Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
wiki_121

Budowa domu w ekspresowym tempie!

Polecane posty

Planuję budowę domu, ale zależy mi na jego szybkiej realizacji. Moi znajomi budowali dom dwa lata i wydaje mi sie to strasznie długo. Ja bym chciała inną technologią niż tradycyjna, szybszą. Czytałam o kliku technologiach np. o domach gotowych, kanadyjskich, szkieletowych, prefabrykowanych. Zastanawiam się co jest najlepsze, bo powiem szczerze nie znam nikogo kto wybudowałby taki dom i troche czuje sie niepewnie. Może ktoś mi doradzić co było by najlepsze???? Ktos ma doświadczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam cię ja wybudowałam dom w 11 miesięcy jak dla mnie to ekspresowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anumar
Faktycznie jest bardzo dużo technologii na rynku, ja raczej bym się skłaniał do budowy domów prefabrykowanych, czyli budowanych w fabrykach i składanych na budowie. Są to budynki wysoce energooszczędne i buduje się je w trzy miesiące. Jest na rynku kilku solidnych wykonawców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joojjjjj
no 2 lata się buduje normlany dom bo w pierwszym roku budujesz do stanu surowego zamkniętego - następnie zaleca się żeby taki budynek stał całą zimę i dobrze wyschnął i wywietrzył się a na drugi rok się wykańcza.... pominięcie tego etapu stania w zimie może się skończyć pleśnią, grzybem na ścianie po kilku latach itd itp - każdy solidny muraż ci to powie. a co do tych domków składanych to jakoś niejestem do nich przekonana.. po piersze zazwyczaj są malutkie, i wyglądają tak że jak wiatr przywieje to polecą......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja budowałam 3 miesiące
gotowiec z paczki mieszkam 7 lat bez usterek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JolkaFasolka
wlsanie ile takie cos kosztuje i jak to wyglada??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No własnie ile to kosztuje? bo coraz bardziej jestem przekonana do domu gotowego, pasywnego. Słyszałam, ze cena takiego domu nie wiele sie różni od tradycyjnego, ale nie wiem ile w tym prawdy. Jestem z krakowa, moze znacie jakieś sprawdzone firmy które budują domy w 3 miesiące?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1. dom pasywny jest droższy w budowie, tańszy w eksploatacji, niewiele ma to wspólnego z czasem budowy, chyba sie komuś pomyliły pojęcia.... 2. Autorko czy poza tym, że wydaje Ci się strasznie długo, to czas budowy w czyms przeszkadza? Czy tylko cierpliwości brak? 3. kanadyjczyki mają wady- kiedyś sie interesowałam tym tematem, ale nie wszystko sobię teraz przypomne -jest to dom głośniejszy (np strop drewniany jest bardziej akustyczny) - kanadyjczyk jest domem, którego żywotność jest mniejsza- Amerykanie przeprowadzają sie kilka razy w życiu, wnuk nawet jeśli bedzie chciał mieszkać w tym samym miejscu co dziadek to zburzy dom, a na działce postawi nowy -jego cena jest relatywnie wysoka w porównaniu z domem murowanym-opłaca sie stawiać taki dom, gdy będzie oznaczało to jakieś wymierne oszczędnosci, jeśli cena jest porównywalna- nie ma sensu -każda usterka musi być szybko usunieta- oberwana, cieknąca rynna przez tydzień to juz poważny problem To by było tak na szybko. Radzę poszperać w forum pewnego poczytnego miesiecznika, tam kilka lat temu gościł budowlaniec z USA, pisał o swoich odczuciach z mieszkania i budowania podobnych domów. Generalnie pospiech jest dobry przy łapaniu pcheł :) Przy budowie, nawet kilkuletniej jest młyn- i ludzie czasem podejmuja decyzję w ostatniej chwili....a co dopiero w budowie 3 miesiecznej.... Aaaaa to, ze konstrukcja domu już stoi (stan surowy) to dopiero poczatek drogi- prawdziwa zabawa (i koszty) zaczyna sie przy wykończeniówce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koszty paczki porównywalne do tradycyjnego , ale można od razu mieszkać a nie np płacić dwa lata za wynajem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Erst
