Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Czy każda patelnia ceramiczna to taki szajs ?? Polecicie jakieś dobre?

Polecane posty

Gość gość

I zaczyna przywierać po dwóch dwóch miesiącach użytkowania? Czy naprawdę zawsze tak jest? :( Z początku taka patelnia jest idealna- gładziutka powierzchnia, jedzenie nawet bez tłuszczu ślizga się po niej jak po maśle, nic nie przywiera.... Ale za kilka miesięcy jak zacznie przywierać to jakiś koszmar!!! Tego się nie da niczym domyć, boję się zrobić jajecznicę, bo ostatnio jak ją zrobiłam to byłam zmuszona czyścić patelnię drapakiem, a nawet ręcznie wyskubywać, a i tak do końca jej nie wyczyściłam, nawet w gorącej wodzie to nie rozmiękło, masakra... Patelnia do wyrzucenia :O Możecie polecić jakieś dobre patelnie ceramiczne do których jedzenie nie będzie przywierać po kilku miechach użytkowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
miałam kilka różnych ceramicznych i to samo. Wróciłam do teflonu, taka przynajmniej wytrzymuje rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kup granitową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Naprawdę przywiera Ci na ceramicznej?? Moja mama jakiś czas temu kupiła dużą ceramiczną patelnię niemieckiej firmy w sklepie bezcłowym. Dała za nią koło 100 zł, ale mamy ją już z 3-4 lata i smaży się na niej elegancko. Mimo, że są na niej wyraźne zarysowania to nic nie przywiera, aż dziwne. Ja z kolei kupiłam "ceramiczną" w Biedronce za dosłownie 20 zł i od pół roku mi służy bez zarzutu, a smażenie na niej naleśników to bajka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miałam kiedyś taką dziwną ceramiczną z tesco. Wytrzymała niecały rok, zaczęło przywierać jedzenie... Zastanawiam się czy przypadkiem nie niszczy się powierzchnia patelni przy zalewaniu je zimną wodą gdy ta jest jeszcze rozgrzana tuż po smażeniu... Podobnie miałam z patelniami teflonowymi. Obydwie patelnie zwykle kupowałam do 100zł, średnica ok 25cm. Podejrzewam, że jeśli chcesz coś co wytrzyma dłużej to musisz obchodzić się z tym delikatniej plus zainwestować trochę więcej pieniędzy... Natomiast drapak... masz na myśli klasyczny druciak? Nie sądzę, żeby mycie druciakiem było dobrym sposobem na czyszczenie patelni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cowboy
Nie każda ceramiczna jest zła, ale też nie każda jest dobra. Ogólnie naczynia ceramiczne są bardzo ładne ale trzeba umieć z nich korzystać. Naczynia ceramiczne (I przy okazji żeliwne, szczególnie patelnie grillowe) są bardzo dobre od Stauba. Ale patelni ceramicznych akurat nie mają, tu polecam markę Ballarini, sam kilkukrotnie kupowałem u nich różne rzeczy, w tym patelnię ceramiczną, i jestem bardzo zadowolony z jej jakości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Patelnie ceramiczne maja instukcje uzytkowania. Nie mozna na nich kłaść... większości produktow spozywczych (np. nic kwasnego, np. takze kapusty kiszonej, octu, cytryn, nie wolno takze oliwy z oliwek, masla, itd. - lista jest bardzo dluga). Nie wolno jej przegrzewac (kazda ma okreslona graniczna temperature, im tansza tym maksymalna temperatura jest nizsza) W praktyce mozna na nich smazyc nalesniki, mieso bez dodatkow. Ja mialam nawet jedna z gwarancja dziesiec lat, padla po.... 11 miesiacach, mimo ze stosowalam sie do zalecen (stad je pamietam). Na szczescie przyjeto mi reklamacje i dostalam zwrot pieniedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×