Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość nie wiem co i jak

drewniane domy?

Polecane posty

Gość nie wiem co i jak

no własnie jakie macie o nich zdanie , chyba za bardzo jeszcze nie przyjęły się u nas. zastanawiam się nad budową włąsnie drewnianego więc chciałabym się trochę zorientowąć. piszcie wszystko co wiecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bidortaa
ja buduje drewniany a o co ci chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiem co i jak
chodzi mi włąsciwie o wszystko. planowałam zakup domu z rynku wtórnego ale teraz zastanawiam się czy nie lepiej zbudować nowy drewniany dom. jakie mniej więcej są koszty łaczne . domek ok 150m [pod klucz]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uuu podczepiam się pod temat bo równiez jestem bardzo zainteresowana ta sprawą. Planuję budowe domu z bali drewnianych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiem co i jak
może ktos nam coś jeszcze doradzi? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://www.taag.pl/oferta.htm tu jest stronka,świetne projekty,ale jak się dowiedziałam w moim starostwie nie wydają pozwoleń na stawianie takich domów,bo nie ma ich w planie zagospodarowania przestrzennego.A taki dom to moje marzenie.no cóz ale może komus z was sie przyda ta stronka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coś ta stronka nie działa...ale mniemam że to domy drewniane nie? Niesamowite że starostwo może ci zabronić budowy takiego domu....to jakiś idiotyzm...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bidortaa
musicie najpierw dowiedziec sie jaki typ domu drewnianego jest akceptowany w waszej gminie , jaki typ dachu itd - poza tym jaki jest wasz teren zabudowy jak eksponowana dzialka - to zasadnicze pytanie bo od tego zalezy duzo - osobiscie robilam sondaz geodezyjny dzialki : pozwala na unikniecie wielu pulapek i straty czasu - a jezeli chodzi o projekty i rady polecam portal http://www.muratordom.pl/murator.htm (projekt narysowalam sama a biuro projektow narysowalo mi plany ) a potem macie bukiet w postaci google - i wpisujecie konstrukcje szkieletowe albo domy z bali, domy bioklimatyczne, domy energooszczedne http://www.splendor.com.pl/start.php?id=4 a szczegolnie polecam informacje http://www.energia.eco.pl/DOMEO/INDEX.HTM to wasza przyszlosc osobiscie buduje dom bioklimatyczny - z plyt drewnianych z ociepleniem zewnetrznym z waty drewnianej i mineralnej -( inna warstwa od strony polnocno - wschodniej) - ale bez ogrzewania slonecznego jako ze instalacja tegoz jest bardzo droga i mimo kredytu fiscalnego pokrywajacego 50% wartosci materialow *****, jest zupelnie nie do zamortyzowania przez 10 najblizszych lat Mam naturalny system wietrzenia, , zbiorniki na odzysk wody deszczowej itd itp .... nie uzywam powierzchni plastikowych (emituja rakotworcze zwiazki, niezdrowe dla astmatykow) , nie uzywam klejow , pieniadze raczej przeznaczam na dobra izolacje domu, oraz na okna onajnizszym współczynniku przepuszczalności ciepła U(k) - dobrze izolowane drzwi wejsciowe , oraz cala stolarke okienna - warto tez sie zastanowic nad problemem wody i jej zuzyciem ***** nie mieszkam w Polsce ale to nie ma znaczenia przy wybborze domu i materialow dlatego ze mamy dostep do tych samych dostawcow i mamy wlasciwie te same przepisy i te same normy techniczne - jedynie co nas rozni to tylko kwestia kredytu fiskalnego (planu promocji budowy domow energooszczednych i nadajacych sie do recyklingu - - tak bym to nazwala zycze milej lektury i lamiglowki finansowej - a w ogole to sie zastanowcie dom z drzewa czy dom z cegly - bo zle drzewo tanie drzewo bedzie waszym koszmarem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bidortaa - serdeczne dzieki za te wszystkie informacje, powli zacznę to trawić.... jedno mnie bardzo zastanawia (ale ja laik jestem) NAPRAWDE gmina może mi hipotetycznie nie pozwolić postawić drewnianego domu?!!! szok... dom bioklimatyczny brzmi jak marzenie...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bidortaa
