Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dsssd

Deska do krojenia

Polecane posty

Gość dsssd

Jaką macie dziewczyny deskę do krojenia? Ja mam drewnianą i szlak mnie już trafia, bo co 3 misiące kupuję nową, która nie mało kosztuje, a szybko sie niszczy, pęka i staje brzydka. W dodatku mam wrażenie, że jest ulubionym miejscem dla bakterii. Czy kroś używał desek szklanych? Gdzie takie można kupić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jak sobie
wyobrazasz na szklanej desce tluc mieso na schabowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dsdddd
No nie wiem, jak z hartowanego szkła, to przy mojej dużej wyobrazni....:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co ty robisz z tą deską
Może kupujesz złej jakości, a może nie konserwujesz jej przed pierwszym użyciem. Moje deski drewniane mają się dobrze, są gładkie i nie pękają, Na szklanej tępią się noże i nie wszystko na nich zrobisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dsdddd
No pękają mi zawsze wzdłuż, mimo że nie moczę ich długo w wodzie, tylko wkładam do zlewu na mycie, wyciągam i stawiam na blacie. Kupuje takie po 30-40 zł w marketach:(. Konserwuje olejem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam plastikowe, ktore myje w zmywarce, uwazam, ze drewniane deski to siedlisko bakterii, no bo jak wyczyscic te mikroskopijne rowki, np. po krojeniu miesa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na pastikowej desce
tez masz mikroskopijne rowki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a to nie wolno myc drewnianycw
desek w zmywarkach??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krystyna Loska
Ja drewnianą myje w zmywarce :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dddds
A wiecie ze na deskach do krojenia jest wiecej bakterii niż w kale? Gdzies to czytałam....ja chyba przerzuce sie na plstik jednak, wydaje mi się bardziej estetyczny. Drewno długo schnie i mnożą sie na nim bakterie tylko. Szkoda, że te szklane tępią noże...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość były robione kiedyś badania
na temat bakterii na deskach do krojenia i wbrew pozorom te drewniane są bardziej higieniczne niż plastikowe. Mniej kolonii bakterii na nich wyrosło niż na plastiku. Powinno się używać desek drewnianych do krojenia mięsa a plastikowych ewentualnie do warzyw, no i ogólnie do jednego i drugiego powinny być dwie osobne deski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam 3 deski - 1 - szklaną do wszystkiego, przyzwyczailam się i wydaje mi się najbardziej higieniczna 2 - dwie plastikowe np. właśnie do tłuczenia kotletów (robię to bardzo rzadko) i np. do panierowania filetów rybnych, które z powodu wielkości nei mieszczą mi sie na żadnym talerzu faktycznie, noże na szkle tępią sie szybciej, ale ostrzenie np. raz na tydzień dwóch noży to nie jest jakis wielki wysiłek za to zmywanie takiej deski i w ogóle utrzymanie jej w czystości jest b. wygodne (do zmywarki nie, bo odkleja się ten obrazek od spodu; chyba że ktoś ma przeźroczystą)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja eż mam trzy deski
drewniane twarde, dobrej jakość 1 największa - do chleba i kanapek 2 tylko do surowego mięsa 3 do jarzyn - nie lubie zapachu cebuli czy pora na kanapce później Po każdym użyciu deskę myję i zostawiam pionowo do wyschnięcia na suszarce Nie widze w tym żadnego problemu, a nie wyobrażam sobie robić kanapek na desce na której tłukłam schabowe lub kroiłam gulasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam drewniane deski...ale jakoś mi się nie psują, choć wytrzymują ładnych kilka lat zwykle. może kupujesz jakieś felerne po prostu. FabrykaForm ma w ofercie mnóstwo takich gadżetów rzeczywiście dobrej jakości, zajrzyj, plastiki i szkło też mają, może bardziej Ci przypasują. choć ja i tak uważam, że nic nie wygląda tak ładnie w kuchni jak drewno :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ddds
A gdzie mozna kupic te bambusowe deski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja nie tluke schabowych
na desce tylko w foliowej torebce na blacie. i nie wale z calej sily a jedynie lekko rozplaszczam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ddds
No mi drewniane deski tez sie wlasnie bardzo podobają, tylko że jak są nowe:). Z tego artykupu wynika, że te bambusowe mogą być fajną alternatywą, tylko ja nigdzie takich nie widzialam w sklepach. Zaraz poszperam na allegro chyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam plastikowe, beznadziejny wyglad, ale praktyczne i daje do zmywarki. mam ich 4, maja na obrzezach taki jakby rowek, do ktorych splywa ew. ciecz z krojenia artykulow nie-suchych. plastikowe deski sa wyjatkowo nie ekskluzywne :D, sa tandetne, paskudnie wygladaja, jak sie w nich porobia naciecia od noza, albo jak sie zabarwia jakas papryka lub pietruszka :o szklanych desek nie znam, ciekawe jak sie sprawuja ... drewniane wygladaja najladniej i chyba najlepiej jakosciowo ;) sie na nich kroi. ale w zmywarce glazura z nich schodzi i robia sie takie klody :D bambusowej nie mialam, sa bardzo ladne, moze sobie kupie, ale czy mozna dawac do zmywarki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wertyhanow
Plastikową deskę odradzam ! - kiedy kroimy na niej to często wykrawamy z nich "plastikowe wióry" (stąd na desce te rowki właśnie !) , potem wrzucamy wszystko co na desce do garnka (czy miski) w raz z tymi "wiórami" (czyli drobinkami plastiku) i jemy to - jak ktoś tak lubi jeść to smacznego ; ja nie przepadam . Wyobraź sobie co się dzieje z tymi plastikowymi drobinkami kiedy to co było na desce przetwarzasz cieplnie (smażenie , gotowanie) i kiedy później przyjmujesz do organizmu . WNIOSEK : DESKI używamy TYLKO drewniane (możliwe są też "wióry" , ale są one drewniane=naturalne) lub szklane (bez "wiórów" , ale ostrza się tępią szybko) !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kromka chleba ze smalcem
Ja mam dwie, jedna jest z melaminy i sluzy do miesa, myje ja w zmywarce, kroje na niej tez warzywa ale tylko jak jest czysta (czyt. po umyciu w zmywarce) lub przed krojeniem miesa. Druga jest drewniana i sluzy do krojenia chleba a takze warzyw, myje ja w zlewie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×