Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Izabelll

Działka ROD

Polecane posty

Gość Izabelll

Witam. Chciałabym kupić działkę w Rodzinnym Ogródku Działkowym. Może mi kto doradzić, na co zwracać uwagę, o co pytać. Dodam,że dziś będę oglądała działkę od jakiegoś człowieka,który chce ją sprzedać. Czy lepiej kupić bezpośrednio od Zarządu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izabelll
Może ktoś pomóc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Możesz zapytać w zarządzie,ale raczej sprzedaje się prywatnie.U nas np. żadnych wolnych działek nie ma,w wiekszych ogrodach są.Te pewnie są tzw nieużytkowane,porzucone.Stąd może być więcej pracy ale za to wieksze pole do popisu.Chyba,że wolisz zapłacić za jakąś zadbaną i w Twoim stylu.Na co zwrócić uwagę? Na sąsiedztwo.Czy nie jest hałaśliwe i czy zajmują się swoją działką.Ja mam sąsiedztwo fatalne,dwa ugory i czasem jestem załamana ilością ślimaków,które się tam wylęgają.O chwastach nie wspomnę.Acha,sprawdź czy poprzednik ma czyste konto opłat w stosunku do ROD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izabelll
Dzięki :) Byłam zobaczyć tę działkę. Ma ją młody chłopak, kupił ją dwa lata temu, napalił się, miał wykończyć ją,ale nie miał czasu. Na działce są same chwasty, kilka drzewek owocowych,no i domek do remontu,ale plus,że z cegły. Nie wiem,co zrobić... Niby też się napaliłam,ale z drugiej strony szkoda mi kasy trochę i tej pracy,którą trzeba włożyć. Sąsiedzi podobno mili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ile chce? i ile metrów? z pradem? Spróbuj,robota na działce zawsze jest,ale za to jaka przyjemna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zwróć uwagę czy jest prąd, ew. kiedy będzie możliwość przyłączenia. poza tym oceń stan ogrodzenia i domku, żeby się nie okazało, że remont wyniesie drożej niż postawienie nowego. poza tym poobserwuj sąsiadów - czy nie są wścibskimi donosicielami, którzy uprzykrzą Wam życie, tudzież nie należą do osób wyjątkowo towarzyskich, którzy nie dadzą Wam wypocząć, bo ciągle będą Was nawiedzać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izabelll
On chce 3800zł do negocjacji.Tam jest trochę gruzu do wywiezienia,więc ma na kontener opuścić parę stówek jak powiedział. Domek z zewnątrz trzeba by było obrzucić, w środku wyremontować,posprzątać... To jest 336m2 działka, domek ma 24m2. Ale same chwasty, które trzeba by było najpierw wyciąć i w przyszłym roku pewnie zrobić coś po swojemu,jakieś kwiaty, trawkę... Coś bym pomyślała. Koleś mówi,że sąsiedzi są spoko, z jednej strony starszy pan, w drugiej młode małżeństwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izabelll
Ahaa, prąd i woda są doprowadzone do domku. Jest na zewnątrz pompa elektryczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmmm,ja chciałam odkupić wiekszą (400 m kw) z altanką murowaną,prądem i wodą to gościu chciał 2500 i wydawało mi się drogo.Tyle,że ja mieszkam w małym mieście.Podobną można u nas już kupić za 1000-1500 w zależności od stanu ziemii i nasadzeń.Może poszukaj jeszcze,ludzie głównie sprzedają jesienią,bo chcą jeszcze zebrać plony.I tak będziesz musiała się najpierw narobić więc może warto kupić taniej.Chyba,że u Ciebie tak działki kosztują.Tego można się dowiedzieć rozmawiając z innymi działkowcami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izabelll
No np kolega mojego męża kupił działkę z mniejszym domkiem i mniejszą powierzchnią i zapłacił 7000zł i podobno też w niezbyt dobrym stanie. Rok ją szykował,ale teraz wygląda w miarę. No ja mieszkam w dużym mieście.Inne działki kosztują od 15000zł,ale pewnie są ładne... Tak myślę,by poczekać,ale z drugiej strony taka okazja może się nie powtórzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O kurde,15000? To może kup tę.Powiem tak,ogród nigdy nie jest skończony a nie to ładne co ladne,ale co się komu podoba.Ja swoją mam 3 sezon,była mocno zachwaszczona.Doprowadzilam do porzadku,wiele wywalilam,wiele nasadzilam,kamieni nawiozłam,altanę pomalowałam,piwnicę w niej zasypałam gruzem.Bylo już fajnie,lecz...wiadomo,wszystko rośnie i teraz znowu "remontuję" rabaty przy wejściu.I znowu kopanie,przesadzanie,wygrzebywanie cebulek.I tak w koło.Ale ja to uwielbiam,pije kawkę i już planuję nastepne przeróbki :P Jeszcze muszę pergolę przy tarasiku doprowadzić do porzadku. Na chwasty-rundap,potem przekopać i posiać trawę.Robi się porzadek i wygląda dobrze.Potem w miarę możliwości finansowych(choć działkowcy się dzielą roślinkami) i czasowych wykopywać w trawie rabatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
