Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość pinessska80

czym wyczyścić dywan?

Polecane posty

Gość pinessska80

jaki mozecie polecić płyn do prania dywanów? próbowałam Vanish. ale zawiodłam się na nim... macie jakieś sprawdzone metody?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jasmine_duck
uż pisałam o tym na Kafeterii, więc żeby się nie powtarzać, przekleję odpowiedź. Już chciałam zamawiać nowe obicia (bo mam też mam roczne dziecko, które nie zawsze ma czyste rączki), ale zanim do tego doszło, za 30zł wyczyściła mi jedna firma tak obicie, że wygląda jak nowe. Wejdź na stronę http://www.czystapomoc.pl albo inną tego typu (ja akurat skorzystałam z ich usług, ale jest przecież dużo konkurencyjnych firm). Miałam już kanapy w takim stanie, że wstydziłam się przed gośćmi, a dywany były jeszcze bardziej zasyfione, bo nasz mały demonstruje lubi też badać co się stanie, jak wyleje sok na dywan i zrobi się bajorko. Ale po tym czyszczeniu dosłownie wszystkie plamy, poza jedną z herbaty, zeszły. Można się bawić samemu w czyszczenie dywanów, czyszczenie wykładzin i obić , ale po co, kiedy stracimy na to dużo czasu i być może tylko rozmaże się brud i bedzie jeszcze gorzej. Tak więc namyśl się i życzę powodzenia w czyszczeniu! Kupno plynu vanish drożej kosztuje niż zamowienie profesjonalnego czyszczenia jednego dywanu. Nie kalkuluje się niszczyć sobie rąk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uga buga
Moi rodzice wynajmują gościa z taką maszyną - to sprząta perfekcyjnie, a nie bierze za to dużo kasy. Kilkadziesiąt złotych za wszystkie dywany. No, a nie narobisz się i masz idealnie czyste. Kanapy tez można tym wyczyścić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moniką
wezyr 3 w 1- jest bardzo dobry. Do tego można dolać trochę octu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W Komforcie to można nawet odkurzacz piorący wypożyczyć i samemu wyprać, każda plama zejdzie, nie ma mocnych, polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A ja kupuje i co w tym zlego
1 zl doba za wypożyczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czyli jak dzicko bedzie
oplaca sie bardzo, po urlopie do komforu pojade i wyczyszcze dywan.Ostatnio czyscilam na kolanach i szczotka ,ale juz brudny-wiadomo,dzieci w domu:( ehh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bywalec1
Oddać do prania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zofia Bednarz
Witam serdecznie drogie Panie, akurat miałam styczność z odkurzaczem z komfortu i praniem przed firmę sprzątającą. Po przeczytaniu kilka opinii na tym forum udałam się po odkurzacz za 1zł. Na miejscu (po staniu 50 min w korkach) okazało się, że do zapłaty jest 1zł za wynajem + 49zl za płyn do prania, bo bez płynu nie wypożyczają. Pranie urządzeniem nie jest zbytnio skomplikowane ale też nie spisywało się zbytnio dobrze. Nie był to sprzęt firmy Karcher tylko jakaś chińska zabawka firmy VAX. Po wyschnięciu dywanu plamy powróciły. Postanowiłem zamówić firmę, która zajmuje się tym "profesjonalnie". Dzwoniłam do kilku i ceny wszędzie były zbliżone. Wybór padł na firmę, która miała ładną stronę :) www.mobile-wash.pl .Przyjechali z Karcherami oraz jakimiś innym urządzeniem, które też szorowało dywany. Wyglądało to fajnie ale nie byłam pewna efektu ponieważ już wiedziałam, że jak dywan jest mokry to wygląda na czysty ale po wyschnięciu okazało się, że na prawdę efekt był bardzo dobry. Przebarwienia i plamy zniknęły. Drogie Panie polecam wynająć do tego firmę, która zajmuje się czyszczeniem z ładną stroną :) szkoda straconego czasu i pieniędzy. Pozdrawiam Zofia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cleanco
Często tak bywa jak się samemu próbuje czyścic dywan domowymi środkami a później i tak trzeba szukać firmy zajmującej się tym profesjonalnie. Jeśli chodzi o usuwanie nieprzyjemnych zapachów to nie ma z tym żadnego problemu wystarczy użyć specjalnego środka do neutralizacji zapachów typu wymiociny, uryna, gnijące resztki jedzenia itp. Poza usuwaniem zapachów można też pozbyć się roztoczy i innych bakterii jeśli np na dywanie bawią się dzieci lub w domu mieszkają alergicy. Gdby ktoś z Państwa borykał się z podobnym problemem proszę odwiedzić stronę www.cleanco.pl i skontaktować się z nami, oszczędzą sobie Państwo pracy i dodatkowych kosztów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja czyszczę Mikrovezelem. Jest drogi, ale nie przemacza dywanu i przede wszystkim schodzą plamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goodeye
Polecam środki firmy prochem i tresus. Jest to profesjonalna chemia do czyszczenia wykładzin i dywanów. Dużo informacji znajdziesz na http://www.praniedywanow.org jest tam szczegółowy opis technik czyszczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość altop - czyszczenie dywanów
W Krakowie najlepszym sposobem na wyczyszczenie dywanu jest oddanie go do pralni dywanów ALTOP znajdującej się przy ul. Tadeusza Kantora 2. Kontakt i mapka dojazdu do pralni znajduje się na stronie http://www.altop.pl. Istnieje możliwość zabrania dywanu od klienta do czyszczenia a później dostawa czystego i suchego. Radzimy nie czyścić domowymi sposobami, gdyż takie czyszczenie często niszczy. Http://www.altop.beepworld.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EUROdom Łomża
