Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
miracula

Grzyb na ścianie

Polecane posty

Jak odsunęlismy z mężemn szafę okazało się, że z tylu na szafie i na ścianie zaczął się robić grzyb. czym to cholerstwo usunąć? Nie możemy sobie narazie pozwolić na remont tego pokoju, na dodatek śpimy w nim. Płytę z tyłu szfy już wywaliliśmy bo przeszło to na drugą stronę. Co robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale was wkurze
jest taki srodek pachnie chlorem pryska sie na 15 minut i myje gabka ale to nie grzyb tylko zwykla plesn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najpierw obejrzyj ścianę
to nie jest normalne, żeby ot tak sobie robił się grzyb albo nawet pleśń. Prawdopodobnie ściana przemarza, albo gdzies dostała się woda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ale z tej pleśni się może zrobić grzyb? Moja kumpela przez takie cos wylądowała w szpitalu. A jak się ten środek z chlorem nazywa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aguzzia
ja usunelam domestosem- jest grzybobójczy. polecam bo u mnie zadziałało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anatrax
chlorek sodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najpierw obejrzyj ścianę
W cCstoramie albo innym dużym sklepie powiedzą Ci, co jest najlepsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No sciana jest ze strony od północy ale wilgotna nie jest. Akwarium stało na tej szafie, może to od tego? Pozatym ciężko nagrzać w tym pokoju tak żeby go wysuszyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podnoszęeee
znalazłam i ja to colerstwo u mnie na ścianie, na ścianie na kórej jest okno, jakiś czas temu przy ścianie postawiłm walizkę i dzisiaj jak ją zabrałam to moje oczy ujrzały grzyba na ścianie...przeraziłam się i to ie na żarty strałąm to cholerstwo ze sciany, ale i tak nie do końca zeszło:-( jutro zaatakuję ścianę domestosem, a potem spryskam tym specyfikiem na grzyba, ale czy mam gwarancję, że grzyb nie powróci? w pokoju mam ciepł, ale i wilgotno,wietrzę często...skąd to się wzięło? mieszanie nowe, w innych pomieszczeniach nie ma z tym problemu tylko z tym jednym, w domu mam małe dziecko, a taki grzyb jest niebezpieczny:-( załamka...kupiłam pochłaniacz wilgoci, może pomoże wyeliminować problem może macie dla mnie jakieś rady? z góry dziekuję za jakiekolwiek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podnoszęeee
aaa i jeszcze jedno jak odróżnić pleś od grzyba? pleśn zielona, grzyb czarny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polecam środek Superprofi :) ja miałam takie czarne gówno w oknie dokładnie w wokół niego :O ten preparat kosztuje ok 10 zł jest w spryskiwaczu i super sie nakłada .Pryskasz powierzchnię i po 15 minutach zmiatasz zmiotka brud . śmierdzi chlorem jak cholera ,ale naprawdę działa .Ja musiałam to zrobić bo płyty k/g kładliśmy i powiem ci szczerze ,że od dwóch lat nic nie mam .:) A zabieg taki robiłam chyba ze trzy razy :D tak na wszelki wypadek i do skutku aż wszystko było czyste .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podnoszęeee
dziękuję za poradę:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ma za co mam nadzieję ,ze i tobie pomoże :) i dzieciaczkowi :) a pochłaniacz wilgoci pozostaw ,zawsze to jakaś asekuracja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tylko savo
to srodek do pryskania kupilam rok temu do czyszczenia kabiny prysznicowej ale kiedy w mieszkaniu pojawilo sie na scianach cholerstwo spryskalam savo i ...SCIANA POWROCILA DO DAWNEJ KODYNCJI PRAKTYCZNIE NIE MA SLADU PO TYM CHOLERSTWIE TRZEBA SIE PRZYJRZEC ZEBY ZOBACZYC ROZNICE SPRYSKIWALAM ZOSTAWIALAM A RESZTA SIE ROBILA KOSZT CHYBA 10ZL POLECAM SAVO REWELACYJNY TEZ DO KABIN P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakieś 4 lata temu też miałam całą ścianę przy oknie pokrytą gęsto czarnymi kropkami,kupiłam niemiecki spray pleśniobójczy Pufas i do dzisiaj mam spokój,działa też na grzyby,kosztował 15zł,trzeba też osłonić metalowe części w pobliżu spryskiwania,bo je zniszczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość usiu
savo!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wichura
mam też taki problem,mieszkam w bloku i budynek nie jest ocieplany na,czy jak bym usunął grzyba środkiem na grzyby potem ocieplił od wewnątrz styropianem 1 lub 2 czy to by pomogło pozbyć się grzyba?ktoś może próbował takiego sposobu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie radze
od środka ocieplać styropianem,a środki na grzyby podane wyżej,jeśli znowu wyjdzie to radze skuć potem płynem grzybobójczym i zatynkować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie radze
... cd wietrzyć i nie oszczędzać na ogrzewaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O tak jak styropian od środka to lepiej skuć tynk :( i świeży nałożyć potem jedną warstwę styropianu i ewentualnie płytę k/g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Z domowych sposobow
skórką chleba pocieraj, schodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie radze
nie daje się styropianu wewnątrz,też mam taką ścianę,wystarczył tylko płyn,ale do dzisiaj mam ją odsłoniętą żadnych tapet,mebli w tym miejscu,a już na pewno nie dałabym na tą ścianę styropianu,bez powietrza wyhodujesz grzyba i nawet nie będziesz wiedział

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ,ale jak chłopak chce ocieplić ściane to niech robi :) mój sąsiad mieszka na poddaszu i też ocieplał od środka pomieszczenia :) tylko ,że dawał watę szklaną :) na to płyty k/g nic mu nie wychodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wichura
dlatego mam wątpliwości co do styropianu.jest jeszcze jeden sposób co podobno jest dobry,znajomy doradził żeby skuć tynk cały z grzybem użyć środek na grzyby potem w scianie w górnych rogach wywiercić po jednej dziurze 20mm na wylot,następnie z płyt k/g na stelarzu postawić scianke tak że bedzie przestrzeń(szer profila) pomiędzy starą scianą a tą z k/g na sciance nowej też wywiercić otwory tylko jakieś 20cm niżej od tych ze starej sciany.można je nawet ładnie zamaskować.pokój się pomniejszy o kilka cm ale wydaje mi się że to może być dobry sposób.chce teraz na wiosne wyremontować pokój żeby na przyszła zime nie było tego syfu na scianie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie radze
coś się tak uparł z tą zabudową,ale jak chcesz to spróbuj,ja nie znam tego sposobu,nie lepiej to na końcu tylko pomalować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wichura
nie że się uparłem wcześniej już próbowałem róznych środków a usuwałem tylko skutki a nie przyczyny,no ale dopóki nie ocieplą bloku to sobie można kombinować na wiele sposobów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie radze
u mnie grzyb wyszedł po ociepleniu bloku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×