Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Śniadanka

Danie na Śniadanie

Polecane posty

Gość Śniadanka

Podaję prosty przepis na zdrowe i smaczne śniadanie przez domowników uwielbiane:) Składniki: 100g białego ryżu 1 łyżeczka masła 1 łyżeczka cukru 1 łyżeczka cynamonu 3 łyżki konfitury owocowej(najlepiej domowej roboty) Sposób wykonania: ryż gotujemy 15 min. następnie, wyciągamy go z woreczka, dodajemy łyżeczkę masła i cynamonu, możne trochę cukru, mieszamy, nakładamy do filiżanki, odwracamy do góry dnem i na talerzu odciskamy mamy 'babeczkę'( przy tej porcji wychodzą 2 małe babeczki- porcja dla jednej osoby) na górę dajemy trochę konfitury i po bokach talerza robimy 'plamki' z konfitury, efektownie wygląda i dobrze smakuje. Ja daję konfiturę porzeczkową domowej roboty, jest w miarę płynna z kawałkami owoców i słodka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karmazynka mała
Ten ryż wydaję się pomysłowy, wypróbuję napewno:] A oto mój przepis na poranną jajecznicę: 3 jaja szczypta soli łyżka masła Najważniejesze jest mieszanie, dużo ludzi zauważyłam robi z jajjecznicy pakę. Jaja pierw wbijamy do miseczki, jak ktoś chce może wyjąć to białe. Następnie roztapiamy na patelni masełko, wlewamy jaja i na małym ogniu podgrzewamy delikatnie gniotąc żółtka, szczypta soli, i podważamy brzegi drewnianą łychą. Ważne aby w efekcie powstał kontrast pomiędzy białkiem i żółtkami, wtedy to prawdziwa jajecznica. Do tego herbatka z cytrynką, kanapki z masełkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moje sniadanie to
1 kromka ciemnego chleba z serem, albo z dzemem + herbata zielona :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niam niam niam
Ja zwykle jem grzanki chlep delikatnie kropię wodą daję na patelkę niwielką ilość masełka, kanapki delikatnie podpiekam z jednej strony, potem obracam na drugą posypując utartym żółtym serem i delikatnie podpiekam, następnie składam kanapkę i wierzch nacieram czosnkiem, plus keczup na koniec do tego cherbatka zielona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niam niam z tym czosnkiem na sniadanie, to u mnie nie bardzo, w pracy by wszyscy uciekali, ale na kolacje czemu nie? ! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ummm czerstwy upieczony chlebek , nasmarowany czosnkiem ;-) mmmmm uwielbiam ;) ale u mnie to tylko na kolacje hehe z wiadomych powodów;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jul...
chlep i cherbatka... bravo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Na jutro
Racja błąd, dobrze że chociaż nie te wulgaryzmy bo one zubożają najbardziej forum Mój przepis na śniadanko: 1 l mleka 4 łyżki kaszy manny 1 łyżka miodu Do kubka wsypać mannę zalać letnim mlekiem i wymieszać, resztę mleka zagotować i gdy już się podniesie wlać mannę i mieszać, mieszać, ok 4 minut, zdjąć z ognia przelać na talerz, jak ostygnie dodać miodzik, pycha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×