Czyszczenie dywanów w Łomży: http://www.eurodom.beepworld.pl . EURODom oferuje: pranie dywanów z odbiorem od klienta, czyszczenie wykładzin, pranie tapicerki meblowej oraz samochodowej. Obszar działalności: Łomża i okolice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jest barszo szybki sposób. najszybciej i najlepiej uprac dywan myjką wysokocisnieniwa karcher i za pomoca jakiegoś dobrego płynu (ja uzywałem nawet takigo do mycia silnika samochodu) . trzeba tylko zmoczyc dywan i spryskac płynep nastepnie spłukac karcherem i gotowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maszkadede
sposób czyszczenia najlepiej dobrać do materiału z jakiego wykonany jest dywan, tak myśle. Tu znalazłam fajne porady, jak czyścić dywany orientalne z wełny i jedwabiu - http://www.dywanyalladyn.pl/poradnik Samemu to zniszczyć mozna, jak się nie wie... :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adam_s
Mam firmę, która zajmuje się profesjonalnym czyszczeniem i praniem dywanów, wykładzin, tapicerki. Gwarantuję Paniom, że soda czy Vanish nie doczyszczą perfekcyjnie dywanu. Ślady znikną miejscami i porobią się zacieki. Co więcej, piorąc wykładzinę z naturalnego włosia nie trudno o zniszczenie jej. Polecam skorzystanie z usług firm piorących dywany karcherem, w każdym większym mieście taką znajdziecie. Jeśli któraś z Pań jest z Poznania, to zapraszam do mnie. Cenowo się dogadamy :) http://www.sjkarcher.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja zawsze prałam szamponem do włosów jakimś najtańszym i zawsze się spierało a dywany się nie rozlatywały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dobre dywany, które da się wyczyścic i nie zostają na nich jakieś plamy ma firma dywany emen. Polecam, bo to jest dobra firma i maja świetnej jakości dywany :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zakup środków chemicznych to żaden problem - ten pojawia się dopiero przy sprzęcie, bo jednak bez maszyny czyszczącej w żaden sposób nie uzyskacie takiego efektu, jak przy ręcznym czyszczeniu... Odsyłam - http://www.dywanszop.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kot jest najlepszy, posyp katnip po karpecie i bendzie czysty jak nowy !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natasza Warska
Ten pomysł z myjką wysokociśnieniową jest bardzo dobry, ale nie wszędzie da się go zastosować. Prowadzę hotel i mam w nim całkiem sporo dywanów, wobec czego jakiś czas korzystałam z usług profesjonalnej firmy zajmującej się praniem dywanów. Jednak z uwagi na to, że często były potrzebne ich usługi, zdecydowałam się na zakup specjalnej maszyny do czyszczenia http://www.mado-tarnow.com/maszyny-do-czyszczenia-dywanow.html i teraz doprowadzenie wykładzin do porządku kosztuje dużo mniej, a sama inwestycja zwróciła się po 2 miesiącach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
najlepiej zanieś dywan do pralni, tam go skutecznie i prawidłowo wyczyszczą. Jak będziesz eksperymentować z proszkami czy płynami to zniszczysz dywan. U mnie w Rzeszowie jest pralnia http://www.pralnia-perfekt.pl/ która czyści dywany. Wiele razy zanosiłam do nich dywany i wykładziny do czyszczenia i robią to na prawdę bez zarzutów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odświeżanie dywanu Co 1–2 lata wyczyść dywan na mokro, najlepiej przy użyciu profesjonalnego odkurzacza (możesz go wypożyczyć za kilkanaście złotych lub zamówić taką usługę). Skutecznie usunie brud, oczyści runo z roztoczy i zabezpieczy przed kolejnym zabrudzeniem. Od czasu do czasu odśwież dywan (odzyska kolor) mocno odciśniętą kiszoną kapustą. Lekko wetrzyj ją w tkaninę, a następnie odkurz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po pierwsze: na plamy reaguj szybko Co więc zrobić, jeżeli na dywanie lub tapicerce mebli pojawią się plamy? Pierwszą i najważniejszą zasadą jest natychmiastowa reakcja: pamiętajmy, że plamy należy wywabiać jak najszybciej – póki jeszcze nie wsiąkły głęboko w tkaninę. Wylane płyny najlepiej jest od razu zebrać papierowym ręcznikiem lub miękką ścierką, natomiast inne zabrudzenia można delikatnie zdjąć nożem lub łyżką. Po drugie: plamy usuwaj prawidłowo Po wstępnym oczyszczeniu plamy, możemy zabrać się do części właściwej pracy. Jak wyczyścić dywan szybko i skutecznie? W trakcie szorowania brudnego miejsca, nie zapominajmy, że nie powinniśmy zbyt intensywnie trzeć dywanu lub tapicerki, ponieważ możemy uszkodzić ich włókna, a dodatkowo zwiększyć powierzchnię przebarwienia. Ważne jest także czyszczenie zabrudzeń od krawędzi do środka – w ten sposób również ograniczymy rozprzestrzenianie się plam. Dodatkowo pamiętajmy, aby nie przemoczyć dywanu lub tapicerki, a po zakończeniu pracy, pozwolić im wyschnąć w temperaturze pokojowej. Zabronione jest suszenie czyszczonego miejsca za pomocą suszarki lub wystawianie na działanie promieni słonecznych, bo powodują one blaknięcie kolorów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×