Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

listekSAŁATY

Domki fińskie, drewniane całoroczne

Polecane posty

Gość kraaaaaaaaa
To źle wiesz. Przy polskich cenach drewna i jakości wykonawstwa będzie tak smo drogo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajne te domki,ciekawe czy trwałe?I szkoda,że nawet orientacyjnej ceny nie podają. P.S.Drewno jest drogie,ale czy wiesz ile kosztuje worek cementu lub położenie metra kw tradycyjnego dachu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IZAIZA
mozesz miec podobny z bala syberyjskiego i jak madrze zaplanujesz to wyjdzie cena prawie o polowe mniej niz murowany i w dodatku bedziesz go ogrzewac tylko kominkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wczoraj przeglądałam
na allegro oferty w nieruchomościach i znalazłam oferty właśnie takich domków. Ceny poniżej 100 000 zł. ale nie obejmują fundamentów, nie wiem jak z kryciem dachu. Sama jestem ciekawa jak się mieszka w takim domku, szczególnie zimą. Wszędzie reklamują tą technologię jako oszczędną, dobrze utrzymującą ciepło zimą i nie nagrzewającą się nadmiernie w lecie, ciakawa jestem jak to wygląda w praktyce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wczoraj przeglądałam
No i czy mogę pokryć dach tradycyjną dachówką, czy przy konstrukcjach szkieletowych jest to zbyt duże obciążenie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 40-latka
no nieprzesadzajcie z tym prochnieniem..a co u górali domy sie walą!! nawet niewyobrażacie sobie ile ludzi juz mieszka w takich domach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość glusiowa
domek z bala syberyjskiego stawiam za rok....tam na syberii wydaje mi sie,ze wystarczy rok zimowania no i musi byc zciete pozna zima kiedy niepuszcza sokow ..a potem taki dom jak zadaszysz to powinien postac drugi rok wtedy do ladnie sie osadza i powstaja nawet naturalne pekniecia drewna //ale to dodaje naturalnego uroku..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 40-latka
stawijac dom drewniany trzeba nieżałowac na impregnaty i trzeba miec troche wtym rozeznanie..stawia sie to sobie na cąle życie...a i dom murowany można zchrzanić....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przy tym co się ostatnio działo z pogodą - budowa czegokolwiek w technologii kanadyjskiej lub fińskiej wiąże się ze sporym ryzykiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe tak stick, a widziałes co zostało z domów murowanych? z tego co wiem firmy przewaznie stawiaja 2 opcje pod klucz i tzw stan surowy. koszt tego surowego ok 118 tyś pod klucz ok 180tyś. na necie mnóstwo jest stronek i firm ktore sie tym zajmuja i co sie znajduje w danej opcji;) , ja jestem ze śląska i generalnie ten rejon by mnie interesował. http://www.tlalka.pl/galeria_caloroczne.html piękne, nie?;) http://www.domkidziedzic.pl/10,dom.html http://www.drevimed.pl/domy.php?typ=mieszkalne w każdym bądź razie ja jestem zainteresowana. czekam na info od osób ktore mieszkaja w takich domkach, zeby sie wypowiedziały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biorąc pod uwagę nasze zawirowania pogodowe trzeba zacząć myśleć o tanim budownictwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
amita, dokładnie własnie o tym samym pomyślałam!:D w stanach jest to na porządku dziennym firma buduje domek, przychodzi huragan, z domku nie zostaje nic i buduje sie nastepny. a tak nawiasem mowiac nie uwazam zeby one byly az tak niestabilne i niesolidne! naprawde trzeba troche o tym poczytac i sie dowiedziec . a 70% wszystkiego zalezy od firmy ktora sie tym zajmuje. pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 40-latka