Domy gotowe czy też z gotowych elementów mają jedną drobną wadę -trwałość! jeśli ktoś decyduje się na takie rozwiązanie niech pyta o długość gwarancji i na co jest ta gwarancja bo był kiedyś przypadek, że dom teoretycznie miał gwarancję na lat siedem, z tym że lat siedem miały stać ściany pod warunkiem nienaruszenia konstrukcji nośnej. Kłopot w tym, że konstrukcja nośna miała gwarancję na pół roku i niewiele ponad te pół roku wytrzymała. Potem dach zaczął się zapadać, ściany wypaczać, ludzie musieli się wyprowadzić i koniec końców wszystko szlag trafił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie kwestia jest taka, że muszę pilnie wyprowadzić się od rodziców z mężem i dwojgiem dzieci do tego. Koszt wynajmu mieszkania to prawie tyle co rata za kredyt. Pomijam już to że u nas jest ciężko z mieszkaniami (ale jak sie chce to sie znajdzie). Dlatego zależy mi na szybkiej budowie domu. Szukałam po innych formach i doczytałam, ze dom kanadyjski to nie to samo co dom gotowy pasywny, czy prefabrykowany. Te ostatnie są podobno bardzo dobre w użytkowaniu, mają niskie zużycie energii. Niektóre firmy dają na nie nawet 30 lat gwarancji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joojjjj
to jak ktoś potrzebuje budować dom w takim tempie i ma kase na droższy dom składany to niemożecie poprostu kupić domu? albo gotowego albo w stanie surowym i w pare miesięcy go wykończyć?? nierozumiem - kasa ta sama a dom bezpieczniejszy i macie pewność że wasze dzieci tam zamieszkają a nie że po kilkunastu latach cała wasza kasa się rozleci......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kanadyjczyk z firmy domek gwarancja na 100 lat mieszkam 7 bez usterek, chwalę sobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie kupiłabym domu po kimś każdy chce projekt pod siebie,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wejdż sobie na forum muratora i poczytaj o kanadyjczykach i technologiach szkieletowych, pół Finlandii i Szwecji w takich mieszka i to od dziesięcioleci - ja mieszkam i jestem b. zadowolona taki dom łatwo przebudować zmodernizować, tyle jeśli chodzi o dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sprawdzałam oferty domów i okazuje się, że deweloperzy zarabiają około 40%. To dużo kasy i wolę sama sie tym zająć i zaoszczędzić około 100 000 zł. Ponadto udzielają tylko 3 lata gwarancji. Od znajomych słyszałam, że domy budowane przez większość deweloperów mają dużo błędów i budowane są z najtańszych materiałów, często bez atestów. Wolę dom z prefabrykatów i 30 lat gwarancji. Podobno w Szwecji i w Niemczech domy gotowe mają już ponad 100 lat i dobrze sie trzymają. Cieszę się fijoł, ze tobie dobrze mieszka sie w takim domu, bo coraz bardziej, kiedy zagłębiam sie w ten temat to przekonuje mnie ta technologia. Znalazłam firme w Krakowie Polski Dom 2000, która ma certyfikat na budowe domów pasywnych i wybieram sie do nich na rozmowe. Zobaczymy czy mnie przekonają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anumar
Znam firmę Polski Dom 2000, robili mi wycenę. Przyznam, że wyglądają na solidną firmę, a w takiej technologii trzeba uważać na wykonawców, bo się może okazać, że dom długo nie wytrzyma. Mają poważny certyfikat, a to też wazne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja budowałam z firmą domek woj. poznańskie i naprawdę poznańska solidność polecam budują głównie na rynek niemiecki i holenderski tani nie są ale dawali 80 lat gwarancji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziona domek woj. poznańskie
