Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wupek grzeje

Do bardzo doświadczonych: doskonały węgierski szybkowar Alupret Kukta kto ma?

Polecane posty

Gość wupek grzeje

Skąd bierzecie do niego uszczelki na wymianę? To jest najlepszy szybkowar i szkoda mi go wyrzucić z powodu skończenia się głupiej uszczelki. Ciekawe czy na Węgrzech istnieje jeszcze ta fabryka czy została zniszczona tak jak fabryki w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prezentowa
doskonaly to on nie jest i wcale nie dla bardzo doswiadczonych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wupek grzeje
Chyba nie zrozumiałaś pytania i do kogo jest skierowane :-( Może wybierz prostszy temat dla siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość enncea
moja mama miala kiedys taki wegierski gar, chyba ten, o ktorym piszesz. wyrzucila w cholere bo wlasnie ta uszczelka szybko sie psula a ciezko ja bylo dostac plus nie byla z niego zadowolona wiec az taki doskonaly to on nie jest ;) a co do uszczelki to popatrz na allegro i ebayu, ewentualnie skontaktuj sie z producentem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wupek grzeje
Myślę, ze jest jednak doskonały skoro u mnie jest używany już około 30 lat, albo więcej i to ciągle z pierwszymi oryginalnymi uszczelkami. Mam go w dwu wielkościach. Jest super. I myślę, że po tylu latach uszczelki mają prawo zacząć się trochę psuć - a mimo to jeszcze trzymają i wciąż gary są uzywane przeze mnie. Ale widzę że trochę zaczynaja pękać wieć muszę się rozglądać. I jakoś dziwnie jestem pewna, że te dzisiaj kupowane szybkowary nie dadzą rady działać nawet połowy tego czasu, które wytzrymały moje wegierskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość enncea
no skoro tak idziesz w zaparte i nie potrafisz przyjac do siebie, ze ten 'doskonaly' syzbkowar jednak moze nie byc dla wszystkich tak doskonaly i najlepszy to mi jedynie uszy opadaja i postanawiam nie wdawac sie w dalsza dyskusje. to jak rozmowa z moja nauczycielka z czasow podstawowoki, ktora w swoich notatkach miala jeszcze czechoslowacje i z zaparciem nam to wykladala nie przejmujac sie, ze jest juz 'lepsza' wersja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wupek grzeje
Zgłoś się jak Twój szybkowar kupiony w dzisiejszych czasach będzie miał 30 lat i nadal będzie w użyciu :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wupek grzeje
Zgłoś się jak Twój szybkowar kupiony w dzisiejszych czasach będzie miał 30 lat i nadal będzie w użyciu :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ech..............
Ja pierdole gość ma racje. Wrzuciłem ten szybkowar w googla moja matka ma taki sam od kąd pamiętam :) Stal to jakieś dziadostwo aluminum albo coś takiego. Ale ryż w nim gotuje do dziś. Czyli z 20 lat ma jak nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ech..............
Gorzej bo wrzuciłem w googla i jedynie w archiwum alegro są gdzie poszły za 50pln całe. Ale coś w tym jest na rzeczy jak tu sie pojawił taki temat:) Tak czy siak u mnie chodzi do dziś ale matka tego nie lubi bo jak otwiera ten zawór u góry to sie parzy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wupek grzeje
Czy są to może jeszcze jakieś czterdziestoletnie starowinki, którym udało sie kupić uszczelkę do tajiego szybkowara?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wupek grzeje
wup

