktuje okropnie.Dla niego liczą się tylko jego synowie. Obecnie maja troje własnych dzieci i ta dziewczynke z pierwszego związku koleżanki.Maja dwóch synów 4lata,3lata i malutka miesięczna dziewczynka. On uważa że nie będzie się zabezpieczał.Jeżlei ona się nie zabezpieczy-to jej problem.Stąd kolejne ciąże.Teraz,kiedy urodziła im sie córka,on był bardzo niezadowolony.Oczywiście dlatego,że to córka-liczył na 3-go syna!!!! Ona nie może ubierac się tak jak tego by chciała.Zawsze w długich spódnicach,lub w spodniach.On tylko rządziw domu.Ona nie ma nic do powiedzenia.On trzyma kasę.Robi co chce.Nawet jest taki gnojek,że jak ona chce iśc do fryzjerki,to on z dziećmi nie zostanie,bo to zadanie matki i zony,a nie jego. Ona od 5lat nigdzie nie była sama.Nie chodzi do kina,na basen.Nigdzie.Wszędzie albo ciągnie dzieci,albo ona,on i dzieci. Samej jej w sumie nie wolno! A co jest najdziwniejsze,że ta dziewczyna była bardzo mocna psychicznie przed wyjściem za niego.Taka co to wygarnąc potrafi. Teraz jest inaczej.Ona jak mysz pod miotłą. Dzieci maja tureckie imiona,nie mówią po Polsku:( Za to mówią po niemiecku i turecku. Nawet ta dziewczynka z jej poprzedniego związku musiała nauczyc się mówic i pisac po turecku,za to po polsku-nie!Ta mała wyjechała do niemiec kiedy miała 7lat,wiec nie wiele potrafi napisać po polsku,a mówic potrafi ale "gubi"słowa. Takie to życie jest z Turkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stereotyp
nie każdemu psu Burek na imię, jak mozna uogólniać? każdy jest inny, a obyczaje, jak ktoś akceptuje ich styl zycia to dobrze, jeśli nie niech nie wiąże się z nikim, oprócz Polaka mam za małżonka grekokatolika, dzieci 2, jedno jest wyznania męża, drugie wybiera katolicyzm są trudności, ale jak się kocha można wszystko przezwyciężyć!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelinka2333
nawet pierscionek juz masz:D powodzenia;) szczerze, mam nadzieje ze tobie sie uda;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciezko powiedziec
ja sie nasluchalam niefajanych historii w Niemczech - Polki+ Turki, ze nieciekawie to wyglada....sama nie wiem czy to osoby zyczliwe czy nie tak mowia... nie daj sie zwiesc, pozanj jego rodzine, jak chce cie poznac z rodzicami, to znaczy ze traktuje sie powazniej niz cieple ciako na podwieczorek... z drugiej srtony nie mozna przekreslac kazdego...Polacy tez bija i nie mysl tak, ze wszystko co zle spotka cie od neigo...a moze to ejst twoja milosc... ja mam tyez egzotycznego chlopaka, z Brazylii, ale jest fajny, szczery i kochany, a kultura wbrew pozorom bardzo podonbna do polskiej tobie zycze najlepszego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Brondynka
do ->nie napiszą kim jestem... - ja miałam męża Polaka w Polsce i traktował mnie tak samo jak ten Turek twoją koleżankę. To nie zależy od narodowości, ale od człowieka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miałam chłopaka Turka
wspaniały człowiek, fotograf, urodziłam nam córkę, kochał ją, była jego oczkiem w głowie, był czuły i dbał o nas.........niestety 2 lata temu miał wypadek zginął. Jego rodzice do dziś interesują się jedyną wnuczką, dzwonią do mnie, przysyłają prezenty, bardzo mi pomogli po jego śmierci BYŁ WSPANIAŁY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miałam chłopaka Turka
