Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bob skurkowany Budowniczy

Czy da się wyczyścić starą dachówkę ceramiczną Karcherem?

Polecane posty

Gość Bob skurkowany Budowniczy

Czy da się wyczyścić kilkudziesięcioletnią ale dobrze zachowaną dachówkę ceramiczną Karcherem z takiego zielonego nalotu? (Chyba mchu? Albo czegoś co opadło z graniczącego z dachem starodrzewia?) Czy ktoś to robił? Jakie były efekty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jenk
Jest specjalny płyn do usuwania mchu i porostów z dachowek .Wystarczy popryskać ,odczekać kilka dni i zmyć wodą czyli karcherem pójdzie elegancko .Płyn kupowałam w Castoramie w pojemnikach o różnej wielkości .Pryskałam dach i miałam kilka lat spokoju .Na wiosną muszę odświeżyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bob skurkowany Budowniczy
A ten zabieg nie uszkodził powierzchni dachówki? Nie trzeba po tym jej czymś zaimpregnować? Nie odbarwiła się? Woda nie podeszła pod dachówkę i nie spowodowała nigdzie wilgoci ani zacieków? Ten preparat jest (jak rozumiem) w sprayu, tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja jak potrzebowałem wyczyścić dachówkę to z polecenia brata zwróciłem się do Ostech, oni akurat u niego czyścili nowiutką kostkę brukową na którą wylał olej i żona się do niego tydzień nie odzywała i okazało się, że czyszczeniem dachów jak najbardziej też się zajmują, tylko na wiosnę wiadomo trzeba się prężnie kontaktować bo zleceń mają mnóstwo, widać, że dużo ludzi ich poleca więc trzeba powalczyć o ich czas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Myślę, ze wypadałoby się skontaktować z jakaś firmą, która robi takie rzeczy i oni powinni ocenić czy się da. Jeśli będzie potrzeba wymiany pokrycia dachowego, to polecam firmą Ambit www.ambit.gda.pl. Kupowałam u nich w Gdańsku dachówki ceramiczne Creatona w dobrej cenie. Z tego co wiem, to mają też oddziały w innych miastach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lania121
Wszystko się da jednak wybierając porzadne dachówki ceramiczne od Braas z powłoką angoba czy glazura. takie zabrudzenia szybko nie powstają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabriellak
Może się i uda, ale nie wiem czy warto - koszt spory, a podczas czyszczenia może się okazać, ze dachówki wcale nie są w takim dobrym stanie, jak ci się wydawało. Chyba lepiej po prostu dach wymienić, na coś co mchem nie porasta - np. dachówki kompozytowe Tileco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Władkin00
Da się jak najbardziej, ale tez jeżeli chodzi o nowe dachówki m.in Braas to w ceramice uzywa się teraz angoby, glazury i jedynej takiej w Braas glazury Topline która maksymalnie zatrzymuje zabrudzenia i porastanie dachowki na długi czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grobson
Jak najbardziej się da tutaj zgadzam się z poprzednikiem co do wyboru dachówki odpowiednio przygotowanej pod względem zabezpieczenia glazurą bądź angobą. Do tego dobrze jeżeli dachówki tak jak w Braas są barwione już w masie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Erwin22
Da się wyczyścić jednak wybierając dachówkę z zabezpieczeniem angobą bądź glazurą możesz mieć na długie lata piękną dachówkę, która w ogóle nie porasta i nie brudzi się. Każda dachóka z oferty Braas na szczęście została nimi zabezpieczona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość reklama22

nowe dachowki do niczego sie nie nadają, bo są wypalane gazem, plastik fanstastik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×