Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość PLISZKA_InzPpoz

Co robić na wypadek pożaru w kuchni

Polecane posty

Gość PLISZKA_InzPpoz

Przydarzył się może Wam pożar w kuchni? Lubiącym eksperymentować taka sytuacja może się przytrafić. Co robić w takiej sytuacji? Jak się zabezpieczyć? Możecie się podzielić doświadczeniami? Radzimy: - po pierwsze - wyłączamy gaz; - po drugie - odcinamy dopływ tlenu nakrywając patelnię/garnek pokrywką albo wilgotną ścierką. UWAGA - szmatka nie może być mokra! Co robi woda w kontakcie z rozpalonym tłuszczem, możecie zobaczyć i przeczytać na: akademia.pliszka.pl/pozar-oleju-jak-ugasic/ Najlepiej mieć w kuchennej szafce spray gaśniczy, ale z tym - wiadomo - już gorzej. Choć przydałby się też w wielu innych sytuacjach: www.youtube.com/watch?v=vnBTCq1siVs

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lapkapulapka
Na szczęście jeszcze mi się taka sytuacja nie zdarzyła ;) Ale myślę, że warto dodać, że jeśli zajmuje się ogniem sprzęt elektroniczny (np. toster) to nie wolno polewać go wodą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ekspert FIBARO
Szanowni Państwo, według statystyk, liczba pożarów w budynkach mieszkalnych wciąż rośnie. Najczęściej wywołują je awarie instalacji lub po prostu nieuwaga. Aby zapobiegać takim nieszczęśliwym zdarzeniom i chronić nasz dom przed ogniem, możemy skorzystać z bezprzewodowego czujnika dymu. Urządzenie to wyposażone zostało dodatkowo w czujnik temperatury, dzięki temu sensor reaguje nawet na niewielką ilość dymu, zaprószenie ognia lub g***towny skok temperatury. O wykrytym zagrożeniu informuje nas natychmiast poprzez wbudowaną syrenę i świetlne sygnały wielokolorowego oświetlenia LED RGB. Dzięki zintegrowaniu pracy sensora z systemem inteligencji budynkowej możemy zaprogramować specjalną scenę, dzięki której w reakcji na niebezpieczeństwo pozostałe domowe urządzenia i instalacje wykonają określone działania. W ten sposób wykrycie zagrożenia pożarem może spowodować automatyczne podniesienie rolet, otwarcie bramy garażowej, a także włączenie oświetlenia awaryjnego, które wytyczy domownikom drogę ewakuacyjną. A jeżeli na przykład zapomnimy o włączonym żelazku czy piekarniku, system wyśle nam powiadomienie na smartfona lub tablet albo po prostu wyłączy urządzenia za nas. FIBARO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
po krótkiej przerwie wracany do reklam poniżej miejsce na kolejną durną reklamę, w końcu jest to forum reklamowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mi się kiedyś zapalił tłuszcz na patelni, zgasiłam go kawą bo miałam akurat kubek pod ręką- na szczęście szkód nie narobiłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no no taaaak
No, no Poż PLISZKA to poważna firma z Gd. Słuchajcie co mwi!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W takich sytuacjach, niektórym płomienie, wyłączają myślenie, lanie wody na piekarniki, prodiż przerabiane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dlatego ja uważam, że w mieszkaniach powinna być jakaś instalacja przeciwpożarowa. Na przykład takie węże elastyczne, które doprowadzają wodę - http://www.witzenmann.com.pl/ - dzięki temu można uniknąć przykrych konsekwencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mialam kiedys pozar, na szczescie maly i byliśmy z mezem w domu. Po tym incydencie postanowiliśmy założyć sobie alarm przeciwpożarowy, bo naprawde można stracic caly dobytek przez głupi ogien jak nikogo nie ma w domu. Od tej pory czujemy się bezpieczni, instalacje robiliśmy dzieki www.unitec.info.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No najlepiej sie naszykować i mieć albo gaśnicę malutką chociażby do użytku własnego albo ratować się wodą - mam zawsze naszykowaną butelkę z wodą na wszelki wielki. Ale najlepiej zainwestować w system przeciwpożarowy i wtedy na pewno będzie bezpieczniej. Można takie systemy zakupić w Miwi Urmecie (http://www.miwiurmet.pl/)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Piotr Szklany
