Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość używacie????????????

dzbanek filtrujący wodę-warto kupić czy szkoda kasy?

Polecane posty

Gość używacie????????????

pytanie jak w temacie, czy rzeczywiście smak wody zmienia się na plus? chodzi mi o dzbanek ew z niższej półki cenowej czy wogóle szkoda kasy na takie coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wygląda na to
też zamierzam kupić, lecz obawiam się o te filtry, bo są wymienne i trzeba je kupić w sklepie, dlatego chętnie wysłucham opinii, ....... obiektywnej opinii. Czy ktoś wie, co jest w tych filtrach, jak oczyszczają wodę i na ile są skuteczne? W jakim sklepie się je kupuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zofia.Wójcicka
Niemożliwy33, akurat teraz w tym sklepie który podałeś nie ma wkładów dzbankowych. Może im się wyczerpały? Chciałam sprawdzić, bo ja do tej pory zamawiam tutaj http://www.ultrafiltracja.pl/k63,wklady-filtracyjne-wklady-dzbankowe.html ale może tam gdzie ty podałeś można kupić wkłady z magnezem. Nie wiem czy ten magnez coś daje, ale cena była taka sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wodnik dafi
Używam dzbanek Dafi. W instrukcji podają, żeby wkład wymieniać co 150 litrów, natomiast wkład magnezowy co 200 litrów napełnień. Zauważyłem, że wkład magnezowy bardziej zostawia osad na dnie czajnika. Czajnik i tak raz na 2 miesiące odkamieniam. Ogólnie mam bardzo twarda wodę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wodnik dafi
Do Niemożliwy33 : Jeżeli takie wkłady są to chętnie je sprawdzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niemożliwy33
Wodnik, są na oficjalnej stronie DAFI oraz w tym sklepie, który podałem. Nie wiem dlaczego teraz ich tam nie ma, może mają jakąś aktualizację towaru, ale te wkłady są dostępne. Pytanie tylko czym to faktycznie się różni. To, że anna lepsza jest do polskiej wody to jakiś wymysł. Dafi też jest z Polski. Jeśli mam wybierać pomiędzy Dafi i Anna to oczywiście wybieram DAFI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LubięHerbatę
Ja od jakiegoś czasu zaparzam herbatę na wodzie przefiltrowanej przez Dafi. Siostra namówiła mnie na Dafi. Ja kupiłam Dafi Atri, ona ma większy. Ja dla siebie samej (nie mam jeszcze męża) nie potrzebuję większego dzbanka. Na razie sprawdza się znakomicie. Przy okazji kupiłam komplet wkładów żeby nie martwić się brakiem wkładów co miesiąc. Ja mam dzbanek stąd http://www.krainawody.pl/97-filtry-dzbankowe i polecam. Teraz to widzę, że nawet kolor można wybrać, choć ja i tak chciałam granatowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annia.....................
Mam od dawna .Pijemy zamiast wody mineralnej.Często zmieniam filtr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co to znaczy często? ja mam wkład dafi aquamag i wymieniam raz na 3 msce. za rzadko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na wkładzie jest
wyraźnie napisane, żeby wymieniać co miesiąc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na wkładzie jest
tzn na opakowaniu wkładu :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość I love Kiki D
Nic Ci nie powinno grozić, po prostu piłaś wodę mniej przefiltrowaną. My kupiliśmy dzbanek, ale od jakiegoś czasu leży w kącie i się kurzy. Nie powiem- różnica w smaku herbaty np jest ogromna! Zwłaszcza jesli ktos tak jak ja ma bardzo twardą wodę. Niestety częsty zakup filtra trochę mnie przerósł. Niby nie są o jakies wielkie koszty, ale trochę szkoda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak dla mnie to kupuje najtanszą, wszystko to samo tylko firma się różnią, a najlepiej kupić filter do wody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zytkaM
kupiłam teściowej dzbanek Brita, bo ma dużo białego kamienia w wodzie jest bardzo zadowolona , raz na parę tygodni wymienia filtr wodę filtruje do picia i gotowania zup itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazel Pazuzu
dżizas ludziska. Przecież niezależnie od firmy te wkłady to jest dokładnie to samo: WĘGIEL AKTYWNY. Substancja ta dzięki swoim właściwościom absorbuje metale ciężkie a także zmiękcza wodę wychwytując związki wapnia. A odpowiadając na pytanie: WARTO. Oprócz zastosowań kulinarnych polecam również używać wody z dzbanka do żelazek. Dzięki temu skończy się problem z kamieniem osadzającym się w przewodach doprowadzających parę i potem na ubraniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość evelinka-27
Z dzbanków wody nie powinno się pić... w wodzie zostaje chlor i mogą być pewne zanieczyszczenia mechaniczne. Poza tym... ludzie zapominają o częstej wymianie wkładów i w zasadzie po 2 tygodniach to wlewanie wody do dzbanka przestaje mieć większy sens ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzisiaj kupiłem tego ft-line'a - napisze wrażenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zgadzam się z tym, że filtry to zawsze jedno i to samo, cena zależy od producenta, ja kupuję tańsze filtry dafi do dzbanka brity, który dostałam w prezencie, bo po co przepłacać, skoro działają tak samo i na tak samo długo wystarczają. Z tego co wiem, to dafi produkuje zamienniki do wszystkich lub prawie wszystkich najpopularniejszych dzbanków. Na ich stronie nawet można sprawdzić jaki filtr do jakiego dzbanka pasuje. http://www.dafi.pl/dopasuj-filtr/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co innego mi się wydaje
Ja tam wole zainwestować w coś typu FT-Line niż co miesiąc wymieniać wkłady w dzbanku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zgłębiaczka
Ja trochę zagłębiłam się w temat i wszystko przekalkulowałam, wyszło na to, że dzbanki są średnio opłacalne. Kupiłam więc FT LINE 3. Mały, poręczny, mąż zamontował w 25 minut z przerwą na kawę (szczerze mówiąc małe piwo, a nie kawę). Zrobiłam potem w domu "ślepy" test. Mężowi, córce i koleżance dałam do porównania (posmakowania) wodę z FT LINE, dzbanka i z czajnika. Nie wiedzieli która szklanka to która woda. Wszystkim najbardziej smakowała ta z naszego nowego filtra. Nie wstawiam linka do sklepu żeby mnie nikt nie posądził o reklamę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No i jak ten FT-LINE 3? Od lat używam dzbanka, ale czytałam, że to może być niezła alternatywa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kontri kontra
Ft line 3 to nie jest alternatywa dla dzbanków filtrujących. To coś znacznie lepszego, czego nie można nazwać alternatywą dla najprostszego urządzenia filtrującego. Miałam w domu dzbanek, teraz mam Ft line 3. Między tymi produktami jest przepaść jakościowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jojojojojoj
najlepsze sa dzbanki Dafi. zarówno dzbanek jak i filtry są tansze od np brity, i są do tego bardzo dobre. jest to duza oszczednosc w przeciwienstwie do wody butelkowanej i przede wszystkim jest to bardzo zdrowa opcja. polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dobry spam z tym FTline ;p żeby nie było offtopu: ja używam u siebie dzbanka Eldom DF100, niedrogi był, a jest pojemny, więc dla mnie to była lepsza alternatywa niż droższa Britta, bo fakt faktów najważniejsze są wkłady :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×