Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wiem wiem temat był

ale prosze mi napisać

Polecane posty

Gość wiem wiem temat był

jakie proporcje i co przede wszystkim do pysznych placków ziemniaczanych ziemniaków mam koło 2 kilo słyszałam ze daj sie śmietane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poczatkująca piekara
ziemniaki mąka jajo czosnek troszke śmietany mniam mniam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o rzeszty
ziemniaki to faktycznie sa pyszen, ale marnowac je na placki? fuj :P to zreszta i tak lepiej niz marnowac na placki jeszcze pyszniejsze cukinie, co wiele ludzi robi ... nie rozumiem ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dodając
jajko do placków, oddziel żółtko od białka, żółtko dodaj do ciasta a białko ubij na sztywno i dodawaj na końcu mieszania ciasta. placki wyjdą puszyste i chrupiące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzięki wielkie
dobrze ale co z ta śmietaną dajemy czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a u nas troszkę inaczej z cukrem na słodko: jajo ziemniaki marchewka mąka do zagęszczenia plendze się nazywają i są z wielkopolski inaczej placki ziemniaczane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dodając
smietane mozesz spokojnie dodać. ja daje 1-2 łyzki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ooooooooooo każdy robi inaczej. Ja robie tak-ziemniaki hop na tarkę ale o grubych oczkach,jajko,posiekana cebula,sól,pieprz,troszkę mąki i mieszam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ile ludzi tyle przepisów na placki u nas ja wymyśliłam takie :(proporcje na 1 kg ziemniaków) 1 kg ziemniaków, 1 jajko, pól cebuli, 2 łyżki mąki, sól, pipprz Ziemniaki trę na grubych oczkach daję całe jajko, 2 łyzki mąki, sól pipeprz i startą na drobnych oczkach cebulę, mieszam jak za rzadkie to daje jesczę lyżkię mąki, bo róznie ziemniaki wsiąkają. smaże na oleju kładąc dużą łyżką małe placuszki na patelnię A śmietana ewentualnie potem do polania, ale u nas kay je takie bez niczego są chrupiące i smaczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aisia
a ja robię Placki diabelskie-ziemniaki scieram na drobnej tarce do tego łyżka mąki pszennej,2 całe jaja, 2 lub 3 ząbeczki czsnku przecisnietego przez praskę i tak około 5-10 dkg sera żółtego startego na tarce o dużych oczkach-mieszamy ,smażymy i wcinamy pychotka mówię Wam-spróbujcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aisia
oj! zapomniałam o cebuli-1 szt.starta na tarce na ktorej trzemy ziemniaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×