domek z bala to koszt ok.1200 zl za m2 tzn.postawienie ścian z wiezba dachowa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hej hej
ja bym chciała prefabrykaty, ale żeby nie musiała firma stawiać tylko samemu, tzw domy w paczce, ale nie wiem jaka firma ;/ nigdzie nie ma na astronkach firm, że sprzedają gotowe domy, tylko oni buduują ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość panizdrzewniannegodomu
Witajcie, od lipca tego roku cieszymy się domem z bala (podwójna ściana z belki 18x7cm z dociepleniem wewnętrznym 10cm wełną ISOROC). Myślę, że mogę już coś powiedzieć na temat domów stawianych w tej technologii. Po pierwsze: czas budowy. Nasz dom powstawał nieco ponad 100 dni. Budowę zaczęliśmy 4 kwietnia a wprowadziliśmy się pod własny dach już 18 lipca :) Pierwsze wrażenia? Dom bardzo ciepły. Prawda jest taka, że podczas gdy sąsiedzi w domach murowanych wokół od kilku tygodni już palą w piecach my wciąż jeszcze nie rozpoczęliśmy "sezonu grzewczego". Zabrzmi magicznie ale nasza oleśnica (tak nazywał się ten projekt) ogrzewa się od... samej naszej obecności (od pracującego sprzętu AGD, od żarówek). Oczywiście nie żyjemy nadzieją iż wystarczy to zimą dlatego w ogrodzie leży już 15m3 drewna, które mój ślubny tnie w pocie czoła w wolnych chwilach. Ogrzewanie? Mamy kominek z płaszczem wodnym, moc 21kW. Pierwsza zima będzie testem, jeśli to nie wystarczy w pustej na razie (głównie z powodów finansowych) kotłowni stanie piec, który będzie się włączać gdy kominkowa elektronika stwierdzi, że nie jest w stanie utrzymać zadanej temperatury. Co do próchnienia drewna. Drewno impregnowane było ciśnieniowo w procesie produkcji. Robaczków się nie boimy natomiast co do płomieni... cóż nie ma co ukrywać. Najlepszy impregnat skutecznie nie zabezpieczy naszej chałupki przed tym żywiołem. Użyty u nas impregnat ogniotrwały zabezpiecza drewno przed płomieniami co najwyżej przez 5 minut. I odpowiedź na zasadnicze pytanie, tzn. CENA. Metr kwadratowy parteru (mierzony po obrysie zewnętrznym) kosztował nas 1350zł netto, poddasze uzytkowe to 60% tej kwoty czyli 810zł netto za metr kwadratowy. Instalacje to oczywiście koszta dodatkowe ustalane podczas planowania np. ilości gniazdek etc. W tej cenie została wliczona cała stolarka okienna i drzwiowa (fabryka DZIADEK z Iławy), podłogi oraz schody. Firma, która stawiała nasze marzenie wykonuje kompleksową usługę (od fundamentu po krycie dachu). Nasz dach wciąż jeszcze pokryty jest papą, ponieważ bank nie sypnął tak szczodrze pieniążkami jak obiecał. No i jeśli możemy komuś pomóc w tej materii, to poniżej link do strony producenta. My jesteśmy z ich usługi baaardzo zadowoleni:) Pozdrawiamy z mazurskiej wsi www.konform.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kazek
Witam Od 2006 mieszkam w domku drewnianym postawionym w ciągu 2 -tygodni (razem z fundamentem i kiminem) przwz firme domkidziedzic.pl.Bardzo sprawna solidna i uczciwa firma.Gorąco polecam.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kto pyta nie bładzi