Chomik - to zalezy od gminy, na ogol domy z bali sa w gorach a kazdy inny typ moze byc stawiany wszedzie - tylko problem z dachem i katem nachylenia - w Polsce nadal trwa anarchia budowlana ale juz powoli wchodzi w norme staranne zagospodarowanie przestrzenne - nie sadze ze az tak drastycznie bedzie - zanim podejmiesz jakakolwiek decyzje porozgladaj sie dookola - badz dzielny nie daj sie skusic pierwszemu lepszemu promotorowi - pamietaj ze domy z paneli (te ktore przyjezdzaja gotowe wyciete ) mozesz ustawic sam - to jak konstrukcja lego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bidortaa
oupssss zmylil mnie twoj nick - myslalam ze ty jestes ON a ty jestes pani Chomik :) tu masz etapy ktore powinnas sobie przestudiowac : 1; wybor terenu , ekspozycja terenu polnoc poludnie wschod zachod - oczywiscie nie musze ci mowic ale powiem, ze idealna ekspozycja jest polnoc poludnie 2. ekspertza terenu geo-technczna 3. uzyskanie zgody z urzedu urbanizacji na budowe domu 4. Po uzyskaniu zgody , sporzadzenie aktu kupna terenu (chyba ze juz go masz) pamietaj ze nie kupuj kota w worku - bo moze sie okazac ze na teren ktory kupila mozesz nie uzyskac zgody na postawienie domu mieszkalnego 5.Murarka, ciesielka, przygotowanie terenu, materialy izolacyjne, gipsy, i czego tam jeszcze od groma i ciut - to jest dluuuugi dlugii etap gdzie musisz sie wykazac cierpliwoscia i determinacja w rozmowach z wykonawcami uchuchuchuuuuu i duza doza dyplomacji 6; przygotowanie terenu pod dom - czyli pod fundamenty oraz tego co dookola domu, pod wode i kanalizacje 7. fundamenty 8. stawianie domu z drzewa - tu oczywiscie juz dzialalas wczesniej z firmami i zdecydowalas sie na typ domu: z bali, szkieletowy, czy z paneli..... 9. ciesielka dach 10. izolacje, sufity i sciany dzialowe 11. wykonczenie domu : podlogi, elektrycznosc, hydraulika, kafle no patrz jak ci zrobilam plan budowy :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochana jestes:) wszystko zapisałam :) Ziemi jeszcze nie ma...szukam, a nie jest łatwo i wolę byc przygotowana bo odpowiedni kawałek ziemi może sie pojawić w każdej chwili i trzeba szybko reagować, bo póki co wszystko mi podkupują:( Dom będzie w Beskidzie, więc góry.. Dziękuję serdecznie za porady:) pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bidortaa
alez prosze bardzo - pomyslnego polowania zycze - tereny dobre sa szybkie w nogach :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bidortaa
halo halo chomik gdzie jestes? jak sie tocza sprawy domu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem jestem :) Jeszcze sprawy domu się nie toczą póki co, cały czas mamy ten sam problem - znaczy się z ziemią. Od czasu kiedy ostatni raz tu pisałam trochę nam się pozmieniały plany życiowe - mianowicie miejsce usytuowania potencjalnego domu z drewna się zmieniło :) żeśmy zdecydowali się na przeprowadzkę na podlasie w otulinę Biebrzańskiego Parku Narodowego...nie wiem czy to coś zmienia w sprawie budowy domu, jeśli chodzi o przepisy, bo jeśli chodzi o moje plany napewno nie. Myślę, że z przepisami tez powinno być ok. bo w okolicy widziałam piękny drewniany dom. No, ale...póki co czekamy na decyzję kobiety w sprawie sprzedaży działki - gdzies zimą ma nam dać znać. A co tam u Ciebie? Dom już stoi? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bidortaa
witaj - nie jeszcze nie stoi, bo firma stawiajaca fundamenty ruszy z naszymi planami od kwietnia albo maja w zaleznosci od pogody - dzialke juz mam - plany zatwierdzone - a narazie mieszkamy w wynajetym z tymi samymi parametrami ekspozycji slonecznej i uczymy sie jakich bledow nie popelnic - wiem ze nie chce klimatyzacji reversible - huczy i nie do opanowania - wiem ze chce ogrzewanie w podlodze (nie bedzie u nas piwnicy tylko podmurowka) - wiem jakiej firmy nie chce ktora robi okna i drzwi ,- testuje otwarta kuchnie tzn salon polaczony z kuchnia - testuje halasy - serdecznosci zycze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mitula