za tę cenę bierz w ciemno! my zapłaciliśmy 6000zł za działkę z domkiem do rozbiórki! takie z murowanymi altanami to się zaczynają od 15tys w górę! młode małżeństwo = małe dziecko niedługo = ryk i wrzask ;) u mnie niestety jeden z sąsiadów przychodzi z wnukiem a dziecior drze się jak opętany. na szczęście moja interwencja trochę go spacyfikowała, ale teraz sąsiedzi się do mnie nie odzywają :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tym roku kupiłam działkę 220m2 za 12000tys, domek murowany 21m2 , woda doprowadzona do domku.Działka była zadbana ale i tak przerabiam ją po swojemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izabelll
No więc kupiliśmy, koleś zszedł z ceny do 2500zł, tak że spoko. A co do małżeństwa, my też jesteśmy młodym małżeństwem, tez planujemy dziecko, to może będą się razem bawiły. A jak nie będzie nam coś pasowało, to się odremontuje i sprzeda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Koleżanka Szklanka...
Ja pierdziele, ale ceny...u nas tyle tego wolnego stoi, że się bierze za darmo i tylko raz w roku opłatę coś koło stówki wnosi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izabelll
U nas niby ok. 150 zł na rok się płaci. A skąd Ty jesteś,że tyle działek u was jest,że się bierze za darmo???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też jestem ciekawa gdzie ludzie tyle płacą za ogródki? Oprócz Katowic,oczywiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do sąsiadów,to ja czasem 150 m od bramki pokonuję w godzinę zanim pogadam z sąsiadami.U nas w większości staruszki to lubią poplotkować :) Ale stosunki międzyludzkie trzeba utrzymywać,czasem kawę wypić lub winko własnej roboty :P u nas,na szczęście nie ma meneli żadnych a i dzieci rzadko przychodzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izabelll
A no to odpowiadam. Działeczka jest w Toruniu. Fakt,że jeszcze nie jest zapłacone i umowy nie mamy,dopiero jutro,ale koleś był zdecydowany nam sprzedać. Dziękuję wszystkim za porady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W Toruniu? Mam tam znajomego działkowicza :) Życzę udanego zakupu i wiele satysfakcji z zabawy w ogrodniczkę.Jakby co,to służę radami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izabelll
A może to ten,co mi sprzedał??? A w jakim ogrodzie ma działkę? Patrz,jaki ten świat mały. Rad nigdy za wiele,a że nie mam doświadczenia w uprawianiu ogródka,to na pewno będę miała mnóstwo pytań. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izabelll
Amita, podaj i jak możesz swoje namiary, maila, czy gg, co??? Bo za jakiś czas pewnie Cię nie znajdę na Kafe!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spokojnie,ja tu bywam od lat,zawsze pod tym nickiem :) Zawołasz i się zgłoszę.Zawsze też możesz napisać na topiku "ogrodnictwo ekologiczne". Nie,mój znajomy nadal działkuje,ale jak nazywa się jego ogród to nie wiem.To znajomy internetowy,pisujemy sobie o ogrodnictwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izabelll
Dzięki Amita. Odezwę się na pewno. Chyba,że transakcja nie dojdzie do skutku ... Miłego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koniecznie napisz czy się udało.Dziś kończycie transakcję? Życzę powodzenia.A potem kup rundap i dobry szpadel :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izabelll
No i działeczka kupiona, kasa zapłacona, umowa podpisana :) A teraz... do roboty!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izabell na działce masz co tydzień nowe chwasty i po każdym deszczu...to się nie załamuj...jesienią zrobisz porządki, wiosna nasadzisz... powodzenia...będziecie mieli gdzie wyjść w wolnym czasie... a ceny...zależą od miasta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratulacje :) napisz jak wygląda działka?z gruzu spokojnie możesz usypać skalniak.Czy są jakieś rabaty? co chcesz uzyskać na SWOJEJ działce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×