Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
malenska45

Czym zabezpieczyć meble ogrodowe

Polecane posty

Gość gość
Najlepiej użyj lazury do drewna, masz duży wybór - może być Bondex - mąż jakiś czas temu impregnował krzesła w ogrodzie tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zgadzam się z tym impregnatemz saicos, bardzo dobry preparat. Do mebli ogrodowych warto użyć jakiegoś środku ochronnego, jednak u nas jets zmienny klimat, raz deszcz raz słońce, więc taka ochrona jets dobry rozwiązaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Meble drewniane wymagają zabezpieczenia, moje poszły do przerobienia bo stały ciągle na dworze, no nie dbałam o nie,a le teraz już wiem, ze nalezy ej czymś przeciągnąć,a takie preparaty specjalne na pewno pomagają w ochronie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cóż... meble ogrodowe stoją na naszym podwórku od początku kwietnia. Czy ma sens jeszcze w tym momencie ich zabezpieczanie? A jeśli tak, to jakiś środków potrzebuję, żeby to było skuteczne i rzeczywiście zabezpieczyło te meble? Są już wiekowe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj, jeżeli meble nie były wcześniej zabezpieczane, a drewno jest np. poszarzałe w wyniku działania promieni UV to powierzchnie należy zmatowić (szarość może mieć wpływ na kolor lakieru, lakierobejcy) i patyna najprawdopodobniej ustąpi . W zależności od intensywności proponuję użyć produktów o ciemniejszej powłoce. Drewno surowe, eksploatowane na zewnątrz należy wcześniej jednak a po przeszlifowaniu i odpyleniu zabezpieczyć przed grzybami , pleśniami o owadami i do tego celu proponuję użyć Wood Preserver ATC marki Bondex. By zabezpieczyć drewno przed czynnikami atmosferycznymi tj wilgocią i UV należy użyć produktu nawierzchniowego w kolorze. Zwróciłbym uwagę na produkt Extreme Wood Care marki Bondex. Dodatkowym atutem tego produktu jest możliwość rozjaśnienia kolorów gotowych przez dodanie w 25 % tego produktu w wersji bezbarwnej. Pozdrawiam serdecznie, Ekspert Bondex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wczesną wiosną chcesz zabezpieczać meble na zime??? Powiem ci tak: meble trzeba używać, n.p. na fotelach ogrodowych trzeba dużo siedzieć - łój z dopy zaimpregnuje je na wiele lat. A n.p. stół ogrodowy nigdy nie zgnije jak regularnie będzie konserwowany łokciami, piwem, tłuszczem z golonki i przysypiającymi cyckami ;):) PRECZ ZE SPAMERAMI!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Evelina_92
Chcąc zabezpieczyć meble ogrodowe, warto zaopatrzyć się w specjalne impregnaty, które uchronią je przed zniszczeniem. Można je nabyć chociażby tutaj: https://www.housewood.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rolicka7
Nie znam środka o nazwie lazura. Wolę impregnaty. ;) Mąż używa tego od Vidaronu i mebelki są jak nowe. Inna sprawa, że dbamy o nie również poprzez zachowywanie czystości, ochronę przed deszczem czy staramy się ich nie rysować. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też zawsze używałam (samodzielnie) impregnatu. :) I też Vidaronu. Ale ten opis lazury wygląda ciekawie, chociaż nie wiem czy dobrze zmieniać coś co jest już skuteczne. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam piaskownicę połączoną z ławeczkami w ogrodzie. Konkretnie ten model www.dipmarsklep.pl/Piaskownica-kolorowa-z-laweczkami-p66 . Im większy rozmiar, tym wyższa cena, dlatego warto się zastanowić nad potrzebami dziecka. W paczce dostałem też plandekę do nakrywania piaskownicy, więc to uważam za spory plus. Przed montażem dokładnie sprawdziłem deski. Gładko, bez żadnych wystających, dziwnych elementów. Wybrałem zieloną piaskownicę, bo jakoś bardziej naturalnie komponuje się z terenem. Mam nadzieję, że pomogłem i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mój mąż zabezpiecza nasze meble ogrodowe olejem do mebli ogrodowych vidaron, który skutecznie chroni meble przed czynnikami atmosferycznymi no i jest bardzo wydajny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiktorszelaj
warto dbac o meble stojace szczegolnie na zewnatrz, impregnat dobra robote robi;) meble wygladaja prawie jak nowe a kolor jest swietny i na dlugo zostaje, na meblopol24.pl jest duzo tego a cenowo na pewno na duzy plus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
plastik najlepszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podoba mi się kolekcja doram design z dobretarasy.pl ale się jeszcze wstrzymuję z kupnem bo i tak jest za zimno, żeby siedzieć w ogrodzie. Wieczory są bardzo zimne nawet jak za dnia jest ładna pogoda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem świeżo po zakupie zestawu drewnianych mebli ogrodowych w sklepie https://homegarden.com.pl/. Meble są już zaimpregnowane. Oczywiście po kilku sezonach warto odnowić je kolejną warstwą impregnatu. Na szczęście wybrałam takie meble, które po złożeniu zajmują mało miejsca. Dlatego bez problemu schowam je na zimę do garażu. Zapewne będę też je chować, jeśli nie będą przez dłuższy czas używane. Dzięki temu można przedłużyć ich żywotność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dodo

Drewkorn Expert  jest tez ok. Dobrze zabezpiecza przed złymi czynnikami atmosferycznymi. głęboko wnika w drewno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony polecam vidaron. sama zbyt się na tym nie znam, ale mój chłopak mówi, że łatwo się maluje i że jest 6 lat gwarancji więc to fajnie. Jest dużo kolorów i można wybrać sobie odcień który nam odpowiada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×