dodam, że mieliśmy ustaloną datę ślubu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Brondynka
Poznałam kiedyś małżeństwo , ona Austriaczka, brzydka, z garbatym nosem, ale blondynka :) Miała panieńską córkę i synka z tym mężem Turkiem. Patrzył w nią jak w obrazek, zgodne, szczęśliwe małżeństwo. Byłam u nich w domu, we wszystkim jej pomagał, robił kawę dla gości i tp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ojej... Sama jestem zagorzałą przeciwniczką uogólnień, ale... •tak jak sądzę, że partnerstwa pomiędzy osobami różnych nacji, ale tej samej lub podobnej religii są jak najbardziej możliwe, ciekawe i ISTNIEJĄ, •tak, NIE wierzę [bo widzę] w udany związek pomiędzy osobami wyznającymi tak różne, ODMIENNE wierzenia! Opowiedziałabym Ci trzy historie--kobieta+Turek; Każda zaczynająca się podobnie-pięknie, każda kończąca się tak samo-piekłem. Wiem, że są wyjątki; dlatego napiszę, że w 75% prędzej czy później idylla się skończy-uderzy Cię. Życzę jednak!!!, aby było inaczej Powodzenia ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelinka2333
te historie nie sa wzssane z palca,, nie twerdze ze kazdy Turek jest taki sam,,ale wiekszosc z nich jest taka jak opisalam, jezeli Turek sie dowie ze w poblizu jest Polka traktuje to jak zaproszenie do fajnej zabawy, wiedza ze Polki leca na brunetow z ciemnymi oczami,, szczegolnie takie ktore przyjechaly 1 raz do obcego kraju,, Polki wsrod Turkow uwazane sa za najlatwiejszy towar do zaliczenia,,skad wiem? tak jak wspomnialam,, kolezanka ma chlopaka turka, od niego sie nasluchalam nie stworzonych historii i latwowiernych Polkach itp.. zycze kazdej z was powodzenia i szczescia,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co powiecie na związek
Żyd i Niemka? znam takie małżeństwo - szczęśliwe nie piszcie więć, że coś co z pozoru wydaje się niemożliwe nie może się udać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelinka2333
Zyd i Niemka z dzisiejszych czasow nikogo nie dziwi,, nikt nie mowi ze malzenstwo Turka z Polka zakonczy sie fiaskiem,,pisze co jest i co widze wlasnymi oczami,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a Polacy lepsi
nie sądzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sam1
Popieram Ewelinke ....ja mieszkam w stanach i tu murzyni mowia ze Polski sa najprostrze, malo tego jak ja dobrze posunie to pozniej zyje na jej rachunek z dwa lata dopoki ona nie zrozumie ze on ja tylko wykorzystywal. Mam czarnych znajomych i tez sluchalem duzo , malo tego znam takie co do tej pory lubia czarne bolce i im z tym dobrze, juz sie przyzwyczaily. Nie wazne ze oni tluka co innego co drugi dzien i jeszcze w przerwach wyda jakies 5 dol zeby mu jakas narkomanka z ulicy loda zrobila...... Nie wiem co was pociaga w Turkach lub Arabach( nie mowie o innych rasach) przecierz kazdy moze zrobic maslane oczy,ponakrecac makaron ze kocha,polazic pare miesiecy a pozniej swoje. Ja mysle ze tu trzeba patrzec na kulture i religie tego kraju oni sa wychopwywani tak a nie inaczej od urodzenia i co i dla was piekne Polki oni sie zmienia .....Zawsze bedzie jakis wyjatek ale to tylko wyjatek, reszta wam pokarze jak cudnie byc zonka Turka.........powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turek, nie-Turek, Arab, nie-Arab... Wszystko zależy od danego człowieka i jego charakteru. Wiadomo, że to przede wszystkim inna kultura, inna socjalizacja itd. i to trzeba miec na uwadze. A Polak to nie potrafi?! \"Bo zupa była za słona\", bo to, bo tamto. A skąd niby wiadomości trąbią o przemocy w rodzinach, o katowaniu dzieci itd.? Turcy przyjeżdżaja i napieprzają, co?! Do autorki ---> bądź ostrożna i czujna. 3 m-ce to za krótko, żeby kogokolwiek poznać. Czy Polaka czy Turka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sceptyczna racjonalistka