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość VladKindorgo
Górny zawór podważa się widelcem a nie dotyka ręką jest to narysowane na 12 stronie instrukcji. Mam toto już z 30 lat, nie używam często, dlatego działa jeszcze na 1 uszczelce, w komlecie była jeszcze zapasowa. Szybkowar jest świetny, są osoby, które używały go jako kadzi do bimbrownicy ;-) Może znajdzie się coś na węgierskich stronach - google tłumacz, chyba że ktoś zna język Petfiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wupek grzeje
Wielkie dzieki za zainteresowanie tematem 🌻 :-) Zaraz zainteresuję się znaleziona przez ciebie stroną! :-) Jak wogóle po takim długim czasie odkopałes mój temat??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość VladKindorgo
Sam rozglądałem się za częściami do mojego "gara", bo choć działa sprawnie jeszcze na pierwszym komplecie, to patrzę z obawą w przyszłość, najbardziej boję się, że kiedyś nie wytrzymają zawory bezpieczeństwa. Wpisałem więc w google hasełko i tak wszedłem na stronę. No cóż, czasami głupie odpowiedzi powoduję emocje skłaniające do ich skomentowania, nie wytrzymałem tego i napisałem. Potem szukałem dalej i trafiłem. P.S. Zastanawiam się, czy osoba podpisująca się "ech..." wyjmuje gołymi rękami gorące blachy z piekarnika? Pozdrawiam, jeżeli kupisz uszczelki, proszę napisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edka70
poszukuję instrukcji do szybkowara KUKTA. Właśnie nastawiłam galaretkę drobiową i już się boję jak zacznie syczeć. Nie używałam go przez jakieś 10 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość VladKindorgo
Aby otworzyć szybkowar należy po ostudzeniu (polewając nad zlewem zimną wodą) delikatnie widelcem podważyć zawór ciśnieniowy (tą ciężką nakrętkę na środku) celem odprowadzenia reszty pary, następnie odblokować zaczepy blokujące ruchem kciuków na zewnątrz, teraz pozostaje tylko przekręcić pokrywkę o 90 stopni w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara, przesunąć ją w lewo lub prawo, lekko pochylić i wyjąć. Zyczę wielu udanych potraw z szybkowaru, pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wojtazz
Bardzo fajna rzecz ten szybkowar. Dostałem od ciotki funkel nówka sztukę i dziś ugotowałem kapuśniak. Dosłownie pół godziny zajęło mi przygotowanie i ugotowanie tj zupy. Normalnie ze 3 godziny zajmuje jak nic. Pozdrawiam użytkowników szybkowarów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jurcio
KUKTA czyli szybkowar węgierski to super marka. Mam go ponad 30 lat i służy jak najlepiej. Ci, co wybrzydzają ten szybkowar to w ogóle nie mają pojęcia o jego zaletach. A jeżeli nie mają, to niech nie wtrącają banialuków do tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość VladKindorgo
Kłaniam się nisko, chcę doweidzieć się czy komuś udało się kupić uszczelki na Węgrzech. Jestem zainteresowany gdyż jak wcześniej pisałem obawiam się o przyszłość mojego gara. Ostatnio go gruntownie czyściłem (odkręcenie głównego zaworu wraz ze sztbą blokującą) i jak się okazało jego stan techniczny jest zadowalający. A co do wad, jedyną rzeczą na którą narzekam jest materiał - aluminium co wyklucza mycie go w zmywarce. Pozdrawiam gorąco i pod ciśnieniem :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mc Jack
Napisałem do fabryki - zobaczymy co będzie! A garnek jest super. Mam również z firmy Hawkinsa bo szukałem o podobnej konstrukcji z aluminium. Jakbym miał kupować jeszcze raz Kukta - 30 lat bezawaryjnej pracy. Pamiętać należy że gotować trzeba na płytce. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Waw fan kukta