domek woj. poznańskie- czy moge dostac wiecej informacji na ich temat. dziekuje z gory, dziona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marek1313
http://www.domek.com.pl/images/przekroj-domek.html jeżeli o ten przekrój chodzi, wygląda całkiem dobrze. Ma jednak parę wad: jest za słaba konstrukcja ścian zewnętrznych tzn. nie ma od wew. płyty OSB, gips-karton jest położony bezpośrednio na łatach i przez to mogą pękać ściany na łączeniach. Taka sama sytuacja jest na skosach na poddaszu. Okna są za zimne, firma podaje tylko U szyby 1,1, w domach energooszczędnych powinno być maksymalnie U dla szyby 0,6 a dla całego okna 0,9 (0,77 dla domów pasywnych) a ponadto firma nie wie co to stan surowy: " 6. Zakres prac montażowych obejmuje : montaż konstrukcji ścian , stropów , dachy, pokrycie dachu dachówką , bez kominów , bez obróbek blacharskich. Zewnętrzny tynk na elewacjach na gotowo , podbitki i obitki dachu , daszki wejściowe. Obróbka zewnętrzna okien – osadzenie parapetów zewnętrznych - wyłączone z zakresu jeżeli z dostawy wyłączono okna - jak można oddać dom bez kominów i bez obróbek!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość korpusik
Nie zapominajcie o tym, aby Wasz dom był bezpieczny. Na www.czujniki.net można znaleźć systemy alarmowe, wszelkie czujniki oraz inne akcesoria.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rzeszowianka40
Ekspresowo to można postawić dom z prefabrykatów. Rzuć okiem na ofertę domów prefabrykowanych Procyon http://domy.procyon.com.pl/domy-prefabrykowane Przed przyszłymi wakacjami się wyrobisz z budową :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cos takiego o czym mówisz w Polsce praktykuje np. http://www.domtop.pl/domy-energooszczedne-szkieletowe/ ostatnio sam coraz częściej myslę nad tą opcja, marzy mi się domek z drewna a co za tym idzie wcale nie musi okazać się, że to znacznie wyższy wydatek niż normalnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witam, zachęcamy do zapoznania się z ofertą działki pod poznaniem www.dzialki-konkret.com działki budowlane nad jeziorem, w otoczeniu pięknego lasu, wspaniała lokalizacja - Mościenica koło Kórnika, świetny dojazd do Poznania, 12 minut do Ronda Rataje. Dostępne media, dojazd oświetloną i utwardzoną drogą. Zapraszamy do kontaktu, najlepsze działki budowlane pod poznaniem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobryfundament
Szybko nie zawsze znaczy że dobrze. Wszystko musi być zaplanowane i dopięte na ostatni guzik. Błędy w konstrukcji mogą prowadzić katastrof, a najważniejsze to dobrze wykonać fundamenty, z czego taki fundament się składa proszę przeczytać http://panpifpaf.pl/z-czego-sklada-sie-fundament/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wśród moich znajomych jedna para czekała 2 lata na budowę domu murowanego i przez ten czas zdążyli się rozejść także ;-). My z mężem postanowiliśmy że nie będziemy ryzykować i wybraliśmy dom prefabrykowany z keramzytu który mieliśmy gotowy w 4 miesiące ;-). Niektórym się wydaje że to niemożliwe żeby w takim krótkim czasie stanęło coś solidnego i wytrzymałego ale keramzyt taki właśnie jest i jesteśmy bardzo zadowoleni że się na niego zdecydowaliśmy. Jak coś to wynajęliśmy do budowy firmę Atrakcyjne Domy którzy sprawnie sobie z tym poradziły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ekspresowo, nie zawsze jest dobrze! Ja z mężem postawiliśmy na ekologiczne budownictwo. Pomogła nam w tym firma www.remodern.eu którą bardzo polecam, domek naprawdę spełnia wszystkie podstawowe funkcje i wiele ponad to!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×