Widziałam świetne połączenie otwartej kuchni z salonem . Proste i genialne. Ma to kształt litery L. W rogu L stoi elegancki stół, który pasuje i do salonu, i do kuchni. Tam się jada codzienne posiłki, można też go powiększyć, przystroić, i uczta gotowa. Jak się jest w salonie, to nie widać kuchni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bidortaa
nie bardzo mi pasuje to L do mojego projektu ale meble psauja do siebie , mam dwie spizarnie w planie - czyli balaganu praie nie widac - tu teraz tez nie mam balaganu mimo ze wszystko "na wierzchu" jedynie co mnie tu denerwuje to to ze piec elektryczny mam na wierzchu expresso na wierzchu maszynke do kawy tez czajnik do wody tez i zbiornik na wode brita tez - i to sprawia wrazenie balaganu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć Ja również przymierzam się do budowy domku drewnianego. Od kilku m-cy wertuję wszelkie informacje na ten temat :) muszę przyznać że zakochałam się w drewnianych domkach i już chyba żadna siła nie zmusiłaby mnie by budować murowańca ;) Niestety, chciałoby się już a trzeba czekać:( załatwianie formalności zajmuje kupę czasu, jestem w trakcie :( mieliśmy zbudować domek przed zimą ale przez tę calą papierkologię nie da rady :( myślę, że jak dobrze pójdzie to na wiosnę ruszymy z budową projekt wybrany, ekipa budująca też, działka też ...tylko te przeklęte papiery ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A czy ktoś z Was wie czy w Polsce ktoś postawił dom hufa. To niemiecka firma robiąca domy w fabryce w Niemczech potem są one przywożone na miejsce i montowane w ciągu 7 dni. Też mają konstrukcję szkieletową. Zachorowałam na taki dom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NELA-2
HEY ZBUDOWAŁAM DREWNIANY DOM WIOSNĄ, W GRUDNIU PODPISAŁAM UMOWĘ Z WYKONAWCĄ (GÓRAL) W STYCZNIU SPRZEDAŁAM MIESZKANIE W STYCZNIU KUPIŁAM KAWAŁ ZIEMI I W MARCU NA UZBROJONEJ DZIAŁCE ZACZĘLI DZIAŁA GÓRALE TRZY TYGODNIE I DOM STOI, MIESZKAM JUŻ OD KWIETNIA, NIE JEST DUŻY 75 + 30 PIWNICA MUROWANA. NIE WIEM JAK TO ZROBIŁAM BO JESZCZE DOCHODZĘ DO SIEBIE ALE SIĘ UDAŁO, A W URZĘDACH BYLI BARDZO PRZYSTĘPNI LUDZIE KTÓRZY MI BARDZO POMOGLI POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bidortaa
a jaka izolacja? jak grube sciany na jakiej podstawie? jakie ogrzewanie jakie wspolczynniki ciepla, jakie szyby okna? jaki dach? jakie parametry terenu - to dom ekologiczny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam,świetny temat,ja z mężem także planujemy stawiać dom z bala,działkę kupujemy za 3dni :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NELA-2
Witam dom jest ocieplony wełną mineralną 20, elewacja 3 cm dechy, ściany 24 cm, ogrzewanie, piec co pali wszystko oprócz kamieni, dach blachodachówka, więcej szczegółów poczytaj na stronie www.drew-bud.pl - mój dom to projekt L 56. Dom jest bardzo ciepły , przytulny ma swój klimacik, chociaż troszeczk ę mały no ale cóż na większy nie było mnie stac, pies ma wybieg bo działka ma około 900 m2 na lekko górzystym terenie, latem bajeczka, jesień też zobaczymy jak będzie zimą papaski pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bidortaa
nie znalazlam projektu - ale domy drewniane maja to do siebie ze bardzo latwo je powiekszyc a dzialka imponujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joela
dzien dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joela
Ja mam piękny dom letniskowy z bali. Można w nim mieszkac cały rok.Jest cudny i ma w sobie to cos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bidortaa
a co to jest "to cos"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×