Super gar używany w rodzinie od Ponad 15 lat mam 4 L i 8 L , miałem jeszcze 6L ale rozsadziło z racji wieku dno :) , był fan ale się nie zrażam , uszczelki są wieczne jak się o nie dba i myje i od razu suszu , i nie wrzuca do zmywarki z tą cała chemią . A ja się zabezpieczyłem i zakupiłem na allegro dwa nowe czas PRL swoje odstały u ludzi i mam zapas dwa gary 4L 8 L + nowe uszczelki :) teraz poluję na 6L sprzęt nie do zajeżdżenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mc Jack - czy dostałeś jakąś odpowiedź z fabryki? Mamy w domu 2 szybkowary (2,5l i 6l), starsze ode mnie ;) (mam 32 lata) Należałoby wymienić uszczelki - w tym mniejszym jest mocno poniszczona (miejscami wyszczerbiona), przez co nie używamy tego garnka. Nie wiem czy ryzykować z zakupem uszczelek na Allegro - do węgierskich szybkowarów? Bo tam jest podana inna pojemność garów ;) Potrzebowałabym też nową wkładkę do większego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dwa szybkowary KUKTA zakupione w roku 1980 około przejechały z Polski w roku 1987 via Grecja do USA i wróciły do tej samej kuchni w Polsce, gdzie zawsze. Co to znaczy "gdzie zawsze" należy przeczytać w artykule "NIE" pt. "Roboty i robole" Ja bywam, używam szybkowary jak zawsze, uszczelki i zawory bezpieczeństwa by mi się przydały. Może i ja wrócę - gdzie zawsze....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kochani! Od 35 lat prowadzę swoje gospodarstwo, gotuję tylko w szybkowarach. Mam 3 Węgierskie Kukta i 1 z Olkusza - rondel. REWELACJA!!!!!!!! Nawet swoje dzieci zaraziłam gotowaniem w szybkowarach. Oszczędność na gazie, czas również a potrawy szybciej ugotowane i smaczniejsze. Ziemniaki gotują się 6 minut, kapusta,kalafior,fasolka warzywa 3 min. rosół 18 min.bigos w 1h. golonkę 15-20 min. mięsko w sosie 12-15 min. Bardzo polecam tylko zalecam ostrożność. Jak zagotuje się potrawa na największym ogniu przestawić szybkowar na najmniejszy płomień. Po ugotowaniu ja odstawiam gar na 2-3 minuty, następnie schładzam polewając go zimną wodą w zlewie lub podnoszę zawór widelcem, kilka razy go podnosząc i opuszczając. Bo jeżeli jest za dużo wody ( lejemy tylko do połowy szybkowaru, póżniej po ugotowaniu uzupełniamy wodę) to może wykipieć. Problem tylko te uszczelki, kiedyś kupiłam je w Olkuszu też robią piękne szybkowary. W latach 80-tych kupiłam u nich szybkowar -rondel. Polecam,pozdrawiam Stenia z Turku Wielkopolska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kochani! Od 35 lat prowadzę swoje gospodarstwo, gotuję tylko w szybkowarach. Mam 3 Węgierskie Kukta i 1 z Olkusza - rondel. REWELACJA!!!!!!!! Nawet swoje dzieci zaraziłam gotowaniem w szybkowarach. Oszczędność na gazie, czas również a potrawy szybciej ugotowane i smaczniejsze. Ziemniaki gotują się 6 minut, kapusta,kalafior,fasolka warzywa 3 min. rosół 18 min.bigos w 1h. golonkę 15-20 min. mięsko w sosie 12-15 min. Bardzo polecam tylko zalecam ostrożność. Jak zagotuje się potrawa na największym ogniu przestawić szybkowar na najmniejszy płomień. Po ugotowaniu ja odstawiam gar na 2-3 minuty, następnie schładzam polewając go zimną wodą w zlewie lub podnoszę zawór widelcem, kilka razy go podnosząc i opuszczając. Bo jeżeli jest za dużo wody ( lejemy tylko do połowy szybkowaru, póżniej po ugotowaniu uzupełniamy wodę) to może wykipieć. Problem tylko te uszczelki, kiedyś kupiłam je w Olkuszu też robią piękne szybkowary. W latach 80-tych kupiłam u nich szybkowar -rondel. Polecam,pozdrawiam Stenia z Turku Wielkopolska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jerzy z bydgoszczy
Mam 3uszczelki w idealnym stanie mimo upływu tylu lat. Mogę sie podzielic ale tylko dla kogoś z Bydgoszczy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jakieś dwa lata temu kupiłem uszczelki w sklepie w Hajduszoboszlo jak byłem na wakacjach. Myślę że w Węgrzech kupi się bez problemu. Wszystkie KUKTY miały takie same uszczelki. Ja w sklepie powiedziałem alu kukta zimer i gościu mi bez problemu dał i faktycznie pasują. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×