a jak ktos chce to na podlasiu jest tez dobra firma.......zazdroszcze wam swiąt w domku z bala i prawdziwej pachnącej choinki.Pięknie musi wyglądać w domu drewnianym! http://www.domydrewniane.podlasie.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, są już firmy, które oferują w Polsce oryginalne, energooszczędne, drewniane domy fińskie. Np firma FDPL www.fdpl.eu Przeglądałam z mężem te projekty i są boskie. Prosta elegancka i klasyczna sylwetka i super ciepłe. Mąż właśnie wchodzi głębiej w temat i jako urodzony tradycjonalista zmienia nastawienie. Planowaliśmy budować dom murowany i chyba zrezygnujemy na rzecz drewnianego, tym bardziej, że z zewnątrz można go wykończyć tynkiem, tak że w niczym nie będzie się odróżniał od okolicznych murowanych domów. Osobiście denerwuje mnie gdy na osiedlu murowanych domków jednorodzinnych nagle wyrasta pasujący jak pięść do oka dom z bala. Wybraliśmy sobie domek http://www.fdpl.pl/109-1.html . To typowo fiński domek modułowy, energooszczędny i stawiają go w 2 miesiące ( do zamieszkania). Cena przystępna bo poniżej 3.000 zł za metr w stanie deweloperskim z dachem pokrytym dachówką ceramiczną. No i wiatr go nie porwie, bo jest przykręcony do fundamentu setką śrub :) Mąż usłyszał ciekawostkę, że na Śląsku i w Warszawie stoją takie domy stawiane w 1945 roku w ramach wymiany za węgiel. W Warszawie niedaleko Sejmu takie są ( w jednym mieszkał Jonasz Kofta). Mamy już bardzo dużo informacji na temat tych domów, byliśmy na takiej budowie i chyba dojrzewamy do decyzji. Jak chcecie jakieś info to Wam prześlę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, są już firmy, które oferują w Polsce oryginalne, energooszczędne, drewniane domy fińskie. Np firma FDPL www.fdpl.eu Przeglądałam z mężem te projekty i są boskie. Prosta elegancka i klasyczna sylwetka i super ciepłe. Mąż właśnie wchodzi głębiej w temat i jako urodzony tradycjonalista zmienia nastawienie. Planowaliśmy budować dom murowany i chyba zrezygnujemy na rzecz drewnianego, tym bardziej, że z zewnątrz można go wykończyć tynkiem, tak że w niczym nie będzie się odróżniał od okolicznych murowanych domów. Osobiście denerwuje mnie gdy na osiedlu murowanych domków jednorodzinnych nagle wyrasta pasujący jak pięść do oka dom z bala. Wybraliśmy sobie domek http://www.fdpl.pl/109-1.html . To typowo fiński domek modułowy, energooszczędny i stawiają go w 2 miesiące ( do zamieszkania). Cena przystępna bo poniżej 3.000 zł za metr w stanie deweloperskim z dachem pokrytym dachówką ceramiczną. No i wiatr go nie porwie, bo jest przykręcony do fundamentu setką śrub :) Mąż usłyszał ciekawostkę, że na Śląsku i w Warszawie stoją takie domy stawiane w 1945 roku w ramach wymiany za węgiel. W Warszawie niedaleko Sejmu takie są ( w jednym mieszkał Jonasz Kofta). Mamy już bardzo dużo informacji na temat tych domów, byliśmy na takiej budowie i chyba dojrzewamy do decyzji. Jak chcecie jakieś info to Wam prześlę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pamięć dla prezydenta
i wszystkich ludzi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klientkonform
FIRMA KONFORM nie polecam!!!!! firma olewająca klienta po całości , pieniądze wywalone w błoto , firma nie potrafiąca budować domów, materiał najgorszej jakości, stolarka okienna inna niz w zamówieniu mógłbym jeszcze dużo pisać... NIE Jestem Konkurencją jestem byłym klientem .... NIE POLECAM !!!!!! i ostrzegam innych... Zastanów się zanim kupisz w tej firmie .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielonages
Fińskie domy są ekologiczne, energooszczędne i wygodne. Mieszkałam przez miesiąc w takim i jestem zachwycona. Ciepluteńko, dom prawie w całości ogrzewany kominkowo, do tego sauna - moje marzenie:) W Finlandii bardzo popularnym i doświadczonym producentem domów tego typu jest Omatalo. To firma z 80 doświadczeniem. Produkują domy z certyfikatami. W Polsce ich domy buduje np. Fincomfort. Przygotowują projekt, składają zamówienie na dom w fabrykach Finlandii, potem tutaj robią fundamenty pod dom i składają moduły do stanu deweloperskiego - wszystko w trzy miesiące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×