Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość chcemy mieć swój dom

Budowa domu. Prosze wejdzcie

Polecane posty

Gość chcemy mieć swój dom

Chcemy z mężem wziąć 170 tys. na budowę domu. Wybraliśmy już projekt i orientacyjne koszty to 150 tys. Domek nieduży, budować będzie go mój tata i kilku znajomych więc koszty budowy będą niskie. Myślicie, że wystarczy 170 tys na wybudowanie i wykończenie? Nie chcemy brać żadnej firmy tylko wszystko robić sami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojoj..tych
tematow ti juz tu było przerabiane nie raz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chcemy mieć swój dom
Tak, wiem czytałam ale zazwyczaj piszą że mając 300 tys można dopiero myśleć o budowie ale to przesada. My z mężem chcemy mały domek, parterowy, bez cudów dlatego pytam czy tyle wystarczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gyugyufyufvk
podobno parterowy jest droższy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania bania
nie parterowy nie droższy..tylko trudno tak na forum wszystkiego odrazu ,,dotknąć". Mozesz tanio wybudowac, ale potem będziesz miała co jakis czas problemy - niespodzianki..coś będzie przeciekać, cos bedzie odstawac, izolacja cieplan nie za duz, więc rachunki za cipeło większe..itp..itd.Dlatego niektórzy buduja na raty, rozkladając na kilka lat aby wszystko w miarę zrobic na dobrym poziomie. Prawie każdy naciął się na tanich meblach lub butach. Podobno jeśli nie jesteś bogatym to powinieneś kupować dobre rzeczy. Ale to tylko moje zdanie...170 tys. to dużo dla nas przecietniakow, ale na dobry dom, nawet mały troche chyba będzie za mało..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chcemy mieć swój dom
Właśnie chcieliśmy zrobić "tańszym kosztem" Mój tata ma firme budowlaną to materiały będą tańsze, tak samo z robocizną...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania bania
to bardzo dobry plus, mój mąż też prowadzi firmę i wiem o co ci chodzi,bo nie tylko ,że materiały tańsz to potem jeszcze zakup można wrzucać w koszty..Moim zdaniem spróbuj i dasz nam znac, jak wam poszlo.Nie możecie oszczędzać na dobrych oknach , ociepleniu scian, dobrym dachu i systemie grzewczym..to chyba najważniejsze..może dacie radę...My planujemy ok 100m2 i nam wychodzi więcej..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość budowlaniec
witam jestem w tym fachu juz pareeee lat i wiem cos na ten temat jedno jest pewne im mniej kredytu tym wczesniej bedziecie spokojnie spac.A wiec im predzej zaczniecie tym lepiej wszystko pojdzie do gory jak juz macie grunt to jest duzy plus jezeli nie macie dzieci to poddasze mozna w pozniejszym czasie wykonczyc a na budulcu tzn bloczki okna izolacje nie mozecie skapic bo sie to odbije za pare lat na ogrzewaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też mam pytanie odnośnie
kredytu na budowe domu. Ile powinniśmy wziąć na dom parterowy z 3 pokojami, kuchnią, łazienką i pomieszczeniem gospodarczym? Chcielibyśmy żeby wystarczylo tez na wykonczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kto pyta nie bładzi
no ja myślę, ze minimum 300 tys. jak razem z wykończeniem..dziś w TV porannej było o nowych kredytach dla małżeństw na pierwsze mieszkanie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jeśli Twój tata ma firmę
budowlaną to powinien wiedzieć, że koszty faktyczne budowy zwykle przekrazcają o 30% koszty szacunkowe. Moim zdaniem w zyciu nie wystarczy na wybudowanie i wykończenie. Mój kolega też ma firme budowlaną, wspólpracuje z firmą wynajmującą maszyny budowlane, więc wszystko albo za darmo albo taniej i koszt wybudowania sobie małego domku wyliczył na minimum 200 tys. a do tego jeszcze wykończenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jaką technologią będzie stawiany ten dom? ....... chyba od tego trzeba by zacząć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a na zaoczne studia tez
170 tys braknie na bank. Wystarczy na wybudowanie w stanie surowym . Sciany ,podłogi ,armatura . Koszty potężne . A powiedz jaka będzie rata kredytu ? I czy się nie boicie ? Kolega wzial 160 tys ma rate kredytu 1100 a startował od 940. Dostał takiej nerwicy ,że mdleje na stojąco .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kto pyta nie bładzi
