Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Goośkaaaa

Jak dbać o drewnianą podłogę?

Polecane posty

Gość Goośkaaaa

Postanowiłam zakupić drewnianą podłogę, bo robię aktualnie remont w całym mieszkaniu. Do tej pory miałam zwykłe panele,a le nie zdały egzaminy, moje dzieci strasznie je zniszczyły, zaczęły się łamać i odpryskiwać, a dodam, że do najtańszych nie należały. Szukam odpowiednich środków do pielęgnacji drewna, ktoś może mi coś sprawdzonego polecić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj! Doskonale rozumiem Twój problem  Panele są chyba najczęściej spotykanym rozwiązaniem jeśli chodzi o podłogę w polskich domach. Są niedrogie i wydają się łatwe w pielęgnacji. No właśnie, tylko wydają, bo prawda jest taka że nie możemy zastosować na nich żadnych produktów do impregnacji, co najwyżej możemy przetrzeć je płynem do podłóg, a i to często wykonywane jest nieprawidłowo. Jeśli planujesz zakup drewnianej podłogi to musisz zadbać o jej impregnacje, tak aby cieszyła Cię przez długie lata. Drewno to takiej podłogi musi być zabezpieczone gruntem np. Bondex Wood Preserver a dopiero po tym zabiegu można nałożyć na nie akrylowo - poliuretanowy lakier zabezpieczający przed ścieraniem i wodą. Gdybyś miała dalsze pytania to służę pomocą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja swoja podłogę kupiłam w baltic wood, służy mi już jakieś 3 lata i jestem bardzo zadowolona z nich. Bardzo dobrze się je pielęgnuje, bo od producenta mozna dostać specjalne środki, które umożliwiają utrzymać czyste i zadbane podłogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a jak ja mam postarzaną podłogę to jak najlepiej ja pielęgnować, czego używać ? ja stosuje jakieś zwykłe środki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zajrzyj na stronę baltic wood, ja tam kupiłam srodki do czyszczenia i zabezpieczania podłogi. Dla mnie są one bardzo dobre, super sie sprawdzają, nie zostawiają zadnych smug i ładnie pielęgnują podłogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak długo używasz tych środków? myślisz, ze można skontatktować się bez przeszkód z producentem, bo mam kilka pytań fachowych, mam nadzieję, ze oni by mi pomogli w doborze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
podłoga drewniana tak na prawdę nie wymaga większego czy specjalnego pielęgnowania, ja mam deskę z artcore i po prostu ją myję środkiem do podłóg 2/3 razy w tygodniu, ale wazne jest tez żeby nie lać na nia wody, bo będzie się odkształcać i czernieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak samo jak o męża. Acha klekaj na kolana ze szmata i szoruj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czym myjesz tę deskę z ArtCore? jakichś specjalnych środków też używasz? wcześniej była zabezpieczona ta deska przy położeniu czy nie wymaga tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie w biurze jest drewniana podłoga. Jak firma http://www.podlogi-serwis.pl/ ją kładła, to się zapytałam czym ją najlepiej czyścić. Moja pani od sprzątania bardzo dba, żeby się nic nie porysowało, nie zniszczyło, zeby była zawsze lśniąca i czysta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mogę podpowiedzieć wosk z saicos, podłoga dobrze zabezpieczona będzie dłuzej nam służyć, przede wszystkim ułatwia nam to sprzątanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My wybraliśmy podłogę z drewna litego z firmy www.drewkor.pl. Moim zdaniem lepiej kupić coś lepszego niż papierowe panele, które rozpadną się po kilku latach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wojciech_1708
Podłogi z naturalnego drewna są fajne i bardzo ładne ale trzeba o nie odpowiednio dbać. ja do tego typu podłóg stosuję chemię profesjonalną pramol to szwajcarski producent a kupuję go w firmie www.cleanmed.com.pl. Naprawdę dają radę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamiell87
do drewnianej podlogi w salonie kupowalem impregnat na meblopol24.pl, duzo taniej niz w sklepach stacjonarnych typu leroy czy castorama.. drewno takie powinno byc zabezpieczenia gruntem inaczej szybko sie zniszczy:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nam na etapie montażu i lakierowania podłogi panowie, którzy te prace wykonywali, tj. Klinika Parkietu, http://www.klinikaparkietu.pl, powiedzieli jak najlepiej dbać o naszą podłogę, aby służyła nam długo :) Na pewno będziemy się stosować do wszystkich wskazówek :) No i też mamy nadzieję, że lakierowanie swoje zrobi i odpowiednio zabezpieczy podłogi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eleonOR32
na pewno trzeba uwazac, zeby woda czy inne plyny nie zniszczyly ich, warto uzyc specjalnych preparatow do drewnianych elementow w celu ich zabezpieczenia.. na meblopol24.pl jest duzo ciekawych produktow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×