Co innego jest miec faceta cudzoziemca Brytyjczyka, Niemca, ewangeliste, ateiste czy Murzyna z New York, a co innego faceta z muzulmanskiego kraju, gdzie kobieta jest zawsze czym gorszym od mezczyzny w swiadomosci narodow. Zwiazek z muzulmaninem to ogromne ryzyko i osobiscie nigdy bym sie w to nie pakowala. A wiem, bo mieszkam z muzulmaninem, ktory jest chlopakiem mojej przyjaciolki, ona tez uwaza, ze jest cudownie, on gotuje i sprzata i raczej jej nie uderzyl, a jednak jego przyjaciele zawsze stoja na pierwszym miejscu przed nia, duzo bym musiala pisac, w kazdym razie widze codziennie jak bardzo ona jest "szczesliwa" z tym apodyktycznym chamem i podchodze sceptycznie do wszystkich tych "szczesliwych" dziewczyn, ktore maja facetow muzulmanow. Jeszcze chcialam dodac, ze ten Kurd, ktory ze mna mieszka wydaje sie przesympatycznym czlowiekiem na pierwszy rzut oka, usmiechniety, wesoly, jak i jego koledzy, tylko upokarza swoja dziewczyne na kazdym kroku i w kazdym szczegole, a najchetniej przed kolegami sadzac, ze ona nie rozumie. Rzadzi on, a ona nie ma prawa w niczym sie sprzeciwic, bo "jak sie nie podoba to won". Ale ona niby jest szczesliwa :O (pomijajac fakt, ze ciagle placze).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sceptyczna racjonalistka
Co innego jest miec faceta cudzoziemca Brytyjczyka, Niemca, ewangeliste, ateiste czy Murzyna z New York, a co innego faceta z muzulmanskiego kraju, gdzie kobieta jest zawsze czym gorszym od mezczyzny w swiadomosci narodow. Zwiazek z muzulmaninem to ogromne ryzyko i osobiscie nigdy bym sie w to nie pakowala. A wiem, bo mieszkam z muzulmaninem, ktory jest chlopakiem mojej przyjaciolki, ona tez uwaza, ze jest cudownie, on gotuje i sprzata i raczej jej nie uderzyl, a jednak jego przyjaciele zawsze stoja na pierwszym miejscu przed nia, duzo bym musiala pisac, w kazdym razie widze codziennie jak bardzo ona jest "szczesliwa" z tym apodyktycznym chamem i podchodze sceptycznie do wszystkich tych "szczesliwych" dziewczyn, ktore maja facetow muzulmanow. Jeszcze chcialam dodac, ze ten Kurd, ktory ze mna mieszka wydaje sie przesympatycznym czlowiekiem na pierwszy rzut oka, usmiechniety, wesoly, jak i jego koledzy, tylko upokarza swoja dziewczyne na kazdym kroku i w kazdym szczegole, a najchetniej przed kolegami sadzac, ze ona nie rozumie. Rzadzi on, a ona nie ma prawa w niczym sie sprzeciwic, bo "jak sie nie podoba to won". Ale ona niby jest szczesliwa :O (pomijajac fakt, ze ciagle placze).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość turkish
Murcielago----> Turcja to nie jest kraj arabski:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biała magnolia
nie wiem jak z panami, ale turek, mongoł to jednak bardzo niekorzystna mieszanka takie kobiety sa wredne i złosliwe, siegaja do czarow. Mąż mi mówił jak mściła sie jedna na nim, bo majtek u niego zapomniała:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×