wiele tu było juz tematów na temat budowy i ich kosztów, dużo osób pisało jak to można postawić za pół ceny dom. Być może tak, tylko nie widziałam, żeby ktoś napisał udało się nam postawić dom za 150 czy 170 tys. A moze cos przegapiłam na forum. Jeśli komus się uda w dobrym standardzie taki dom postawić to niech da znać. Cos podpowie, ja chętnie skorzystam z takich rad i też wezmę się zabudowę. Do tej pory odzywały sie tylko osoby,które wydały ok 300tys. i mówią,że to nie koniec i twierdzą,że pałacu nie stwiały i rodzina dużo pomaga. Niech ktoś da znac jak można wybudować taniej, napewno można tylko o ile.,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie budowałam ale znam
kilka osób które wybudowały dom z wykończeniem nawet za 120 tysięcy, mieli swoją działkę, budowali sami i wystarczyło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kto pyta nie bładzi
moze ktoś znajdzie się co sam tak wybudował i w przybliżeniu napisze skąd, dlaczego takie niskie koszty. Na forum było dużo takich zdań..,,znam ,słyszałem". Druga sprawa sa zapewne różne sytuacje rodzinne. Młodzi czasami gniżdżą się kątem u rodziny lub wynajmują i desperacko poszukują wujścia na własne mieszkanie. Sąteż osoby, które mają jakieś warunki mieszkaniowe,czasami własne. ale ciasne. Tym pierwszym to nie dziwie się jeśli chcą budować tanim kosztem i szybko, natomiast jeśli ktoś moze odwlec budowę na rok, na dwa lub budować na raty to chyba będzie bardziej rozsądnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! ja też buduję domek, oj jest cięzko, budowa domu to studnia bez dna .... kasę na stan surowy mamy - dostalismy od rodziców a na reszte penie bedziemy brać kredyt, tak się boje tego kredytu... ale cóz bez tego ani rusz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania bania
studnia, ale warto , jaka satysfakcja jak sie taki dom postawi. A propos tanich kosztów- Uwaga! nie przeginajcie, lepiej poczekać z zakupem niż kupic byle co , chociaż i drogi może byc też bubel. Byłam na nowym mieszkaniu u koleżanki, no i żal patrzeć. Ja mam 20 letnie doświadzcenie bycia na swoim, to wiem jak po jakimś czasie wychodzę tanie remonty, wykończenia itp. Koleżanka parcowała parę lat za granicą na mieszkanie.Kupiła upragnioen 2 pokoje, jest sama pensja 1500zł i tak wykańcza z bratem za parę groszy.Co zrobić , takie życie.No więc na ścianach ma fatalną farbę (malowała kilka razy sama ściany, to już trochę sie znam), która jest fatalnej jakości i juz widać,że po roku będzie fatalnie wyglądać, tam gdzie będzie słońce dochodzić lub często chodzić i wycierac sie o nią (np, korytarz). Panele kładła sama z bartem,przerwy zachodzą jedna na druga (kto układal panele to wie o co chodzi), ale przede wszystkim są marnej jakości takie co to markety czasami oferują po 15zl/m2. To nie chodzi o ich wygląd, tylko jak długo poleżą i jak będą wyglądać. Nie mówiłam je wszystkiego,bo szkoda dziewczyny, tylko doradziłam jej parę pomysłów na tanie ale dobre wykoczenie. Udało mi się wyperswadować (skoro nie ma narazie pienędzy) kupienia taniego łóżka do sypialni.Lepiej niech rok pośpi na materacu, a potem kupi porządne nawet na raty z dobrym materace. Tych przykładów można mnożyć..jeden wniosek,lepiej po mału a wmiarę dobrze i solidnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem gdzie mieszkasz, ale ja np mieszkam w małej miejscowości i tu postawienie domu w surowym stanie to koszt ok 200 tyś . Pisząc domu mam na myśli pożadne materiały i konkretne wykonanie a nie cegły z rozbiórki i stare dachówki. a na pożadne wykończenia itd to 100 tyś trzeba miec no chyba że kupisz najtansze kafle i inne rzeczy z castoramy a poźniej bedziesz narzekac bo gówno. W taką budowe warto zainwestowac bo to się już robi na lata , a jaki jest sens robic dom tanim kosztem i pozniej co rok coś naprawiac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobiecina1983