Dla osób, które nie mają w domu jeszcze gaśnicy polecam sklep z gaśnicami domowymi http://www.gasnicedomowe.pl/ Domowe gaśnice są produkowane przez firmę Ogniochron. Ja mam w domu 3 i jestem z nich bardzo zadowolony. Jedną już użyłem podczas gotowania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo dobry sklep z gaśnicami do kuchni gasnicedomowe. pl/gasnice/gasnica_domowa_2_czerwona.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Piotr Szklany
W kuchni mamy do czynienia z największym zagrożeniem pożarów. Jeśli chcecie się czuć bezpiecznie, to polecam specjalną gaśnicę http://www.gasnicedomowe.pl/gasnice/gasnica_domowa_2_czerwona.html przeznaczoną właśnie do tego pomieszczenia. Gaśnica sprawdzi się również w innych pomieszczeniach mieszkalnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przede wszystkim powinnaś zaopatrzyć się w dobrą gaśnicę. Ja wiele bardzo przydatnych informacji znalazłem na http://jakagasnica.pl/ .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przede wszystkim najlepiej zapobiegać takim wypadkom, poprzez wykorzystanie odpowiednich instalacji. Ja korzystałem z pomocy firmy http://www.telus.com.pl/ i wszystko jest w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepiej zdusić ogień w zarodku za pomocą np. gaśnicy. Najgorzej chyba jest nie mieć pod ręką niczego czym mogłabyś ugasić pożar. Za nim pomoc przyjedzie może być już za późno. Ja niedawno kupiłam sobie małą gaśnice z www.sprzet-poz.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miej zawsze w domu jakąś gaśnice, ja swoją kupowałam na www.gasnice.gliwice.pl polecam serdecznie, to dobre zabezpieczenie w razie takich wypadków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Warto się wyposażyć w odpowiedni sprzęt na wypadek pożaru. Polecam wam skorzystać z oferty www.sebal-bhp.pl sprzedają gaśnice i inne zabezpieczenia przeciwpożarowe. Firma ma swoją siedzibę w województwie śląskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja swój dom zabezpieczyłem przed pożarem, instalując czujniki gazu w kotłowni, czujniki dymu w pokoju z kominkiem i najważniejsze gaśnice, a dokładnie 3 gaśnice na każdym piętrze z piwnicą włącznie. Ja działam profilaktycznie, mam małe dzieci i chce być spokojny o ich bezpieczeństwo i to polecam każdemu zrobić. Cały asortyment możecie kulić w sieci, ale ja wybieram ten sklep gasnicedomowe.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość parson1
no my tez do mieszkania ze sklepu https://smarthome24.pl zamowilismy detektory dymu i to przede wszystkim dlatego ze mamy kominek i nie jest ciezko wywolac pozar wystarczy chwila nieuwagi. Lepiej wydac 100zl na czujnik niz pozniej od nowa stawiac dom nie sadzicie... ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepiej zawczasu dobrze się przygotować do ewentualnego pożaru. Polecam wam zajrzeć na stronę www.gaspozbis.pl Tam znajdziecie świetny sprzęt przeciwpożarowy, który może wam uratować życie gdy dojdzie do pożaru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Możecie zamontować instalację sygnalizacji pożaru lub dymu. Osobiście mogę wam polecić firmę www.remiza-bis.pl, która zajmuje się montażem tego typu instalacji oraz innych systemów ochrony przeciwpożarowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

W każdej kuchni powinna znajdować się gaśnica, dzięki której bez problemu ugasimy nieduży pożar. Jeżeli planujecie zakup takiej gaśnicy to zajrzyjcie na stronę www.sklep.fireshop.pl Mają szeroką ofertę i dobre ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×