Nam jak do tej pory poszło 430 tys. z tego 320 to kredyt, a dom jeszcze nie skończony, tzn. góra nie wykończona. Dom ma 250 m2 i dwa garaze po 30m. Liczę, że jeszcze 25 tyś. plus ogrodzenie i bramy i będę mogła powiedzieć, że skończone. Moja znajoma pobudowała się z własnych pieniędzy tzn. działkę mieli, ale oszczędności zero i budowali się z pensji. Trochę to potrwało, ale mają ładny mały domek. Czasami mi się wydaje, że są cudotwórcami, ale można. JAk się chce to można! Ja bym tak nie umiała ciągle oszczędzać, bo bym chyba zdechła, a zawsze jak nie mam pieniędzy to mi wszystkiego brakuje i ciągle jestem zła, więc musiałam wziąć kredyt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ciepluszek
spokojnie starczy tylko musicie to robic ekonomicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoro tata ma firmę budowlaną to sie powinien orientowac w kosztach Pytanie ile kosztuje parterowy dom to pytanie ile kosztuje czerwony samochód Jeśli robi sie coś samemu to: - ma sie wielką satysfakcję :) -robi sie to dłuzej niz fachowiec (trzeba sie uczyc) ale często dokładniej- jak sie to zrobi dobrze :P -czasem przy wysokich zarobkach lepiej "przysiaśc po godzinach" i zarobić na fachowca niz samemu dzwigać pustaki (zdrowie też ma sie jedno...) -ale jeśli nie ma innej mozliwości by dom powstał- należy zakasać rękawy :) Warto popatrzeć na dom od strony technologicznej- w strop monolityczny trzeba włożyć wiecej pracy niż w belkowy, ale nie jest potrzebny cieżki sprzęt (poza grucha z betonem) i 1-2 osoby poradzą sobie z tematem, co w tym drugim przypadku jest nierealne Niemniej jednak 170 tys to jest niewiele O różnicy kosztów pomiędzy domem parterowym a z poddaszem mozna rozmawiać dopiero po porównaniu konkretnych projektów o podobnej powierzchni, a i tu raz może wyjść na korzysć jednego, raz drugiego. Zasada jest prosta i sprawdza sie w większości przypadków- w domu parterowym jest więcej prac ziemnych, więcej fundamentów, większy dach, za to tańszy powinien być strop, brak drogich okien dachowych, lukarn itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klava mery
Zanim rozpoczniecie budowę na pewno przemyślcie sprawę bezpieczeństwa. Warto zainwestować, w to aby w domu nic nie zagrażało. Na www.czujniki.net znajdziecie wszystkie akcesoria.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też się buduję i uwierz ze wystarczy, tym bardziej ze ekipy nie bedziecie miec a to własnie oni kradna dużo materiału itd....jeśli masz juz swoją działkę to wystarczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak..tak sprobuj
a potem wstaw dla nas zdjecia tego domu..za 170 tys. poogladamy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mojaaaaaaaaaaaaa
moja siostra wybudowała dom 3 lata temu za 127 tys. Wprowadzili się i mieszkają:) co prawda górę kończyli po wprowadzeniu się, czyli w te 127 tys. wliczony był dom z piwnicami i poddaszem użytkowym, dach z dachówki ceramicznej, kocioł z podajnikiem, okna, drzwi wszystkie także wewnętrzne, ogrzewanie podłogowe na całym dole poza sypialnią. Wykończenie dołu-parteru, schody drewniane wiszące czy jak to się nazywa, malowanie, tynkowanie, lampy, kuchnia na wymiar... Więc widocznie da się:) oni działkę mieli, ekipę brali tylko do dachu, potem na robienie stropu i wylewki, do murowania domu z ceramiki wzięli tylko murarza i jednego pomocnika, pomagali im: mój szwagier, dwóch braci i ojciec:) dom mają ładny:) teraz wykończyli górę:) poza tym nie robili wszystkiego z byle jakich materiałów:P serio, choć niektórym tak może się wydawać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mojaaaaaaaaaaaaa
od tych 3 lat w wykończeniówkę góry wydali jakieś 80 tys. więc najwięcej kasy idzie na wykończenie. Naprawdę bardzo dużo robi to czy się bierze ekipę i stawia pod klucz, czy robi się wszystko samemu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mojaaaaaaaaaaaaa
... więc myślę, że trzeba planować coś koło 220 tys.jak się samemu wiele rzeczy potrafi zrobić (no i jeśli ma się na to czas)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mojaaaaaaaaaaaaaaaaaa
może i masz rację, napisałam orientacyjnie. A poza tym nie zamierzam zniżać się do Twojego niskiego poziomu nazywając ludzi idiotami nie znając ich!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×